EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Místa s důvodem zániku: Nicht spezifizieren

Anzahl der gefunden Orten: 4551


Bezirk Prag (Okres Hlavní město Praha)

Orts:
Judenstadt Lieben (Libeňská židovská čtvrť), Košíře - domkářská kolonie (Košíře - domkářská kolonie), Lieben - Palmowka (Libeň - Palmovka), Ober Rostell - Mayerhof (Horní Roztyly - ovčín), Placina (Placina), Praha-Radlice ( stará obec ) (Praha-Radlice ( stará obec )), Unter Rostell (Dolní Roztyly), Usedlost Skalka (Usedlost Skalka), Ve Skále (Ve Skále), Zátory (Zátory)

Objekts:
Akciová tiskárna (Akciová tiskárna), Běchovický dvůr (Běchovický dvůr), Belvedere (Belvedér), Bílý Mlýnek (Bílý Mlýnek), Braník - ledárny (Braník - ledárny), Braník - vápenka (Braník - vápenka), Červený mlýn (Červený mlýn), Český Milíčov (Český Milíčov), Dalejský mlýn (Dalejský mlýn), Dobrá Voda (Dobrá Voda), Fantův mlýn (Fantův mlýn), Grünhaus (Krennův dům), Hájovna (Hájovna), Hergetův mlýn (Hergetův mlýn), Horamühle (Horův mlýn), Horní nádraží Praha - Libeň (Horní nádraží Praha - Libeň), Horův mlýn (Horův mlýn), Hotel Praha (Hotel Praha), Hrádek na Zderaze (Hrádek na Zderaze), Jinonický akcíz (Jinonický akcíz), Kbely -pivovar (Kbely -pivovar), Koníčkův mlýn (Koníčkův mlýn), Koupaliště v Prokopském údolí (Koupaliště v Prokopském údolí), Kozákův dům (Kozákův dům), Královice - tvrz (Královice - tvrz), Králův dvůr (Králův dvůr), Kurort Klanowitz (Lázně Klánovice), Lanovka a eskalátor na Letnou (Lanovka a eskalátor na Letnou), Lesní divadlo Novodvorská (Lesní divadlo Novodvorská), Lesní divadlo v údolí Housle (Lesní divadlo v údolí Housle), Malý mlýn (Malý mlýn), Mariánský sloup na Staroměstském náměstí (Mariánský sloup na Staroměstském náměstí), Maškův mlýn (Maškův mlýn), Měchurka (Měchurka), Mouchův mlýn (Mouchův mlýn), Na Cikánce (Na Cikánce), Nádraží Praha - Krč (Nádraží Praha - Krč ), Nádraží Praha - Vyšehrad (Nádraží Praha - Vyšehrad), Nordwestbahnhof (Nádraží Praha - Těšnov), Nuselský pivovar (Nuselský pivovar), Petřín - zahradní restaurace (Petřín - zahradní restaurace), Petynka (Petynka), Pivnice Na rozcestí (Pivnice Na rozcestí), Podolí - cementárna (Podolí - cementárna), Prag - Cibulka (Praha - Cibulka), Prag - Denkmal des Panzers Nr. 23 (Praha-památník tanku č.23), Prag - Königliche Weinberge-Synagoge (Praha - Vinohrady-synagoga), Prag - Stalin-Denkmal (Praha-Stalinův pomník), Prag-Wrschowitz - neue Bahnhofshalle (Praha-Vršovice - nová odbavovací hala nádraží), Praha - sklady Pramen (Praha - sklady Pramen), Praha - Smíchov (staré nádraží) (Praha - Smíchov (staré nádraží)), Praha - Ústav šlechtičen (Praha - Ústav šlechtičen), Praha 5 - Radotín zámeček na Cikánce (Praha 5 - Radotín zámeček na Cikánce), Praha Barrandov - vila V. Prokopa (Praha Barrandov - vila V. Prokopa), Praha Invalidovna - Mazutka (Praha Invalidovna - Mazutka), Praha Michle Obecná škola (Praha Michle Obecná škola), Praha Stodůlky cihelna (Praha Stodůlky cihelna), Praha Stodůlky Šafránkova cihelna (Praha Stodůlky Šafránkova cihelna), Rustonka (Rustonka), Ruzyňský mlýn (Ruzyňský mlýn), Starý mlýn (Starý mlýn), Storchova vila (Storchova vila), Středoklucký mlýn (Středoklucký mlýn), Šarbochův mlýn (Šarbochův mlýn), Trestanecký tábor v Prokopském údolí (Trestanecký tábor v Dalejském údolí), Truhlářka (Truhlářka), Trunečkův mlýn (Trunečkův mlýn), Tůmův mlýn (Tůmův mlýn), Turbová (Turbová), U tří koček (U tří koček), Vápenka Biskup, Kvis & Kotrba (Vápenka Biskup, Kvis & Kotrba), Zadní Maškův mlýn (Maškův mlýn), zámek Petrovice (zámek Petrovice), Zastávka Praha - Spořilov (Zastávka Praha - Spořilov), Zimní stadion Štvanice (Zimní stadion Štvanice), Zlatnice (Zlatnice), Zlíchovský lihovar (Zlíchovský lihovar), Zličín - čerpací stanice (Zličín - čerpací stanice )


Bezirk Beneschau (Okres Benešov)

Orts:
Hubičkův Luh (Hubičkův Luh), Jizbice (Jizbice), Kojetitzer Hof (Kojetice), Kolna (Kolna), Křemešník (Křemešník), Naháč (Naháč), Toušice (Toušice), Vosí (Vosí), Zákopy (Zákopy)

Objekts:
Beneschau-Synagoge (Benešov-synagoga), Blakoš (Blakoš), Březina (Březina), Chotýšany - zámek (Chotýšany - zámek), Chrastovice (Chrastovice), Crkovice (Crkovice), Hanslovský mlýn (Hanslovský mlýn), Jenišovický dvůr (Jenišovický dvůr), Klášterní mlýn (Klášterní mlýn), Kletečkův mlýn (Kletečkův mlýn), Konopiště - zahradnictví u Sv. Anny (Konopiště - zahradnictví u Sv. Anny), Kopelentův mlýn (Kopelentův mlýn), kostel sv. Alžběty - Benešov (kostel sv. Alžběty - Benešov), Kotrčův mlýn (Kotrčův mlýn), Mahl Mühl (Mahl Mühl), Myslivna Obora (Myslivna Obora), Na Borkách (Na Borkách), Nové Mlýny (Nové Mlýny), Olešná (Olešná), Panský mlýn (Panský mlýn), Pilátka (Pilátka), Pivovar - Pyšely (Pivovar - Pyšely), Podelhotský mlýn (Podelhotský mlýn), Podhájský mlýn (Podhájský mlýn), Podlešanský mlýn (Podlešanský mlýn), Podlouňovický mlýn (Podlouňovický mlýn), Popovický dvůr (Popovický dvůr), Prtschitz-Synagoge (Prčice-synagoga), Psářský mlýn (Psářský mlýn), Schettekmühle (Šetkův mlýn), Smikovský mlýn (Smikovský mlýn), Spálený mlýn (Spálený mlýn), Svojšice (Svojšice), Šeradovka (Šeradovka), Třebešický mlýn (Třebešický mlýn), Valcha (Valcha), Wlaschim-Synagoge (Vlašim-synagoga), Wottitz-Synagoge (Votice-synagoga), Zálesí (Zálesí)


Bezirk Beraun (Okres Beroun)

Objekts:
Chrustenický mlýn (Chrustenický mlýn), Čihátka (Čihátka), kaple sv. Jana Nepomuckého - Králův Dvůr (kaple sv. Jana Nepomuckého - Králův Dvůr), Konvalinkův mlýn (Konvalinkův mlýn), Lhotecký dvůr (Lhotecký dvůr), Litohlavy (Litohlavy), Na Veselé (Na Veselé), Nouzov (Nouzov), Panský mlýn (Panský mlýn), Pivovar - Beroun (Pivovar - Beroun), Plešivec (Plešivec), Sudíkův mlýn (Sudíkův mlýn), Synagoga - Tetín (Synagoga - Tetín), Točník - pivovar pod hradem Žebrák (Točník - pivovar pod hradem Žebrák), Tomáškův lom - vápenka (Tomáškův lom - vápenka), Vyšebohy (Vyšebohy), Zámeček Na Ptáku (Zámeček Na Ptáku)


Bezirk Kladno (Okres Kladno)

Orts:
Ovčín (Ovčín), Štěpárna (Štěpárna), Vraný - mlýn (Vraný - mlýn)

Objekts:
Bajrovka (Bajrovka), Barborka (Barborka), Beyerovka (Beyerovka), Bratkovický mlýn (Bratkovický mlýn), Chržínský mlýn (Chržínský mlýn), Císařský pivovar - Buštěhrad (Císařský pivovar - Buštěhrad), Dolejší mlýn (Dolejší mlýn), Dolejší mlýn (Dolejší mlýn), Důl Ronna (Důl Ronna), Důl Schoeller (Důl Schoeller), Františkánská myslivna (Františkánská myslivna), Horowetz mühle (Mužíkův mlýn), Hřešický mlýn (Hřešický mlýn), Jemníky - železniční zastávka (Jemníky - železniční zastávka), Kellnerův mlýn (Kellnerův mlýn), Kolský mlýn (Kolský mlýn), Koryntovský mlýn (Koryntovský mlýn), Košťálův mlýn (Košťálův mlýn), Krupičkův mlýn (Krupičkův mlýn), Kynclův mlýn (Kynclův mlýn), Lipina (Lipina), Michálkův mlýn (Michálkův mlýn), Nový Dvůr (Nový Dvůr), Ovčárský mlýn (Ovčárský mlýn), Pálečekovský mlýn (Pálečekovský mlýn), Přední mlýn (Přední mlýn), Saky - železniční zastávka (Saky - železniční zastávka), Svatá Markéta (Svatá Markéta), Tuhaň - železniční zastávka (Tuhaň - železniční zastávka), Tůmův mlýn (Tůmův mlýn), Vašírovská Lísa (Vašírovská Lísa), Vojtěšská huť (Vojtěšská huť), Welwarn - Synagoge (Velvary - synagoga), Železniční zastávka Švermov-Hnidousy (Železniční zastávka Švermov-Hnidousy)


Bezirk Kolín (Okres Kolín)

Orts:
Cihelna (Cihelna), Hrstkov (Hrstkov), Špandava (Špandava), Vlčí Důl (Vlčí Důl)

Objekts:
Bečváry-nový zámek (Bečváry-nový zámek), Chalupa čp.2 (Chalupa čp.2), Chalupa čp.30 (Chalupa čp.30), Chrástecký mlýn (Chrástecký mlýn), Cukrovar - Český Brod (Cukrovar - Český Brod), Cukrovar - Velim (Cukrovar - Velim), Domek čp.11 (Domek čp.11), Domek čp.26 (Domek čp.26), Dům čp.91 (Dům čp.91), Freundova pila (Freundova pila), Hlaváčova Lhota (Hlaváčova Lhota), Hluboký mlýn (Hluboký mlýn), Hostinec U Schauerů (Hostinec U Schauerů), Hrazer Mühle (Hrázský mlýn), Kbel - zámek (Kbel - zámek), Kolín - kostel Všech Svatých (Kolín - kostel Všech Svatých), Liblice A (Liblice A), Linhartova hospoda (Linhartova hospoda), Lošánky - zámek (Lošánky - zámek), Mirkovec (Mirkovec), Ostrov (Ostrov), Panská kovárna (Panská kovárna), Plaňany - rychta (Plaňany - rychta), Polní Voděrady - pivovar (Polní Voděrady - pivovar), Potřeba (Potřeba), Skokanower Mühle (Skokanovský mlýn), Sojkův statek (Sojkův statek), Starý mlýn (Starý mlýn), Šabatkova kovárna (Šabatkova kovárna), Šamotka - Červené Pečky (Šamotka - Červené Pečky), Šátkův statek (Šátkův statek), Tiefenthaler Mühle (Tiefenthaler Mühle), Toušický mlýn (Toušický mlýn), Tvrz Malé Bečváry (Tvrz Malé Bečváry), Unterbeczwarer műhle (Podbečvárecký mlýn), Válcový mlýn (Válcový mlýn), Vocetkův statek (Vocetkův statek), Vopaskův statek (Vopaskův statek), Votrubovský mlýn (Votrubovský mlýn), Wydlák (Vidlácká chalupa), Zuckerfabrik (Cukrovar Ratboř)


Bezirk Kuttenberg (Okres Kutná Hora)

Orts:
Stará Lhota (Stará Lhota)

Objekts:
Cukrovar a lihovar - Ovčáry-Nové Dvory (Cukrovar a lihovar - Ovčáry-Nové Dvory), Fábrovský mlýn (Fábrovský mlýn), Hatě (Hatě), Herrn Mühle (Panský mlýn), Jesuiten Mühle (Jesuitský mlýn), Kamajka (Kamajka), Karlov (Karlov), Komoráčovský mlýn (Komoráčovský mlýn), Kraliker Mühle (Králíkův mlýn), Kunvald (Kunvald), Lhoter Mühle (Lhotský mlýn), Malešovský mlýn (Malešovský mlýn), Markovice - kostel sv. Marka (Markovice - kostel sv. Marka), Medenice (Medenice), Obický mlýn (Obický mlýn), Petrovická hájovna (Petrovická hájovna), Pivovar právovárečného měšťanstva - Čáslav (Pivovar právovárečného měšťanstva - Čáslav), Pod hutským (Pod Hutským), Rabschina Mühle (Rabštejnka), Řešeto (Řešeto), Rezkovec (Rezkovec), Schleb (Žleby - lihovar), Sidonin Les (Sidonin Les), Slaměnec (Slaměnec), Spalener Mühle (Spálený mlýn), Untere Mühle (Dolní mlýn), Velký Dvůr (Velký Dvůr), Zimburger Mühle (Cimburk), Žehušice tvrz (Žehušice tvrz), Žleby - hospodářský dvůr zámku (Žleby - hospodářský dvůr zámku), Žleby - hrobka Auerspergů (Žleby - hrobka Auerspergů), Žleby - Restaurace Na hrázi (Žleby - Restaurace Na hrázi)


Bezirk Mělník (Okres Mělník)

Orts:
Březov (Březov), Polabský mlýn (Polabský mlýn), Rozbořenka (Rozbořenka), Schütoll (Šitol), Trockene Mühle (Suchý mlýn)

Objekts:
Beřkovický mlýn (Beřkovický mlýn), Chemická továrna - Kralupy nad Vltavou (Chemická továrna - Kralupy nad Vltavou), Cukrovar - Mělník (Cukrovar - Mělník), Čečelická myslivna (Čečelická myslivna), Doní Vidim pivovar (Dolní Vidim pivovar), Dubusmühle (Tubožský mlýn), hájenka Hořínský park (hájenka Hořínský park), Hájovna Oupor (Hájovna Oupor), Harasov (Harasov), Harbasko (Harbasko), Kokořínský důl - rekreační areál (Kokořínský důl - rekreační areál), Königswald (Království), Liběchov, kaple sv. Ducha (Liběchov, kaple sv. Ducha), Liběchovský mlýn (Liběchovský mlýn), Luh (Luh), Mühle Hlučov (Mlýn Hlučov), Neuhof (Nový Dvůr), Pivovar - Vysoká Libeň (Pivovar - Vysoká Libeň), Rimay (Rymáň), Skalní byty (Skalní obydlí), Skalní cesty (Skalní cesty), Tempel Hegerhaus (Tempel Hegerhaus), Třebošnice (Třebošnice), Úpor (Úpor), Wrbamühle (Wrbamühle), XX (XXXX), Zámecký mlýn Hořín (Zámecký mlýn Hořín), zámek Liběchov (zámek Liběchov)


Bezirk Jungbunzlau (Okres Mladá Boleslav)

Orts:
Flusárna (Flusárna), Jibstec (Jibstec), Píčův statek (Píčův statek)

Objekts:
Bezno - nádraží (Bezno - nádraží), Březenská myslivna (Březenská myslivna), Chrasterhof (Chrást), Cukrovar - Brodce n. Jizerou (Cukrovar - Brodce n. Jizerou), Flodermanův mlýn (Flodermanův mlýn), Havraník (Havraník), Hole (Hole), Jungbunzlau-Synagoge (Mladá Boleslav-synagoga), Končiny (Končiny), Lázně Boží Voda (Lázně Boží Voda), Maxov (Maxov), Pachouň (Pachouň), Pavlíkův mlýn (Pavlíkův mlýn), Podzámecký mlýn (Podzámecký mlýn), Polívkův mlýn (Polívkův mlýn), Rachvaly (Rachvaly), Řehnický mlýn (Řehnický mlýn), Sägemühl (Pytlíkovský mlýn), Schubertův mlýn (Schubertův mlýn), Semčice - nádraží (Semčice - nádraží), Slavíkův mlýn (Slavíkův mlýn), Textilka - Mladá Boleslav (Textilka - Mladá Boleslav), U Bílého kříže (U Bílého kříže), Unter Zetno (Dolní Cetno), Zájezd (Zájezd), Zalužany (Zalužany)


Bezirk Nymburk (Okres Nymburk)

Orts:
Aushacken (Vykleky), Chotuc - kostel a hřbitov (Chotuc - kostel a hřbitov)

Objekts:
Alexanderhof (Alexandrov), Cukrovar - Nymburk (Cukrovar - Nymburk), Ćíhary (Ćíhary), Komárov (Komárov), Krejčího mlýn (Krejčího mlýn), Křinec - zámek (Křinec - zámek), Krinetz-Synagoge (Křinec-synagoga), Mlýn - Nymburk-Drahelice (Mlýn - Nymburk-Drahelice), Most - Lysá nad Labem-Litol (Most - Lysá nad Labem-Litol), Panský mlýn (Panský mlýn), Panský mlýn (Panský mlýn), Panský mlýn a pila (Panský mlýn a pila), Šumbor (Šumbor), Tejnický mlýn (Tejnický mlýn), U Pěti Dubů (U Pěti Dubů), Vlkov (Vlkov), Zahájí (Zahájí)


Bezirk Prag-Ost (Okres Praha-východ)

Orts:
Cihelna za Hájem (Cihelna za Hájem), Přibyslavice (Přibyslavice)

Objekts:
Automobilka Praga - Praha (Automobilka Praga - Praha), Barvírna kůží - Praha Libeň (Barvírna kůží - Praha Libeň), bývalý hřbitov u Říčan (bývalý hřbitov u Říčan), Cihelna - Nehvízdky (Cihelna - Nehvízdky), Cukrovar - Martín a Líbeznice (Cukrovar - Mratín a Líbeznice), Cukrovar - Praha-Modřany (Cukrovar - Praha-Modřany), Dolní Peklov (Dolní Peklov), Hodovský mlýn (Hodovský mlýn), Horní Peklov (Horní Peklov), Hubačov (Hubačov), Jevany hotel Novotný (Jevany hotel Novotný), Jevany hotel Wagner (Jevany hotel Wagner), Káraný restaurace U vodárny (Káraný restaurace U vodárny), Kojetice - zámek (Kojetice - zámek), Mstětice - škola (Mstětice - škola), Nákladové nádraží Žižkov (Nákladové nádraží Žižkov), Ovčáry (Ovčáry), Pila a parketárna firmy Lanna - Praha 8 (Pila a parketárna firmy Lanna - Praha 8), Prádelna - Praha 4 (Prádelna - Praha 4), Pyskočelský mlýn (Pyskočelský mlýn), Ringhofferovy závody (Ringhofferovy závody ), Sluhy - tvrz (Sluhy - tvrz), Spalovna pevných odpadǔ - Praha (Spalovna pevných odpadǔ - Praha), Strančice - zámek (Strančice - zámek), Šurkov (Šurkov), Tiskárna - Praha 1-Nové Město (Tiskárna - Praha 1-Nové Město), Továrna na cukrovinky - Praha 10-Vinohrady (Továrna na cukrovinky - Praha 10-Vinohrady), Továtna na barvy - Praha 15-Hostivař (Továtna na barvy - Praha 15-Hostivař), Usměrňovací stanice spalovny - Praha 9 (Usměrňovací stanice spalovny - Praha 9), Železniční viadukt a stanice Praha-Hrabovka (Železniční viadukt a stanice Praha-Hrabovka)


Bezirk Prag-West (Okres Praha-západ)

Objekts:
Chýňský mlýn (Chýňský mlýn), Cukrovar - Uhříněves (Cukrovar - Uhříněves), Fafkův mlýn (Fafkův mlýn), Hladkovský mlýn (Hladkovský mlýn), Kosoř - hájovna (Kosoř - hájovna), mlýn u Okoře (mlýn u Okoře), Nussberg (Včelní Hrádek), Společenský pivovar - Brandýs nad Labem (Společenský pivovar - Brandýs nad Labem), Tiskárna Václav Pešl - Praha 5 (Tiskárna Václav Pešl - Praha 5), Továrna na porcelán - Praha 5 (Továrna na porcelán - Praha 5), Transformační a měnící stanice Vokovice (Transformační a měnící stanice Vokovice), Železniční areál Holešovice-Bubny (Železniční areál Holešovice-Bubny)


Bezirk Pibrans (Okres Příbram)

Orts:
4 Hammer (Čtvrtý Hamr), Betlém (Betlém), Bubovický Mlýn (Bubovický mlýn), Byčice (Byčice), Mokrsko (Mokrsko)

Objekts:
Baber Hegerhaus (Baba), Bergmanův mlýn (Bergmanův mlýn), Čelinský mlýn (Petráškův mlýn), Dobrá Voda u Březnice-barokní most (Dobrá Voda u Březnice-barokní most), Dobříš - železniční výtopna (Dobříš - železniční výtopna), Drahenický mlýn (Drahenický mlýn), Drtina Aussichtsturm in Besedná (Drtinova rozhledna na Besedné), Jandečků mlýn (Jandečků mlýn), Jechův mlýn (Jechův mlýn), Jince - zámek (pivovar) (Jince - zámek (pivovar) ), Kamýcký mlýn (Kamýcký mlýn), Kopáčovský hamr (Kopáčovský hamr), Panský mlýn (Panský mlýn), Petřinův mlýn (Petřinův mlýn), Pibrans - Synagoge (Příbram - synagoga), Pilka (Pilka), Pivovar - Chlum-Nalžovice (Pivovar - Chlum-Nalžovice), Pivovar - Kamýk nad Vltavou (Pivovar - Kamýk nad Vltavou), Plechhammer (Plechhamr), Podtochovický mlýn (Podtochovický mlýn), Příčovy - větrný mlýn (Příčovy - větrný mlýn), Sedltschan-Synagoge (Sedlčany-synagoga), Soukupův mlýn (Soukupův mlýn), Stará Vachanka (Stará Vachanka), Uhřický mlýn (Uhřický mlýn), V Luhu (V Luhu), Vachovický mlýn (Vachovický mlýn), Vopičkův mlýn (Vopičkův mlýn), Výfuk (Výfuk), Walcher Mühle (Valcha), Zábřeský mlýn (Zábřeský mlýn), Zahrádka (Zahrádka)


Bezirk Rakonitz (Okres Rakovník)

Orts:
Hlivojedy (Hlivojedy), Loučko (Loučko), Mlýnec (Mlýnec), Mühlhansl (Mühlhansl), Myší Díra (Myší Díra), Pístný (Pístný), Plázek (Plázek), Pochvalovský Mlýn (Pochvalovský Mlýn), Polský Ovčín (Polský Ovčín), Protivná (Protivná), Slabecká Huť (Slabecká Huť), Svatý Vojtěch (Svatý Vojtěch), Valcha (Valcha), Zákonova Hlídačna (Zákonova Hlídačna)

Objekts:
Abgebrannte mühle (Spálený mlýn), Budskermühle (Budský mlýn), Charvátův mlýn (Charvátův mlýn), Grünthal (Zelený důl), Hopfmühle (Hopfův mlýn), Hořesedly mlýn a sušárna chmele (Hořesedly mlýn a sušárna chmele), Jiříkovic mlýn (Jiříkovic mlýn), Kleinmühle (Malý mlýn), Konopaser Mühle (Konopaský mlýn), Koryta (Koryta), Kouklův mlýn (Kouklův mlýn), Lobitsch (Lovíč), Malzmühle (Sladovní mlýn), Merkovka (Merkovka - Lázně), Neuhof (Nový Dvůr), Neumühle (Nový mlýn), Obecní mlýn (Obecní mlýn), Panská pila (Panská pila), Panský mlýn (Panský mlýn), Podhorní mlýn (Podhorní mlýn), Säge Mühle (Säge Mühle), Schreiber mühle (Schreibrův mlýn), Spálený mlýn (Spálený mlýn), Theresienhain (Terezka), Tschetschkamühle, (Křečkovský mlýn), Tyterský mlýn (Tyterský mlýn), Untere Bretsägemühle (Untere Bretsägemühle), Welhottnermühle (Velhotský mlýn), Wiesenmühle (Bílý mlýn), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn)


Bezirk Budweis (Okres České Budějovice)

Orts:
Althütten (Staré Hutě), Babka (Babka), Bašta (Bašta), Blauer-Haus (Modrý Domek), Bleiche (Bělidlo), Budweis - Altstadt (České Budějovice - Staré město), Egersee (Vyhlídky), Fischbachhäuser (Fischerovy Chalupy), Gassenhäusel (Gassenhäusel), Hammer (Hamr), Hůrka. (Hůrka.), Klukov (Klukov), Koller (U Kollerů), Kropfschlag (Mýtiny), Lugau (Lukov), Moosbauer (Moosbauer), Nehamerhof (Nehamerův Dvůr), Nemanice (Nemanice), Neuhütten (Nové Hutě), Piberschlag (Veveří), Podskalí (Podskalí), Remlovy Dvory (Remlovy Dvory), Slaměný Dvůr (Slaměný Dvůr), U Benáků (U Benáků), Ve Strouze (Ve Strouze), Vrbí (Vrbí), Wohrada (Ohrada.)

Objekts:
Bečický mlýn (Bečický mlýn), Billiner Mühle (Bílina), Brünnl - buquoysche Residenz, Gasthof „Herrenhaus“ (Dobrá Voda - Buquoyská rezidence a Panský dům), Budweis - Vierhof Kaserne (České Budějovice - kasárna Čtyři dvory), Býšov (Býšov), Denzingrův mlýn (Denzingrův mlýn), Fatkovna (Fatkovna), Gabermühle (Kábův mlýn), Grabmühle (Stropnický mlýn), Hněvkovická Hájnice (Hněvkovická Hájnice), Hostinec České Švýcarsko (Hostinec České Švýcarsko), Kolínů mlýn (Kolínů mlýn), Malý mlýn. (Malý mlýn.), Müller (Hamr), Nezdaschow-Synagoge (Neznašov-synagoga), Perstenhof (Peštovec), Překážka (Překážka), Rothbauermühle (Rothbauerův mlýn), Rozovy (Rozovy), Seyczekhof (Zajíček), Sušek (Sušek), Švábův hrádek. (Švábův hrádek.), Tomandlhof (Tomandlův dvůr), U Valcháře (U Valcháře), Walch (Valcha), Zámek Poříčí (Zámek Poříčí), Želízkův mlýn. (Želízkův mlýn.)


Bezirk Krummau (Okres Český Krumlov)

Orts:
Abdank (Adámky), Ahorn (Záhorkov), Albert (U Alberta), Altholland (Starý Holand), Attes (Zátes), Bamberg (Babín), Beim Stangl (U Stangla), Blahawirt (U Bláhy), Bludau (Bludov), Bonnersdorf (Michničky), Bräun (Bräun), Braunsteinhof (Braunsteinhof), Buchtitz (Buchtice), Cerekau (Štědrkov), Dalleken (Daleké Popelice), Dobrusch (Dobročkov), Drochersdorf (Drochov), Droschlowitz (Drahoslavice), Dvořák v Hoře (Dvořák v Hoře), Einsiedl (Poustevna), Eisengrub (Záhliní), Emahof (Emin dvůr), Emmern (Bednáře), Ermelei (Jermaly), Etbauer (Etbauer), Fischbäckern (Rybáře), Fischern (Stěžerov), Flödl (Fledl), Friedrichsau (Bedřichov), Geisleiten (Kozí Stráň), Gerbertschlag (Herbertov), Gfrörethäuser (Zmrzlice), Giesshübel (Boršov), Goldentisch (Zlatá Ktiš), Gölitsch (Kaliště), Graben (Strouha), Gregerhof (Gregerův dvůr), Gritschau (Krčín), Gromaling (Kramolín), Gross Kuchlitz (Velký Chuchelec), Grossuretschlag (Černíkov), Gutwasser (Dobrá Voda), Haag (Zahrádka), Hablesreith (Havlov), Hafnern (Klení), Hartauer (Hartauer), Hatzles (Hodslav), Hausberg (Hausberg), Hermannschlager Hof (Hermannschlagerský Dvůr), Hinterheuraffl (Zadní Výtoň), Hinterstift (Další Lhota), Hochberg (Morašov), Hochdorf (Nahořany), Hodenitz (Hodonice), Hohenschlag (Vysoká), Hora (Hora), Horní Tichá (Horní Tichá), Hossenschlag (Hostínova Lhota), Hossenschlag (Lhotka), Hubene (Hubenov), Hundshaberstift (Bozdova Lhota), Hundsruck (Hřbítek), Hüttenhof (Huťský Dvůr), Janketschlag (Jankov), Jeschkesdorf (Ješkov), Johannesdorf (Janova Ves), Kainratsdorf (Kondratice), Kalling (Chvalín), Kapellner Waldhäuser (Kaplické Chalupy), Karlshöfen (Karlovy Dvory), Kastlern (Hradový), Kirschbaum (Třešňovice), Klein Heinrichschlag (Malý Jindřichov), Klein Kuchlitz (Malý Chuchelec), Klein Uretschlag (Dvořetín), Kleindrossen (Malá Strašeň), Kleppen (Klepná), Kohlgruben (Jámy), Kohlstätten (Uhliště), Kothof (Kothof), Kozákův mlýn (Kozákův mlýn), Kropfetschlag (Klopanov), Kropsdorf (Zábraní), Kühberg (Kühberg), Kuttau (Chudějov), Leopold (Leopold), Leopoldsdorf (Leopoldov), Linden (Machnatec), Lobiesching (Lověšice), Lobieschinger Ruben (Lověšické Rovné), Lodus (Mladoňov), Loislisches Gereith (Lojzova Paseka), Lopatne (Lopatné), Losnitz (Lazec), Ludwigsberg (Ludvické Hory), Maltschbach (Horní Malše), Melm (Jelm), Mezilesí (Multerberg), Miggolz (Mikoly), Miligen (Milíkov), Mödling (Metlín), Moedlitz Hof (Metlický Dvůr), Mörowitz (Moravice), Muckenschlag (Muckenschlag), Mühlberg (Mlýnský Vrch), Mühldorf (Mlýnská), Muscherad (Močerady), Nachles (Náhlov), Neubauer (Neubauer), Neudörfel (Vadkov), Neuhammer (Nový Hamr), Neustift (Nová Lhota), Nirschlen (Koryta), Ober Gallitsch (Horní Kaliště), Ober Haiming (Hajmín), Ober Langendorf (Horní Dlouhá), Ober Schediwy (Horní Šedivý ), Ober Shönhub (Horní Přísahov), Ober Zwiedlern (Horní Světlá), Ober-Stögenwald (Horní Stögenwald), Oberschlagl (Horní Drkolná), Obst (Obec), Oppach (Přední Kruhová), Ossnitz (Sosnice), Oxbrunn (Brezovik), Passern (Pasovary), Paulina (Pavlína), Perneck (Pernek), Pertersbach (Petrov), Peter (Petr), Pfaffenschlag (Bobovec), Piberschlag (Pivonice), Pilgerrast (Pilgerrast), Pinketschlag (Skalná), Pisenreith (Nebřehov), Plaňák (Plaňák), Podolen (Podolí), Poschlag (Pošlák), Pozděraz (Pozděraz), Pragenbauer (Praha), Pramhof (Pramhof), Pramles (Branná), Pranghof (Prámské Dvory), Probolden (Provodice), Pschislowitz (Březovice), Puritschen (Kvasov), Putschen (Bučí), Quitosching (Květušov), Radinetschlag (Radčice), Rappetschlag (Rapotice), Ratschin (Račín), Reitbauer (Reitbauer), Reith (Kleštín), Reith (Svánkov), Reithbauer (Rejtský Sedlák), Rindles (Žlábek), Roiden (Rojov), Rosenau (Rožnov), Rosenhügel (Růžový Vrch), Rottenberghäuser (Rottenberghäuser), Rudetschlag (Lipoltov), Rusterhäuser (Rusterhäuser), Rüsterschmied (Rüsterschmied), Sabratne (Závratná), Sahorsch (Záhoří), Sankt Gabriela (Třebíčko), Schanz (Šance), Schauflern (Šafléřov), Scheiben (Zadní Kruhová), Schestau (Žestov), Schimakerhof (Šimákův Dvůr), Schimern (Všímary), Schlag Am Rossberg (Čižkrajice pod Chobolkou), Schlakern (Slavkovice), Schömern (Všeměry), Schömersdorf (Všeměřice), Seiften (Sejfy), Sonnberg (Žumberk), Spiegelhütten (Zrcadlová Huť), Steffl (U Šteflů), Stein (Kamenná), Stellschmiede (Kovárna), Stern (Hvězda), Stift (Lhota), Stockern (Plíškov), Strohbauer (Strohbauer), Stubau (Dubová), Stübling (Žibřidov), Studene (Studené), Svinihlavy (Svinihlavy), Tattern (Tatry), Teufel im Walde (Čert v lese), Tichtihöfen (Dětochov), Tischlern (Skubice), Tonihäuseln (Jednoty), U Moravců (U Moravců), Unter Gallitsch (Dolní Kaliště), Unter Langendorf (Dolní Dlouhá), Unter Schediwy - Hammer (Dolní Šedivý - hamr), Unter Shönhub (Dolní Přísahov), Unter Zwiedlern (Dolní Světlá), Unterberg (Střelcův Dvůr), Unterheiming (Podolí), Unterstögenwald (Pestřice), Velenov (Velenov), Vendlmühle (Vendlův mlýn), Vierhäusel (Čtyřdomí), Vierteln (Věrtele), Vorderglöckelberg (Přední Zvonková), Vorderhammer (Přední Hamry), Vorderstift (Bližší Lhota), Wachtern (Hlásná), Wadetschlag (Svatonina Lhota), Wadetstift (Hruštice), Wagnerhäusel (Wágnerova chalupa), Waldau (Valdov), Waldbauer (Waldbauer), Waldmann (Waldmann), Walketschlag (Valkounov), Waltersruhe (Walterova hrobka), Wangetschlag (Mýtinka), Wegscheider (Nová Hospoda), Wentschitz (Benčice), Wieles (Běleň), Wilentschen (Velence), Woiden (Vojtín), Woisetschlag (Boršíkov), Wolfschlag (Vojslavy), Wolluben (Boly), Wölschko (Velíška), Woraschne (Dvorečná), Wratzau (Vracov), Wullachen (Bolechy), Wuretzhöfen (Březí), Wutschko (Bočkov), Zichlern (Těchlov), Zichrass (Těchoraz), Zippendorf (Cipín), Zwittern (Svitanov)

Objekts:
Hietzker Mühle .Säge (Hietzkerův mlýn a pila), Hornschlag - Hegerhaus (hájovna Hornschlag), Alexmühle (Alexův mlýn), Altrichtr (Altrichtr), Anssichtsturm Lissiberg (Rozhledna na Lysé hoře - 1228 m.n.m.), Auerhammer (Auerův hamr), Ausguck an Plöckenstein (Rozhledna na Plechém), Beim Krebs (U Raka), Blahuschmühle (Blahuschův mlýn), Blaschkomühle (Blažkův mlýn), Böhmmühle (Böhmův mlýn), Böhmmühle I (Böhmův mlýn I), Böhmmühle II (Böhmův mlýn II), Böhmüllermühle,Säge (Böhmüllerova pila a mlýn), Boirmühle (Boirmühle), Brentlmühle (Brentlův mlýn), Brettermühle (Brettermühle), Brettmühle (Brettmühle), Brunnermühle (Brunnerův mlýn), Cajsův mlýn (Cajsův mlýn), Černá v Pošumaví (Černá v Pošumaví), Český Krumlov - Jitona (?) (Český Krumlov - Jitona (?)), Deutsch Mühle (Deutschův mlýn), Deutsch Reichenau - Hammer (Rychnůvek - hamr), Dolní Vltavice - kostel sv. Linharta (Dolní Vltavice - kostel sv. Linharta), Donabauermühle,Säge (Donabauerův mlýn a pila), Draxlmühle, (Draxlův mlýn), Drochesdorfermühle (Drochovský mlýn), Faschinghof (Faschingův dvůr), Forsthaus Maltschbach (myslivna Malše), Früchtl Hammer (Früchtlův hamr), Glasermühle (Glaserův mlýn pila a hamr), Golitsch - Hegerhaus (hájovna Kaliště), Grabenmühle (Graben mlýn), Grasmühle (Grasmühle), Guserlhof (Kůzlův dvůr), Hablemühle .Säge (Hablův mlýn a pila), Hackermühle (Hakrův mlýn), Hammer (Hamr), Hammermühle (Hamerský mlýn), Hatzelmühle (Hatzlův mlýn), Haubermühle (Hauberův mlýn), Haunmühle (Haunův mlýn), Hauselmühle (Hauslův mlýn), Hernmühle (Panský mlýn), Herrnmühle (Panský mlýn), Heuraffl - Hegerhaus (Přední Výtoň - hájovna), Heuraffl - Hegerhaus (Přední Výtoň - hájovna), Heuraffl - Hegerhaus (Přední Výtoň - hájovna), Heuraffl - Hegerhaus (Přední Výtoň - hájovna), Heuraffl - Hegerhaus (Přední Výtoň - hájovna), Heurafflmühle,Säge (Výtoňský mlýn a pila), Höpflmühle (Höpflův mlýn), Horní Dvořiště - pivovar (Horní Dvořiště - pivovar), Hospůdka u Rynešů (Hospůdka u Rynešů), Hüttenhof - Hegerhaus (Huťský Dvůr - hájovna), Hüttenhof mühle (Huťský Dvůr - mlýn), Jarmirn - Säge (Jaroměř -mlýn a pila), Jarmirnmühle (Jaroměř - mlýn), Jonas Mühle (Jonášův mlýn), Josefsthal - mühle (Josefův Důl - mlýn), Josefsthal - Säge (Josefův Důl - pila), Josefsthal - Säge (Josefův Důl - pila), Josefův Důl - sklárna (Josefův Důl - sklárna), Kalsching - Hegerhaus (Chvalšiny - hájovna ), Kalsching - Mühle .Säge (Chvalšiny - mlýn a pila), Kegelhamer (Kegelhamer), Kienmühle (Loučovický mlýn), Kirchbachmühle (Na chladném potoce), Klímův mlýn (Klímův mlýn), Klinkischmühle (Klinkův mlýn), Kögelhammer (Bláhův mlýn), Kögelhammer (Kögelhammer), Kolinmühle (Kolínův mlýn), Kolonie Jarošova (Kolonie Jarošova), kostel Panny Marie u Hořic (kostel Panny Marie u Hořic), Kozí Hřbet (Kozí Hřbet), Kropshof (Kropshof), Krumpmühle (Krumpův mlýn ), Langenbruck mühle (Olšinský mlýn), Lausekerhof (Loužecký dvůr), Ledelmühle (Ledel mlýn), Leitner Hammer (Leitnerův hamr), Lindbergmühle (Lipová - mlýn a hostinec), Losnitzmühle (Lazecký mlýn), Loymühle (Lojzův mlýn), Lushnitzermühle (Lužnický mlýn), Mačí (Mačí), Maltschitzmühle (Malčický mlýn a pila), Müller (Müller), Müllner mühle (Müllner mlýn), Neu mühle (Nový mlýn), Neumühle (Nový mlýn), Ogfolderhaid - Obermühle (Jablonec - Horní mlýn), Olschbauer Mühle .Säge (Olschbauer mlýn a pila), Omlenička - zámek (Omlenička - zámek), Payrmühle II (Payrův mlýn II), Payrmühle,Säge (Payrův mlýn a pila), Pernlesdorf (Mostky - zámek), Petermühle (Petrův mlýn), Plattenmühle (Blatenský mlýn), Pleticher (Pleticha), Plonnermühle (Plonnerův mlýn), Pollakmühle (Pollakův mlýn), Pöschkomühle (Pöschkův mlýn a pila), Prussingerhof (Brusinský dvůr), Putznmühle (Putzn mlýn), Rinn - Mühle .Säge (Rinnův mlýn a pila), Rosenberg - Synagoge (Rožmberk nad Vltavou - synagoga), Rosenthal - Kirche Maria Hilf (Rožmitál - kostel Panny Marie Pomocné), Schacherl mühle (Schacherlův mlýn a pila), Schacherlmühle (Schacherlův mlýn), Schanzmühle (Schanzmühle), Schestaumühle (Žestovský mlýn ), Schlechtamühle (Šlechtův mlýn), Schollerhof (Schollerovský dvůr), Schreiner mühle (Schreinerův mlýn a pila), Schürer mühle (Schürerův mlýn), Schwalbenhof (Vlaštovičník), Schwarzmühle (Schwarzmühle), Sechtermühle (Veveří mlýn), Sinkomühle (Synkův mlýn), Sladek mühle (Sládkův mlýn), Stangl mühle (Stanglův mlýn), Staniehof (Staněk), Steindl Hammer (Steindlův hamr), Steinecker mühle (Steineckerův mlýn), Strahov - myslivna (Strahov - myslivna), Stupárna (Stupárna), Teichmühle (Rybniční mlýn), Teufelsmühle (Čertův mlýn), Uhligsthal - Hegerhaus (Uhlíkov - hájovna), Uhligsthal - Hegerhaus (Uhlíkov - hájovna a ubytovna), Ulmannmühle (Ulmannův mlýn), Unterhaidmühle (Dolní Dvořiště - mlýn), Wabromühle (Wabrův mlýn), Walischmühle (Wallischův mlýn), Wallisch Hammer (Wallišův hamr a mlýn), Weichselner kalkbrennerei (Vyšenská vápenka), Weissenmühle (Weissen mlýn), Wolfmühle (Wolfův mlýn a pila), Zartlesdorf (Rybník - zámek), Zaunmühle (Zaunův mlýn), Zeilinger mühle (Zeilingerův mlýn), Zettwing Hammer (Cetviny - hamr)


Bezirk Neuhaus (Okres Jindřichův Hradec)

Orts:
Amerika (Amerika), Braunschlaghof (Pranšlácký Dvůr), Budík (Budík), Bukovky (Bukovky), Elendhaus (Bída), Gebharz (Kebharec), Hammermühle (Hamr), Jousal (Jousal), Luweg (Luhy), Maring Jakob (Maring Jakob), Maringhäuser (Domy Marinkovy), Markel (Pomezí), Mirusche (Miruše), Nuzov (Nuzov), Okrouhlice (Okrouhlice), Olinghäusel (Holinkova Jednota), Philippsdorf (Filipov), Romau (Romava), Schmidt (Schmidt), Wittingau (Vitiněves)

Objekts:
Hammermühle (Hamerský mlýn), Adamsfreiheit (Hůrky - poutní kaple k poctě Matky Boží), Althart (Staré Hobzí - Flickova manufaktura), Althart - Synagoge (Staré Hobzí - synagoga), Altstadt (Staré Město pod Landštejnem - barvírna), Babkův mlýn (Babkův mlýn), Bedřichov - hájovna (Bedřichov - hájovna), Berghof (Vrchy), Bílý mlýn (Bílý mlýn), Bílý mlýn (Bílý mlýn), Blofslmühle (Blofslmühle), Bobelovka - textilní továrna (Bobelovka - textilní továrna), Böhmisch Rudoletz - Schloss (Český Rudolec - zámek), Böhmmühle (Čechův mlýn), Bruckmühle (Loucký mlýn), Buková hájenka (Buková hájenka), Černý mlýn (Černý mlýn), Českomoravská továrna na pletené zboží (Českomoravská továrna na pletené zboží), Český Rudolec - lihovar (Český Rudolec - lihovar), Drápal (Drápal), Dvůr Dobrohoř (Dvůr Dobrohoř), Dvůr Holenský (Dvůr Holenský), Dvůr Karlov (Dvůr Karlov), Dvůr Nové Hobzí (Dvůr Nové Hobzí), Dvůr Stálkov (Dvůr Stálkov), Dvůr u Nové Vsi (Dvůr u Nové Vsi), Einhandelmühl (Mlýnek), Felixův mlýn (Felixův mlýn), Františkov - železárna (Františkov - železárna), Frelův mlýn (Frelův mlýn), Friedrichsdorf (Bedřichov - lesovna), Fuchsmühle (Fuchsmühle), Galgenmühle (Galgenmühle), Gasthof Richard Pfauser (Vitiněves - zájezdní hostinec), Gross-Pantschen (Velký Pěčín - židovský hřbitov), Hadermühle (Hadermühle), Hájovna u Kaprouna (Hájovna u Kaprouna), Hejbalův mlýn (Hejbalův mlýn), Heumoth Mühle (Sedelský mlýn), Hirschjirglmühle (Hirschův mlýn), Hofmühle (Dvorský mlýn), Hönitzhof (Hejnice), Hotel Holub (Hotel Holub), Illův mlýn (Illův mlýn), Jindřichův Hradec - Landfrasova vila (Jindřichův Hradec - Landfrasova vila), Jindřichův Hradec - pivovar (Jindřichův Hradec - pivovar), Jindřichův Hradec - Solperova továrna (Jindřichův Hradec - Solperova továrna), Jindřichův Hradec - šindelna (Jindřichův Hradec - šindelna), Jindřiš-Heinrichschlag (Mlýn v Jindřiši), Johannihof (Janský dvůr), Kálalův mlýn (Kálalův mlýn), Keramička Hlubokodol (Keramička Hlubokodol), Kirchwiedern - Schloss (Kostelní Vydří - zámek), Klitschkamühle (Kličkův mlýn), Kloster (Klášter), Krokowitzhof (Krokovice), Landštejnský dvůr (Landštejnský dvůr), Leinbaum (Klenová - kaple Sv. Anny), Leutenmühle (Leutův mlýn), Liebzeitův mlýn (Liebzeitův mlýn), Lišný dvůr (Lišný dvůr), Lovecký zámeček v Janovském údolí (Lovecký zámeček v Janovském údolí), Lusthof (Veselíčko), Malíkův mlýn (Malíkův mlýn), Markstein (Vysoký kámen), Markwarding (Markvarec - židovský hřbitov), Markwarding - Synagoge (Markvarec - synagoga), Mlýn U čtrnácti (Mlýn U čtrnácti), Mlýn U devíti (Mlýn U devíti), Mlýn ve Starém Městě pod Landštejnem (Mlýn ve Starém Městě pod Landštejnem), Mokré louky (Mokré louky), Natzermühle (Natzermühle), Nedbalův mllýn (Nedbalův mllýn), Neu-Bistritz (Nová Bystřice - židovský hřbitov), Neuhaus (Jindřichův Hradec - židovský hřbitov), Neuhaus - Pezellen Meierhof (Jindřichův Hradec - Pezellenův dvorec), Nová Ves - dvůr (Nová Ves - dvůr), Panský mlýn (Panský mlýn), Petzelmühle (Petschův mlýn), Philippsdorf (Filipov - hájovna), Philippsdorf (Filipov - kaple Sv. Kateřiny), Piesling (Písečné - židovský hřbitov), Plachův mlýn (Plachův mlýn), Podcestný mlýn (Podcestný mlýn), Pönningenmühle (Peníkovský mlýn), Řečická hájovna (Řečická hájovna), Rosenau (Rožnov), Rothmühle (Červený mlýn), Rudolfov (Rudolfov), Schüllerův mlýn (Schüllerův mlýn), Slavonice - Synagoge (Slavonice - synagoga), Staré Hobzí - židovský hřbitov (Staré Hobzí - židovský hřbitov), Staré Město pod Landštejnem - náměstí (Staré Město pod Landštejnem - náměstí), Staré Město pod Landštejnem - Synagoge (Staré Město pod Landštejnem - synagoga), Staré Město pod Landštejnem - zámek (Staré Město pod Landštejnem - zámek), Staré Město pod Landštejnem - židovský hřbitov (Staré Město pod Landštejnem - židovský hřbitov), Svatá Barbora (Svatá Barbora), Šprinclův mlýn (Šprinclův mlýn), Šulákův mlýn (Šulákův mlýn), Terezský dvůr (Terezský dvůr), Tex (Tex), Tůmův vrch (Tůmův vrch), Tunklův mlýn (Tunklův mlýn), U Malíře (U Malíře), Waltermühle (Walterův mlýn), Weisshof, Pönningenhof (Peníkov), Wenkerschlag (Dolní Radouň - kostel), Wetzlers (Veclov - kaple), Wölflův mlýn (Wölflův mlýn), Wölking (Dolní Bolíkov - židovský hřbitov), Wölkingstahl (Wölkingstahl), Wolschan (Olšany - židovský hřbitov), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn), Zlabings (Slavonice - pivovar), Zlatuškův mlýn (Zlatuškův mlýn), Žďárský mlýn (Žďárský mlýn)


Bezirk Pilgrams (Okres Pelhřimov)

Orts:
Batha (U Bathů), Černé Budy (Černé Budy), Kumbal (Kumbal), Moorgründ (Blatina), Stupník (Stupník), U Jonášovy chalupy (U Jonášovy Chalupy), U Záleských (U Záleských), V Občinách (V Občinách), Wasenmeister (Pohodnice), Wasenmeisterei (Pohodnice), Zichpil (Zichpil)

Objekts:
Beníškův mlýn (Beníškův mlýn), Borkov (Borkov), Březinův mlýn (Březinův mlýn), Cyhelker Mühle (Cihelský mlýn), Dolní Valcha (Dolní Valcha), Dušejovský mlýn (Dušejovský mlýn), Hammer (Hamr), Hněvkovický dvůr (Hněvkovický dvůr), Jakalův mlýn (Jakalův mlýn), Kalivodův mlýn (Kalivodův mlýn), Kanermühle (Káňovský mlýn), Klášterní mlýn - Želiv (Klášterní mlýn - Želiv), Kulíkův mlýn (Kulíkův mlýn), Lhotka (Lhotka), Mayerhof (Dvůr), Obora (Obora), Okrouhlík (Okrouhlík), Panský mlýn (Panský mlýn), Pelhřimov - kaple Panny Marie (Pelhřimov - kaple Panny Marie), Pelhřimov - kaple sv. Anny (Pelhřimov - kaple sv. Anny), Pelhřimov - Synagoge (Pelhřimov - synagoga), Proboštiny (Proboštiny), Rudolfova pila (Rudolfova pila), Růžkův mlýn (Růžkův mlýn), Sanořín (Sanořín), Schwarz Mühle (Černý mlýn), Slabův mlýn (Slabův mlýn), Staré Hutě (Staré Hutě), Střítežský mlýn (Střítežský mlýn), Tuklecker Mühle (Tuklecký mlýn), V Kopáčích (V Kopáčích), Valcha (Valcha), Vodrážkův mlýn (Vodrážkův mlýn), Zastávka a nákladiště Bohdalín (Zastávka a nákladiště Bohdalín), Závršský mlýn (Závršský mlýn)


Bezirk Pisek (Okres Písek)

Orts:
Bastrčice. zaniklá vesnice (Bastrčice. zaniklá vesnice), Na pohodnici (Na pohodnici), Nová hospoda, bývalá formanská hospoda (Nová hospoda, bývalá formanská hospoda), Permanina (Permanina), Písek - nábřeží (Písek - nábřeží)

Objekts:
Drath Mühle (Drátovský mlýn), Hamákův mlýn (Hamákův mlýn), Jalovčí (Jalovčí), Jelení Vrch (Jelení Vrch), Ješinův mlýn (Ješinův mlýn), Kuklemühle (Kukelský mlýn), Pilář mlýn a pila (Pilář mlýn a pila), Písek - pivovar (Písek - pivovar), Planina (Planina), pomístní jméno Königswarte (Královská stráž), Srlín - pivovar (Srlín - pivovar), Toskánka (Toskánka)


Bezirk Prachatitz (Okres Prachatice)

Orts:
Adlerhütte (Samoty), Adolfsäge (Adolfova pila), Albrechtschlag (Albrechtovice), Althütte (Staré Hutě), Althütten (Stará Huť), Althütten (Stará Huť I), Auhäusel (Na palouku), Babůrek (Babůrek), Baier (Baier), Balzhütte (Balzhütte), Beim Lusti (U Lustiho), beim Mathuis (U Mathuise ), Beim Matousch (U Matouše), beim Schmiedt (U Schmiedta), Beim Wachtfeitl (U Wachtfeitla), Bergheger (Hájovna), Bergjoisl (Bergjoisl), Bergtoni (Bergtoni), Birkenhaid (Březová Lada), Bockhütte (Pokovy Hutě), Böhmhaus (U Böhmů), Borkenhof (Borek), Chrobold (Chroboly), Dobruschmühle (Dobruschmühle), Ernstbrunn (Arnoštov), Filz (Slatina), Fischerhäuslen (Rybářské Domky), Frauenthal (Frantoly), Fuchsenhäusel (Fuchsova chalupa), Gansauerhaid (Pravětínská Lada), Geháng (Láz), Grasfurt (Brod), Grilling (Cvrckov), Grosses Haus (Velký Dům), Guthausen (Dobrá), Haberdorf (Ovesná), Haberles (Ovesne), Hájovna u Tomášků (Hájovna u Tomášků), Heigl (U Heiglů), Heuberger (Heuberger), Hintring (Záhvozdí), Hopfinger (Hopfinger), Hundsnurch (Koryto), Hüttenhof (Huťský Dvůr), Jama (Grub), Jaushof (Jaushof), Jodlhäuser (Jodlovy Chalupy), Jungwirth (Jungwirth), Kappellen (Kaplice), Klenovice (Klenowitz), Klima Loam seppn (Klíma - kamenolom), Koller (Koller), Kollerhaus (Kollerhaus), Krepenschlag (Křeplice), Kricherbauer (Kricherbauer), Krinhof (Krinhof), Krisowitz (Křížovice), Lämmerhof (Na Ovčíně), Landstrassen (Silnice), Lázně Svaté Markéty (Lázně Svaté Markéty), Lederhofer (Lederhofer), Leimsgrub (Hliniště), Lichteneck (Ktiška), Luzerter (Lučenice), Marxtbauer (Marxtbauer), Matousch (U Matoušů), Mauthäusel (Mýtnice), Mehregarten (Zahrádky), Michlhütte (Michlova Huť), Miesau (Vyšný), militarschiesstatte a.d. Flanitz (vojenská střelnice na Blanici), Millau (Milov), Mitterberg (Račí), Moorhäuser (Mlaka), Mosetstift (Mackova Lhota), Mühlwinkel (Mlýnský kout), Neugebau (Nový Svět), Neuhäuser (Nové Chalupy), Neuhäuser (Nové Chalupy), Nusko (Nusko), Ober Schneedorf (Horní Sněžná), Oberlichtbuchet (Horní Světlé Hory), Olberg (Vltava), Parkfried (Bělá), Pasta (Pasta), Paulenhäusel (U Paulů), Payer (Payer), Pechofen (Smolná Pec), Pfefferschlag (Libínské Sedlo), Plahetschlag (Blažejovice), Planie (Pláně), Pleschen (Maloniny), Rabenhütte (Havránka), Rabitzerhaid (Hrabická Lada), Radam (Radoň), Rait (Rait), Raschkowald (Raškov), Reckerberg (Popelná), Renn Hof (Rennův Dvůr), Reuthäusel (Na Rejtě), Rippel Hof (Rippelův Dvůr), Robl (Robl), Robotter Hof (Robotní Dvůr), Rohn (Leptáč), Röhrenberg (Žlíbky), Röhrenberger - Hütte (Samoty), Rubenz (Rovence), Sägewiese (Sägewiese), Salnau (Želnava), Salzweg (Solná Lhota), Scherau (Šerava), Scherauerhütte (Šeravská Huť), Scherer (Scherer), Schindler (Schindler), Schmierbrenner (Mazník), Schoberhof (Schoberův Dvůr), Schoberstätten (Seníky), Schönberg (Krásná Hora), Schreinetschlag (Skříněřov), Schwarzhaid (Černá Lada), Schweinetschlag (Sviňovice), Schwihau (Švihov), Sedlmin (Sedlmín), Seehaid (Svinná Lada), Siebenhäuser (Sedmidomí), Sonnberg (Slunečná), Spanolerhof (Spanolerův Dvůr), Stadthaiden (Městská Lada), Stalliesel Luksch (u kováře Lukše), Steffler (Steffler), Steinköpfelhäuser (Kamenná Hlava), Tafelhütten (Huť pod Boubínem), Teichheger (Teichheger), Tobiashütte (Tobiášova huť), Torfstich-Planie (Torfstich-Planie), Unter Schneedorf (Dolní Sněžná), Unterlichtbuchet (Dolní Světlé Hory), Unterzassau (Dolní Cazov), Vierhäuser (Čtyřdomí), Wallern - Am Weiger (Volary - Am Weiger), Wallern - Bachzeile , Bohlhaus (Volary - Horní a Dolní Potoční ulice a Bohlhaus), Wallern - Ringplatz , Prachatitzer strasse , Hellg (Volary - Náměstí a Prachatická ulice), Wallern - Säumerstrasse (Volary - Soumarská ulice), Wessele (Veselka), Wolletschlag (Volovice), Zahori (Zaborsch), Zudrowitz (Cudrovice), Zweihäuser (Dvojdomí), Zwiefelhof (Cibulářova Lhota)

Objekts:
Achatzův mlýn (Achatzův mlýn), Adam (Adam), Adlerhütte - Hegerhaus (Adlerova Huť - hájovna), Anderlmühle (Anderlův mlýn), Bartoschmühle (Bartošův mlýn ), Bernkopf mühle (Bernkopfův mlýn ), Blanický mlýn (Blanický mlýn), Böhmisch Röhren (České Žleby), Böhmisch Röhren - Hegerhaus (České Žleby - hájovna), Brantlova pila (Brantlova pila), Brenntenberg - Hegerhaus (Spálenec - hájovna), Brenntenberg - Hegerhaus (Spálenec - hájovna), Brenntenberg Mühle .Säge (Spálenec - mlýn a pila ), Brodwiehmühle (Brodwiehmühle), Cikánský mlýn (Cikánský mlýn), Černý Kříž - výrobna cementových výrobků (Černý Kříž - výrobna cementových výrobků), Dobruschmühle (Dobročkovský mlýn), Draustermühle (Drauster mlýn), Dürrhammersäge (Dürrhammersäge), Edenhofer mühle (Edenhoferův mlýn a pila), Edermühle (Ederův mlýn), Eibner Säge (Eibnerova pila), Eleonorenhain Sägewerk (Lenora - pila), Eselhof (Eselhof), Feyrermühle (Feyrerův mlýn), Forsthaus Planie (myslivna Planie), Franzenthal (Františkov - papírna), Freiung - Forsthaus "Alteshaus" (Lipka - myslivna a hájovna "Starý dům"), Fritzmühle (Fritzův mlýn), Fuchsmühle (Fuchsův mlýn), Fürstenhut - Forsthaus (Knížecí Pláně - Myslivna), Fürstlich Sägewerk (Knížecí pila), Gabrielův mlýn a pila (Gabrielův mlýn a pila), Gasthaus Eiskeller (hostinec Eiskeller), Gemeindemühle (Obecní mlýn), Grafenhütte - Hegerhaus (Hraběcí Huť - hájovna), Granitz - Hegerhaus (Granitz - hájovna ), Gremplmühle (Gremplův mlýn), Haidermühle (Haider mlýn a pila), hájovna u Gabriela (hájovna u Gabriela), Hammermühle (Hammermühle), Hampel Säge (Hampel pila), Harwalikmühle (Harvalíkův mlýn), Hegermühle (Heger mlýn), Herrnmühle (Panský mlýn a pila), Hittnbaunmühle (Hittnbaun - mlýn), Hollermühle (Hollerův mlýn), Holzmühle (Dřevěný mlýn ), Holzwerke Strunz, Aussergefild (Strunzova pila - Kvilda), Höpfelmühle (Höpfelův mlýn a pila), Hotzi Säge (Hojsova pila), Humwaldmühle (Chlumský mlýn), Husinec - cihelna (Husinec - cihelna), Idasäge (Idina pila), Jakschymühle (Jakšův mlýn ), Jalovčák (Jalovčák), Kandlmühle (Kandlův Mlýn), Kellenberger Säge (Kellenbergerova pila), Kellne - Säge , Mühle (Včelná - pila a mlýn ), Kindermannmühle (Kinderannův mlýn), Klösterer Mühle (Klášterecký mlýn), Köglermühle (Köglerův mlýn), Kosmatamühle (Kosmatův mlýn), Kubern (Kuberna ), Kuschwarda (Strážný), Landstassen - Zollamt & Gasthaus Reif (Silnice - Celnice a hostinec Reif), Langhaider Hammer (Dlouhoborský hamr a hostinec), Lenora (Lenora), Lexmühle (Lexův mlýn), Lichtbuchetmühle (Světlohorský mlýn a pila), Lommühle (Lomův mlýn), Lovecký zámeček na Boubíně (Lovecký zámeček na Boubíně), Madlhof (Mádlův dvůr), Maschkomühle,Säge (Maschko mlýn a pila), Matschlmühle (Matschlův mlýn), Meindl Säge (Meindlova pila), Migl Säge (Migl pila a mlýn), Mladíkov - vápenka (Mladíkov - vápenka), Mooshäuser - Hegerhaus (Chalupy na Blatech - hájovna), Müllerschlag - Altes Forsthaus (Mlynářovice - Stará myslivna), Neu Elendbachel - Forsthaus (myslivna Nová Polka), Neugebau (Nový Svět), Neuhäuser - Hegerhaus (Nové Chalupy - hájovna), Neuofen - Hegerhaus (Nová Pec - hájovna), Neuofen Mühle (Novopecký mlýn), Nuskomühle (Nuskův mlýn), Oberhaiden - Hegerhaus (hájovna Oberhaiden), Oberschlag mühle (Milešický mlýn a pila), Oxbrunnmühle (Březovický mlýn), Paškovic mlýn (Paškovic mlýn), Paulik Säge (Paulikova pila), Paulus mühle (Miletínský mlýn), Paulussäge (Paulusova pila), Penzion hotel " Blanice" (Penzion hotel " Blanice"), Pfefferschlagermühle (Pfefferský mlýn), Planie - Hegerhaus (Pláně - hájovna), Planskusmühle (Planský mlýn), Posset Hammer (Possetův hamr), Prachatice (Prachatice), Prachatice - mlékárna Madeta (Prachatice - mlékárna Madeta), Prachatitz Sägewerk (Prachatice - pila), Pravdamühle (Pravdův mlýn), Puchermühle (Pucherský mlýn), Rauscher Säge (Rauscherova pila), Reckerberg - Hegerhaus (hájovna Reckerberg), Reckerbergmühle (Popelná - mlýn), Reifův horní mlýn (Reifův horní mlýn), Rieder mühle (Riederův mlýn), Rothubl kapelle (kaple na Červeném vršku u Pěkné), Rozhledna na Mužském vrchu u Netolic 502 m.n.m. (Rozhledna na Mužském vrchu u Netolic 502 m.n.m.), Samstagmühle (Samstag mlýn), Scheurek - Hegerhaus (Stodůlky - hájovna), Schillerberg - Hegerhaus (Radvanovice - hájovna), Schillerberg - Hegerhaus (Radvanovice - hájovna), Schmiedův pivovar (Schmiedův pivovar), Schönau - Hegerhaus (Pěkná - hájovna), Schönbauerhof (Schönbauerův dvůr), Schönberg - Hegerhaus (Krásná Hora - hájovna), Schulzmühle (Schulzův mlýn ), Schwejgelhaid - Hegerhaus (Švajglova Lada - hájovna), Siegelmühle (Siegelův mlýn), Sieglmühle (Sieglův mlýn pila), Skokanský můstek K88 (Skokanský můstek K88), Solná Lhota - Brantlova pila (Solná Lhota - Brantlova pila), Spannbauer Sägewerk (Spannbauerova pila a mlýn), Stadt Waldheger (Městská Hajnice), Stefeila mühle (Stefeila mlýn a zemědělská usedlost), Stegbauermühle (Stegbauerův mlýn), Stögbauer a Pribil Säge (Stögbauerova a Přibilova pila), Stögerhütte Säge (Stögerova Huť - pila), Strunz Hammer (Strunzův hamr), Strunz Sägewerk (Strunzova pila), Tahedlmühle (Tahedlův mlýn), Tomschy - Mühle (Tomschy mlýn), Turistická chata na Mařském vrchu (Turistická chata na Mařském vrchu), Tusset - Fabrik - Resonanzholz (Stožec - pila na rezonanční dřevo a mlýn), Tvrzice - cihelna (Tvrzice - cihelna), Unter Lichtbuchet - Hegerhaus (Dolní Světlé Hory - hájovna), Unter Schneedorf - Hegerhaus (Dolní Sněžná - hájovna), Untermühle (Dolní mlýn), Vimperk (Vimperk), Volarské seníky (Volarské seníky), Volary (Volary), Volary - Jihočeské dřevařské závody (Volary - Jihočeské dřevařské závody), Výrovský mlýn (Výrovský mlýn), Waldmühle (Lesní mlýn), Wallern - Kriegerdenkmal (Volary - pomník padlých), Wallern - Ziegelwerk Proger (Volary - cihelna Proger), Wallern - Ziegelwerk Sixl (Volary - cihelna Sixl), Waltermühle (Walterův mlýn), Wintenberg - Ratschin - Mühle .Säge (Vimperk - pila a mlýn na Račíně), Wintermühle (Winterův mlýn), Winzighammer (Winzigův Hamr), Zaunmühle (Zaunmühle), Zdíkov - Zámecký mlýn a pila (Zdíkov - Zámecký mlýn a pila), Zoglauer Hammermühle (Zoglauerův mlýn , pila a hamr), Zuderschlag - Hegerhaus (Cudrovice - hájovna), Zuderschlag - Hegerhaus (Cudrovice - hájovna)


Bezirk Strakonitz (Okres Strakonice)

Orts:
Amerika (Amerika), U Konvičků (U Konvičků)

Objekts:
Čichtická hájovna (Čichtická hájovna), Dolejší mlýn (Dolejší mlýn), Lapač (Lapač), Lnáře - pivovar (Lnáře - pivovar), Podhajčský mlýn (Podhajčský mlýn), Strakonitz - Trutzturm (Strakonice - Trucbašta), Strakonitz-Synagoge (Strakonice-synagoga)


Bezirk Tabor (Okres Tábor)

Orts:
Alej Janov - Myslkovice (Alej Janov - Myslkovice), Blažka (Blažka), Horusický mlýn (Horusický mlýn), Nad pustým (Nad pustým)

Objekts:
Amerikán (Amerikán), Andělský mlýn (Andělský mlýn), Babčice - synagoga (Babčice - synagoga), Barescher Mühle (Baršův mlýn), Bejšov (Bejšov), Borská hájovna (Borská hájovna), Borská myslivna (Borská myslivna), Božkův mlýn (Božkův mlýn), Brdlíkův mlýn (Brdlíkův mlýn), Bredův mlýn (Bredův mlýn), Dráchovský mlýn (Dráchovský mlýn), Hadovy (Hadovy), Hamr (Hamr), Harrachova besídka (Harrachova besídka), Hlinický dvůr (Hlinický dvůr), Hrubešův mlýn (Hrubešův mlýn), Jankovský mlýn (Jankovský mlýn), Jung Woschitz-Synagoge (Mladá Vožice-synagoga), Koschiner Mühle (Košínský mlýn), Moučkův mlýn (Moučkův mlýn), Mrzenův mlýn (Mrzenův mlýn), Myslkovice - synagoga (Myslkovice - synagoga), Nový mlýn (Nový mlýn), Odměna (Odměna), Panský mlýn (Panský mlýn), Pivovar - Červené Záhoří-Chotoviny (Pivovar - Červené Záhoří-Chotoviny), Plotiště (Plotiště), Podhorský mlýn (Podhorský mlýn), Pražská brána (Pražská brána), Radenín - synagoga (Radenín - synagoga), Řeznická bašta (Řeznická bašta), Schettekmühle (Šetek), Soukeník (Soukeník), Steinmühle (Kamenný mlýn), Šeborův mlýn (Šeborův mlýn), Tabor - Synagoge (Tábor - synagoga), Valcha (Valcha), Velká Hora (Velká Hora), Veselého mlýn (Veselého mlýn), Zárubův mlýn (Zárubův mlýn), Zelenka (Zelenka)


Bezirk Taus (Okres Domažlice)

Orts:
Abdeckerei (Pohodnice), Altwirth (Stará Hospoda), Drathäuser (Na drahách), Einödhof (Na Samotě), Fuchsenhäuseln (Liščí domky), Haselbach (Lísková), Hassatitzerhammer (Hamerský mlýn), Heuhof (Sruby), Hlinišťata (Hlinišťata), Hořina (Hořina), Horní Baldov (Horní Baldov), Johanneskirchl (Kosteliště), Kasparbaude (U Kašpara), Klein Prennet (Spáleneček), Kohlstätten (Šnory), Kotrbov (Kotrbov), Modelpfarrer (Modelpfarrer), Nimvorgut (Nuzarov), Plassendorf (Kubička), Rothhäusel (Rothhäusel), Schmelzhütte (Tavírna), Silberhäusler (Stříbrné domky), Traxelmoos (Slatiny), U Mlýna (U Mlýna), Wasenmeisterei (Podhora), Zámeček (Zámeček), Zankhammer (Zankhammer), Ziegelhäusel (Cihlářské Domky)

Objekts:
Alt Mühle (Starý mlýn), Bayermühle (Bayerův mlýn), Buchenmühle (Buchar), Čečovice - pivovar (Čečovice - pivovar), Eichelbühlschleife (Na Eichelbühlu (brusírna)), Eichelmühle (Eichelmühle), Engelhäusel (Englova chaloupka), Engelmühle (Engelmühle), Erlbachsäge (Pila Nový Dvůr), Ferdinandsthal (Ferdinandovo údolí - hostinec s pilou), Froschhof (Žabí dvůr), Gailschlagschleife (Gailschlag - brusírna skla), Glasschleife (Na Šlejfu), Glasschleifen (Glasschleifen), Hammelhof (Beraní dvůr), Hammerhof (Podhamří), Hammermühle (Hamry), Hammerschleife (Hamerská brusírna), Heiligenkreuz- Schloss (Újezd svatého Kříže- zámek), Heligenkreuz Mühle (Heligenkreuz Mühle), Herrenmühle (Panský mlýn), Hlaváčův mlýn (Hlaváčův mlýn), Horšovský Týn - kostel P. Marie Lurdské (Horšovský Týn - kostel P. Marie Lurdské), Hostauer Mühle (Hostouňský mlýn), Hrádek - chata KČT (Hrádek - chata KČT), Hudel Mühle (Hudel Mühle), Kaderovna (Kaderovna), Kanice - náhrobní kaple Panny Marie Bolestné (Kanice - náhrobní kaple Panny Marie Bolestné), Kapellen (Kaplička), Klášterský mlýn (Klášterský mlýn), Krausova cihelna (Krausova cihelna), Kupilíkův mlýn (Kupilíkův mlýn), Květkovice (Květkovice), Langmühle (Dlouhý mlýn), Lonských mlýn (Lonských mlýn), Malzmühle (Malzmühle), Markyta (Markýta), Martinovský mlýn (Martinovský mlýn), Městský mlýn (Městský mlýn), Morawetz Mühle (Moravcův mlýn), Mühldicke (Mühldicke), Nassatitz (Nasetice), Neu Sägemühle (Nová Pila), Neuhofer Mühle (Novodvorský mlýn), Neumühle (Nový mlýn), Neumühle (Nový mlýn), Ober - Hammer (Horní Hamr - brusírna skla), Panská cihelna (Panská cihelna), Papier Mühle (Papírna (brusírna)), Papiermühle (Papírna (brusírna)), Papierschleife (Papírna (brusírna)), Pickelmühle (Pickelmühle), Pimeisl (Pimeisl), Pivoň - klášter (Pivoň - klášter), Pleschhammer (Pleschhammer), Poch Mühle (Poch Mühle), Pochmühle (Pochmühle), Popelmühle (Popelmühle), Přívozec - zámek (Přívozec - zámek), Prudice (Prudice), Rangers Schleifen (Rangers Schleifen), Rochecký mlýn (Rochecký mlýn), Rosenmühle (Růžovský mlýn), Rothen Mühle (Rothen Mühle), Säge Mühle (Säge Mühle), Sankt Georgem Maierhof (Svatý Jiří - dvůr a hájovna), Schlossl (Zámeček (brusírna)), Schuttwa- Sankt Nikolaus Kirche (Šitboř- kostel sv. Mikuláše), Spálený mlýn (Spálený mlýn), Spat Mühle (Živcový mlýn), St. Barbara (Svatá Barbora), Stockau mühle und säge (Stockau mühle und säge), Stoffelmühle (Stoffelmühle), Štítary - kostel sv. Judy Tadeáše (Štítary - kostel sv. Judy Tadeáše), Thomamühle (Tomův mlýn), Trubitz (Trubce), U Bártů (U Bártů), Untere Mühle (Dolní mlýn), Vollmaumühle (Folmavský mlýn), Weissmühle (Bílý mlýn), Wolfgangschleife (Volfagangova Brusírna), Wottawau Mühle (Otovský mlýn), Zeifset Mühle (Sezemínský mlýn)


Bezirk Eger (Okres Cheb)

Orts:
Bärenteich (Bärenteich), Bärnhaus (Bärnhaus), Beim Ziegenmüller (Beim Ziegenmüller), Berg (Horka), Berghaus (Berghaus), Brentenviertel (Brentenviertel), Bruck (Mostek), Buchenhäusel (V Bukovině), Buchhausl (Buchhausl), Dampfwäscherei (Parní prádelna), Dianahof (Dianin Dvůr), Dreihöfen (Třídvoří), Dürr (Suchá), Egerthal (Údolí Ohře), Fasattengrün (Božetín), Fischerhof (Fischerhof), Fischerwohnung (U Rybáka), Förba (Vrbová), Franken (Franky), Frankenhau (Frankenhau), Friedersreuth (Pastviny), Furthhäusel (U Brodu), Galgendorf (Galgendorf), Glashütten (Sklárny), Goldbrunn (Goldbrunn), Grün (Úval), Grün (Zelená), Haidhäusel (Haidhäusel), Hainhäuser (Háj), Haldenhäuser (Haldenhäuser), Haselhof (Lískovec), Hazlov kaple (Hazlov kaple), Hechthau (Hechtova Myť), Hinter - Himmelreich (Zadní Nebesa), Hinter-Himmelreich (Dolní Nebesa), Hinterloch (Zadní Loch), Höflasgut (Dvoreček), Kammerbühl (Komorní Hůrka), Kix (Kyks), Köstelhof (Köstelhof), Liebeneck (Tůně), Liebenstein bei Eger (Libá), Lohhäuser (V Luhu), Löhrlhaus (Löhrlhaus), Ludabrunn (Ludabrunn), Lumpenhau (Lumpenhau), Miltigau (Milikov), Muckhäusel (Mukova Chalupa), Muglaugl (Muglaugl), Mühlgrün (Mlýnek), Neuhaus (Žírnice), Neuhof (Nový Dvůr), Obermühle (Horní Mlýn), Oberreuth (Horní Paseky), Ottenbach (Ottenbach), Ottengrün (Otov), Paslas (Bohuslav), Pobitz (Babice), Rinnlhau (Rinnlhau), Rodig (Rodig), Rosenkranz (Rosenkranz), Röthenbach (Röthenbach), Röthenmühle (Červený mlýn), Salerberg (Salerberg), Sankt Anna (Svatá Anna), Schäferei (Ovčárna), Schilderberg (Štítarský Vrch), Schindelberg (Schindelberg), Schirnitz (Ždírnice), Schwarzenteich (Černý Rybník), Schwarzenwolf (Schwarzenwolf), Schwarzweber (Schwarzweber), Sorg (Smrčina), Sorgen (Starost), Stein (Skalka), Steinpöhl (Kamenná osada), Stobitzhof (Stupice), Stollmühle (Na Štole), Teschau (Těšov), Untermühle (Dolní mlýn), Vorderloch (Přední Loch), Waldhaus (Hájovna), Wallhof (Lesná), Watzgenreuth (Vackovec), Weisenmeister (Weisenmeister), Wetterhütte (Chata), Wischezahn (Vysočany u Ovesných Kladrub), Wöllnerhäuser (Wöllnerhäuser), Zeiselhause (Zeiselhause), Zweifelsreith (Čižebná)

Objekts:
Alte Marienbader Mühle (Alte Marienbader Mühle), Altenteich (Zámek - Starý Rybník), Amonsgrün-Synagoge und das Judenviertel (Úbočí-synagoga a židovská čtvrť), Auhöfel (Na palouku), Auschowitzer Mühle (Auschowitzer Mühle), Bären Mühle (Bären Mühle), Baumühle (Selský mlýn), Bayerischer Bahnhof (Aš - hlavní nádraží), Brandhof (Spálený dvůr), Brücher Mühle (Brücher Mühle), Café Jägerheim (Rájovská myslivna), Café Podhorn (Podhorní kavárna), Cheb - kostel Nalezení sv. Kříže (Cheb - kostel Nalezení sv. Kříže), Chebské nádraží (Chebské nádraží), Chebský masokombinát (Chebský masokombinát), Červený mlýn (Červený mlýn), Dorfmühle (Dorfmühle), Dösenmühle (Dösenmühle), Drahtmühle (Drahtmühle), Drahtmühle (Drahtmühle), Důl Dyleň (Důl Dyleň), Dürrmaul-Synagoge (Drmoul-synagoga), Eger - Kirche des Allerheiligsten Herzens d. Herrn (Cheb - kostel Nejsv. srdce Páně), Eger - Kirche des Heiligen Jost (Cheb - kostel sv. Jošta), Eger - Siechenhaus und Kapelle des Hl. Sebastian (Cheb-Chorobinec - kaple sv. Šebestiána), Eger-Maškov - Kirche der Jungfrau Maria (Cheb-Maškov - kostel Panny Marie), ES-KA Fabrik (Továrna ESKA ), Esterquelle (Elsterquelle), Fehlamühle (Polní mlýn), Fichtenbühlhof (Smrčí dvůr), Finkenmühle (Finkenmühle), Finkenmühle (Finkenmühle), Foltermühle (Folterův mlýn), Fonsau Mühle (Fonsau Mühle), Fritzenmühle (Fritzenmühle), Gasthaus zum Finkenberg (Gasthaus zum Finkenberg), Gasthaus zum grunen Frosch (U žáby), Geistberg Mühle (Geistberg Mühle), Gottlmühle (Gottlův mlýn), Grenzschenke (Hraniční hospoda), Grillnmühle (Grillnmühle), Grünmühle (Grünmühle), Haslau (Hazlov), Hennermühle (Hennermühle), Herrenmühle (Herrenmühle), Herrenmühle (Herrenmühle), Höllmühle (Pekelský mlýn), Höramühle (Harův mlýn), Hütte am Berge (U Hory - hostinec), Insel Mühlerl (Mlýnek), Jack Mühle (Jack Mühle), Jahn Denkmal (Aš - Jahnův pomník), Jahnmal (Cheb - Jahnův pomník), Jakobsmühle (Jakobsmühle), Judenfriedhof bei Steingrub (Židovský hřbitov u Lomničky), Kahlermühle (Kahlermühle), Kasparmühle (Kasprův mlýn), Kastl Mühle (Kastlův mlýn), Kieselmühle (Velká Hleďsebe koupaliště Kieselmühle), Klášter Milosrdných sester (Klášter Milosrdných sester), Klášter Teplá - pivovar (Klášter Teplá - pivovar), Klein-Schüttüber-Synagoge (Malá Šitboř-synagoga), Kneipelbach (Kneipelbach), Kohlmühle (Kohlmühle), Konstantinsmühle (Konstatinův mlýn), Kornauer Mühle (Kornauer Mühle), Kotzauermühle (Kocovský mlýn), Krugsreuth (Kopaniny), Küaschmatz - Mühle (Küaschmatz - Mühle), Kunstmühle (Kunstmühle), Langenbrucker Mühle (Langenbrucker Mühle), Langmühle (Langmühle), Leinschlagmühle (Pazderenský mlýn), Liebeneck Mühle (Liebeneck Mühle), Liebenstein (Libá - přádelna), Mäntling (Mäntling), Marienbad - Rotkäppchen (Mariánské Lázně - restaurace Červená karkulka), Marienbad Café Polom (Mariánské Lázně kavárna Polom), Marienbad hotel Waldmühle (Mariánské Lázně hotel Lesní mlýn), Mittlere Mühle (Mittlere Mühle), Neu Kinsberg (Cihelna Nový Hrozňatov), Neuberg (Podhradí), Neuhauser Forsthaus (Metternichova myslivna), Neumühle (Nový mlýn), Neumühle (Nový mlýn), Nimrod (Nimrod), Nonnenmühle (Klášterní mlýn), Obchodní dům Baťa (Obchodní dům Baťa), Obere Kronmühle (Kronův mlýn horní), Obere Mühle (Obere Mühle), Obere Schanzer Mühle (Obere Schanzer Mühle), Oberschloss (Horní zámek), Oswaldmühle (Oswaldmühle), Ottmühle (Ottmühle), Palitz Mühle (Paličský Mlýn), Papiermühle (Papírna), Pivovar Spröten - Cheb (Pivovar Spröten - Cheb), Podhrad - zajatecký tábor (Podhrad - zajatecký tábor), Pograth (Podhrad), Porklmühle (Porklmühle), Pregnitz Mühle (Pregnitz Mühle), Prüllermühle (Prüllermühle), Rebmühle (Rebmühle), Regensteich (Regensteich), Rinlhau (Rinlhau), Rotha (Rotha), Rudolfinum (Rudolfinum), Sangerberg (Prameny bývalý hotel), Säuerlinghammer (Kyselecký hamr), Schafhof (Ovčí dvůr), Schindlermühle (Schindlermühle), Schirlmühle (Schirlmühle), Schleifermühle (Brusírna), Schleppermühle (Schleppermühle), Schloss Hörsin (zámek Hrzín), Schloss Mühle (Schloss Mühle), Schloss Neuhof (zámek Nový Dvůr), Schloss Ober Schönbach (Zámek Horní Luby), Schloss Steingrub (zámek Lomnička), Schloss Wallhof (Zámek Valdov), Schneidermühle (Schneidermühle), Schönbacher Jägerhaus (Schönbacher Jägerhaus), Schönlinder Mühle (Schönlinder Mühle), Schöppelmühle (Schöpplův mlýn), Schussermühle (Schusserův mlýn), Serpentinschleife (Brusírna hadce), Siechenhaus (Myslivna (Chorobinec)), Soos (Soos), Sorgmühle (Sorgmühle), Spitzwirthaus (Na růžku), Stabnitz Mühle (Stabnitz Mühle), Steinmühle (Steinmühle), Stingl Mühle (Stingl Mühle), Stinglmühle (Stinglmühle), Stockmühle (Stockmühle), Stockmühle (Stockmühle), Stoinamühle (Stoinamühle), Störlberg - Waldrestauration (Störlův Vrch - Lesní restaurace), Taubrathe Mühle (Doubravský mlýn), Teichmühle (Teichmühle), Teichmühle (Teichmühle), Teschauer Mühle (Těšovský mlýn), Thumsermühle (Thumsermühle), Thumsermühle (Thumsermühle), Tinnesmühle (Tinnesův mlýn), Tipessenreuth Mühle (Tipessenreuth Mühle), Trappenmühle (Trappův mlýn), Unter Lindauer Mühle (Unter Lindauer Mühle), Untere Buch Mühle (Untere Buch Mühle), Untere Kronmühle (Kronův mlýn dolní), Untere Mühle (Dolní mlýn), Untere Mühle (Dolní mlýn), Untere Mühle (Untere Mühle), Untere Schanzer Mühle (Untere Schanzer Mühle), Unterschloss (Dolní zámek), Unterschönbacher Mühle (Unterschönbacher Mühle), Vogelmühle (Ptačí mlýn), Vogelmühle (Vogelmühle), Voglsmühle (Voglsmühle), Weissmühle (Weissmühle), Wernermühle (Wernerův mlýn), Wick - Mühle (Wick - Mühle), Wiktorsthal (Viktorovo údolí), Wilkowitz Café Steinbühl (Vlkovice Café Steinbühl (Hřebínek)), Winkelmühle (Winkelmühle)


Bezirk Karlsbad (Okres Karlovy Vary)

Orts:
Am Russberg (Am Russberg), Beim Fenzl (U Fencla), Chiesch (Chyše), Denischen Schäferei (Ovčín), Dreckschänke (Špinavá Putika), Dreihäuser (Třídomí), Federhäuseln (Federhäuseln), Fichtelberg (Smrčná), Ficker (Ficker), Fuchsloch (Liščí Díra), Fütterberg (Fütterberg), Gemisch (Gemisch), Giesshübl Sauerbrunn (Kyselka), Goldenhöhe (Zlatý Kopec), Hengstererben (Hřebečná), Karlsbad (Karlovy Vary Lázeňská čtvrť), Karlsbad Fischern (Karlovy Vary Rybáře), Karlshütte (Karlova ovčárna), Kilitzmühlhäusel (Chalupa u Chylického mlýna), Krippau (Skřipová), Modesgrund (Modesgrund), Mühlhäusel (Chalupa u mlýna), Nagelschmidt (Hamry), Neuer Schnaken (Nové Šnaky), Neuhüttner Schäferei (Nová ovčárna), Ochsenbusch (Ochsenbusch), Pfeiferhaus (Pfeiferhaus), Rauschererb (Rauschererb), Rusberg (Rusberg), Sand (Na Písku), Schäferei (Ovčín), Schäferei (Ovčín), Schäferei (Ovčárna), Schäferei (Ovčárna), Schäferei (Ovčárna), Schafsthall (Ovčín), Schmiemotzen (Třídomí), Schtrassenhäuser (Schtrassenhäuser), Soví huť (Soví huť), Storchennest (Čapí Hnízdo), Wackelstein (Viklan), Winterleiten (Zimní Stráň), Ziegelhütte (Cihelna)

Objekts:
Albertmühle (Albertův mlýn), Bären Mühle (Bären Mühle), Bartmühle (Bártův mlýn), Blaschkamühle (Blažkův mlýn), Bohentsch - Bahnhof (Vahaneč - nádraží), Branischauer Mühle (Branišovský mlýn), Bretmühl (Bretmühl), Budaumühle (Budovský mlýn), Carlsbad hotel Brix (Karlovy Vary hotel Brix), Chiesch-Schützenhaus (Chyše-hostinec Střelnice), Chiesch-Synagoge (Chyše-synagoga), Chlumská hájovna (Chlumská hájovna), Domschenmühle (Tomšovský mlýn), Donawitzer-mühle (Stanovický mlýn), Egermühle (Nad Ohří), Farbmühle (Farbmühle), Fischern - Heil. Urban (Rybáře - Sv. Urban), Fischern - Porzellan Fabrik Japannischer pavillon (Rybáře - Knolka - Rolava - Japonský pavilónek), Frauenhof (Frauenhof), Glashütten (Glashütten), Griehsmühle (Griehsmühle), Grünberg (Grünberg), Grundmühle (Dolský mlýn), Hackeibmühle (Hackbeilův mlýn), Hammermühle (Hamerský mlýn), Hammermühle (Hammermühle), Heinrichstein (Na Strašidlech), Herrnmühle (Panský mlýn), Holzmühle (Lesní mlýn), Hornický dům (Hornický dům), Hroznětín - Synagoge (Hroznětín - synagoga), Jeserau (Jezerov), Joachimsthal - Freudenstein (Jáchymov - Freudenštejn), Joachimsthal - k.k. Zigarrenfabrik (Jáchymov - tabáková továrna), Jobstmühle (Joštův mlýn), Johannesmühle (Jánský mlýn), Karlovy Vary - pivovar (Karlovy Vary - pivovar), Karlovy Vary Sluneční lázně (lázně VI., gasbad) (Karlovy Vary Sluneční lázně (lázně VI., gasbad)), Karlsbad Kaffe und Restaurant Sanssouci (Karlovy Vary restaurace a kavárna Sanssouci), Karlsbad Obere Bahnhof (Karlovy Vary horní nádraží), Karlsbad Untere Bahnhof (Karlovy Vary dolní nádraží), Killitzermühle (Chylický mlýn), Klášter redemptoristů (Klášter redemptoristů), Klein Werscheditz - Kirche zur Hl. Dreifaltigkeit (Verušičky - kostel Nejsvětější Trojice), Kleinmühle (Malý mlýn), Köllerhauser (Köllerhauser), Kolonnade in Gießhübl-Sauerbrunn (kolonáda Heinricha Mattoniho v Kyselce), Kosslau - Schloss (Kozlov - zámek), Kralenmühle (Králův mlýn), Kroh Mühle (Kroh Mühle), Krondorf - Kaple Nejsv. Srdce Ježíšova (Korunní - kaple Nejsv. Srdce Ježíšova), Krondorf - Sauerbrunn (Korunní - lázně), Kunzmühle (Kunzmühle), Lázně VI. (Lázně VI.), Leinmühle (Leinmühle), Lohmühle (Lohmühle), Lohofer mühle (Luhovský mlýn), Loohmühle (Loohmühle), Luditz - Kirche zur Heiligen Dreifaltigkeit (Žlutice - kostel Nejsv. Trojice), Luditz-Synagoge (Žlutice-synagoga), Lukeschmühle (Lukešův mlýn), Maria Sorg - Kloster (Mariánská - klášter), Massa Mühle (Massa Mühle), Maxmühle (Maxův mlýn), Moříčov - lovecký zámeček (Moříčov - lovecký zámeček), Mösermühle (Mösrův mlýn), Mühlholz (Mühlholz), Neudeker Kreuzweg (Nejdecká křížová cesta), Neue Mühle (Nový mlýn), Neuhof (Nový Dvůr), Obere Gänger Mühle (Gängrův horní mlýn), Obere Mühle (Horní mlýn), Obere Scharfmühle (Scharfův horní mlýn), Obermühle (Obermühle), Papiermühle (Papírna), Petermühle (Petrův mlýn), Petschau Hotel Zentral (Bečov nad Teplou Hotel Central), Petschau-Synagoge (Bečov nad Teplou-synagoga), Pirtnermühle (Brťský mlýn), Pohlemer - mühle (Polomský mlýn), Poschetzau - Porzellanfabrik (Božičany - porcelánka), Pudrový mlýn (Pudrový mlýn), Pürles - Schloss (Brložec - zámek), Rabenmühle (Rábův mlýn), Radinger mühle (Radyňský mlýn), Ratiborer - mühle (Ratibořský mlýn), Ratzka (Hradský dvůr), Rohra Mühle (Rohra Mühle), Romesmühle (Romes), Saifenhäusel (Sejfy), Sankt Joachimsthal - Bergwerks - Göpel (Jáchymov - Žentour), Schinkamühle (Schinkamühle), Schlicken mühle (Šlikův mlýn), Schlossermühle (Zámecký mlýn), Schlösslhof (Hrádek), Schmalenhof (Schmalenhof), Schönthal - Kriegerdenkmal (Krásné Údolí - válečný pomník), Seifen - Wenzelskirche (Ryžovna - kostel sv. Václava), Sichaluer-Mühle (Čichalovský mlýn), Sollmusermühle (Žalmanovský mlýn), Sporthotel Imperial (Hotel Imperial), St. Joachimsthal - Bahnhof (Jáchymov - nádraží), St. Joachimsthal - Bürgerliches Brauhaus (Jáchymov - pivovar), Stalla Mühle (Stalla Mühle), Stern (Hvězda), Stiedra - Schloss (Štědrá - zámek), Taschwitzer Mühle (Tašovický mlýn), Teufelsmühle (Teufelsmühle), Toffelmühle (Toflův mlýn), Tuppamühle (Dupovský mlýn), Untere Mühle (Dolní mlýn), Untere Scharfrmühle (Scharfův mlýn dolní), Untere Schlöfslmühle (Dolní Hrádecký mlýn), Untermühle (Untermühle), Výletní restaurace na Pajndlu (Výletní restaurace na Pajndlu), Waldmühle (Waldmühle), Wehrmühle (Na Hrázi), Weihermühle (Kuželův mlýn), Wobesmühle (Wobesmühle), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn), Zámecký pivovar - Doubí (Zámecký pivovar - Doubí)


Bezirk Klattau (Okres Klatovy)

Orts:
Panzer (Pancíř), Althütten am Vogelsang (Stará Huť u Podlesí), Am Schafbühl (Na Ovčím Vrchu), Am Steindl (U Matesa), Angel Wehr (Úhlavský Jez), Auf der Einöde (Na Pustině), Auhäusel (Na Palouku), Bacher (Bacher), Bärnsteinhäuser (Bernstein), Beim Modhaus (Beim Modhaus), Beim Sägbauer (U Sägbauerů), Bergerhütte (Bergerhütte), Berghäusel (Na Kopci), Bergl (Vršek), Bezdekau, Bezdiekau (Bezděkov), Birkenbüchel (Březí), Blaselwies (Blaselwies), Borer Wasenmeisterei (Bor), Boschau (Bošov), Brandstadt. (Spáleniště), Bruckhöfe (Bruckhöfe), Brückl (Můstek), Chinitz-Tettau (Vchynice-Tetov), Christlhof (Pohádka), Chuchle (Chuchle), Deffernik (Debrník), Dorrstadt (Městiště), Einöden (Pustina), Eulhütten (Sova), Ferdinandsthal (Ferdinandovo údolí), Fischerhütte (Rybárna), Fleischhöfe (Želiv), Flusshaus (Flusárna), Gerlhütte (Gerlova Huť), Gibacht (Pozorka), Goglhof (Goglův dvůr), Goldbrunn (Zlatá Studna), Gross Babylon (Velký Babylón), Grünbergerhütte (Zelenohorská Huť), Gsenget (Pomezí), Haidl Am Ahornberg (Zhůří), Haidlbauer (Haidlbauer), Hammerhof (Hamerský dvůr), Hauptmans Haus (Hejtmanka), Häuselbauer (Häuselbauer), Havelhof (Havlův dvůr), Hinterhäuser (Zadní Chalupy), Hinterhäuser (Zadní Chalupy), Hochweg (Hochweg), Hocker (Hocker), Hofgebäude (Hofgebäude), Hohenstock (Vysoká hůl), Holperhäuser (Holperhäuser), Holzschlag (Paseka), Hornečkahof (Hornečkův dvůr), Hrušová (Hrušová), Josefstadt (Josefstadt), Kassenhäusel (Kassenhäusel), Klausen (Poustka), Klausenhäusel (Poustka), Kocanda (Kocanda), Korlbauer (Korlbauer), Kreikerhöfe (Kreikerhöfe), Kreuzberg (Kreuzberg), Kreuzwinkel (Křižkov), Kubičkahof (Kubíčkův Dvůr), Kühberg (Chřepice), Lakahäusel (Lakahäusel), Lederergutl (Lederergütl), Leturnerhütte (Leturnerova Huť), Lugahäusl (Na Lukách), Mastilka (Mastilka), Maushäusel (Myší Domky), Maxlbauer (Maxlbauer), Michelhäusel (U Michla), Moosbauer (Moosbauer), Mottowitz (Matějovice), Na Bahně (Na Bahně), Neubrunn (Nová Studnice), Neuhof (Nový Dvůr), Ober Dürnbrunn (Suché Studánky), Ober Spaten (Horní Špatův Dvůr), Oldenburg (Záhorský dvůr), Pampferhütte (Pamferova huť), Paterlhütte (Páteříkova Huť), Paulewiese (Pavlova louka), Pechler (Pechler), Pilsenhof (Plzenec), Rachelhutte (Roklanská hájenka), Ranklov (Ranklov), Rathgebern (Radkov), Ratschin (Radčín), Redersäge (Redrova pila), Reindlhof (Reindlův dvůr), Riesenbach (Buzošná.), Röderhof (Rödrovský dvorec), Rothenfranzl (Rothenfranzl), Rupperlhof (Rupperlhof), Rupperlmichel (Rupperlmichel), Ruppertmichl (Ruppertmichl), Russen (Russen), Sattelberg (Sedlo), Sázky (Sázky), Schlösselwald (Hrádky), Schmausenhütte (Šmauzy), Schmiedlhof (Šmídlův dvůr), Schneiderhäusel (Schneiderhäusel), Schnepfenstrich (Slučí Tah), Seebauhäusel (Seebauhäusel), Seehäuser (Jezerní chalupy), Seewieser Waldhäusel (Zejbišské lesní domky), Seffenmichl (Seffenmichl), Soustov - Pohodnice na Hrádku (Soustov - Pohodnice na Hrádku), Stachenhäusel (U Stachů), Stauberhof (Stauberův Dvorec), Steinhäusel (Steinhäusel), Steinriegl (Steinriegl), Sternhof (Hvězda u Chudenína), Sternhöhle (Sternhöhle), Stieglhof (Štíhlov), Stockmühle (Stockmühle), Storngut (Storngut), Sturklín (Sturklín), Stutzenhäusel (U Stutzů), Svinná (Svinná), Taubenhäusel (U Holubáře), Thomenhof (Thomenhof), Todlau (Datelov), Tremlhöfe (Tremlovské dvorece), U Bouckých (U Bouckých), U svatého Bartoloměje (U svatého Bartoloměje), Untere Hochwiese (Polánky Dolejší), Unterliedlhöfen (Lídlovy Dvory Dolní), Untersteindlberg (Dolní Ždánidla), Veitlhof (Veitlovský dvorec), Veselka (Veselka), Vöderhof (Vöderhof), Vogelsang (Podlesí), Waldhäusel (Lesní Chaloupka), Wasserreith (Wasserreith), Weber und Lindelhof (Dvorky), Weberbauernhof (Webrův Dvůr), Wenzelhof (Wenzlův Dvorec)

Objekts:
Kostel Čtrnácti svatých pomocníků ( Kostel Čtrnácti svatých pomocníků), Phillipshütten mühle (Filipova Huť - mlýn), Adlermühle. Säge (Adlerův mlýn a pila), Altlangendorf-Synagoge (Dlouhá Ves-synagoga), Augustenmühle (Kornmühle - mlýn), Bezděkov - Zámecký lihovar (Bezděkov - Zámecký lihovar), Bezděkovský mlýn (Bezděkovský mlýn), Bienertova pila (Bienertova pila), Bistritz - Schloss (Bystřice nad Úhlavou - zámek), Bítovy (Bítovy), Bohov (Bohov), Brettsäge (Prkenná pila), Brückmühle (Mostecký mlýn), Budaschitzer Mühla (Bohdašický mlýn), Bürgerliche Brauerei Eisenstadt in Böhmenwald (Železná Ruda - pivovar), Cyprianka (Cyprianka), Čímické jezírko (Čímické jezírko), Defurovy Lažany - zámek (Defurovy Lažany - zámek), Deutschmühle (Německý mlýn), Divischowitzer Mühle (Divišovický mlýn), Dolejší mlýn (Dolejší mlýn), Drosau-Synagoge (Strážov-synagoga), Eisingerhof - Mühle (Eisnerův Dvůr - mlýn), Elefantenmühle (Elefantenmühle), Elisenthal - Forsthaus Bredlberg (Alžbětín - Myslivna Bredlberg), Elisenthal - Spiegelhütten (Alžbětín - sklárna ), Frischmühle (Frischův mlýn), Fuchsenhof (Fuchsův dvorec), Gerlsäge (Gerlova pila), Girglhof (Girglův Dvůr), Gustavsthal (Hamry - papírna), Hálkova chata (Hálkova chata), Hasenmühle (Zaječí mlýn), Hasenöhrlmühle (Hasenöhrlův mlýn a pila), Häuselmühle (Häuselmühle - mlýn), Hlavňovice - zámek (Hlavňovice - zámek), Hofmannsäge (Hofmannova pila), Höhwastl (Höhwastl), Höll Mühle (Pekelský mlýn), Honovská hájovna (Honovská hájovna), Horaschdowitz-Synagoge (Horažďovice-synagoga), Hrad Džbán (Hrad Džbán), Janouškův mlýn (Janouškův mlýn), Janowitz-Synagoge (Janovice nad Úhlavou-synagoga), Kaltmühle .Säge (Studený mlýn a pila), Kaple Všech svatých (Kaple Všech svatých), Klášterský Mlýn - sklárna (Klášterský Mlýn - sklárna), Klistau-Synagoge (Chlístov-synagoga), Kohlheimermühle (Uhlišťský mlýn), Kohlmühle (Kohlův mlýn), Kolinetz-Synagoge (Kolinec-synagoga), Kressenhof (Kressenhof), Krischtinermühle (Křištínský mlýn), Kronhof (Kronhof), Kusmoukovský mlýn (Kusmoukovský mlýn), Liedlmühle (Liedlmühle), Lipplsäge (Lipplova pila), Liščí - hostinec (Liščí - hostinec), Loreta - kaple sv. Jana Nepomuckého (Loreta - kaple sv. Jana Nepomuckého), Mader Sägewerk (Modrava - pila ), Manimühle (Mani mlýn), Markermühle (Markův mlýn), Metzelhof (Metzlův dvůr), Mezovna (Mezovna), Mottelhöfe (Mottlovské dvory), Mottlhof (Motlův dvůr), Mottlmühle (Mottlův mlýn), Muckenmühle (Muckenmühle), Na Kobyle (Na Kobyle), Neuern-Synagoge (Nýrsko-synagoga), Neuhaus - Hegerhaus (hájovna Nový dům), Neustadtlmühle (Nové Městečko - mlýn), Nickelberg - Forsthaus (myslivna Nickelberg), Niemtschitz mühle (Horní Němčice - mlýn), Nikleisäge (Niklei pila), Papiermühle (Papiermühle), Partelmühle (Partlův mlýn), Pfalzerhof (Pfalzerhof), Pila - Horská Kvilda (Pila - Horská Kvilda), Podbranský mlýn (Podbranský mlýn), Podmokl-Synagoge (Podmokly-synagoga), Podvílovský mlýn (Podvílovský mlýn), Poustka (Poustka), Raaby-Synagoge (Rabí-synagoga), Röder Säge (Röderova pila), Rokosský mlýn (Rokosský mlýn), Ruditz Hof (Rudice), Rumpelmühle (Rumpelmühle), Sägewerk Franz Watzlawick (Václavíkova pila), Sägmühle (Pilařův mlýn), Saueben - myslivna (Saueben - myslivna), Saumühle (Saumühle), Schafhaussermühle (Schafhausserův mlýn a pila), Scharachermühle (Scharachermühle), Scherlmühle (Žitný mlýn), Schlösselwald - Hammermühle (Hrádky - Hamerský mlýn), Schöpfrmühle (Schöpfrův mlýn), Schröderhof (Schröderhof), Schürersäge (Schürerova pila), Schüttenhofen-Synagoge (Sušice-synagoga), Schweiglmühle (Schweiglmühle), Schwihau-Synagoge (Švihov-synagoga), Seeforsthaus (Jezerní myslivna), Seemühl (Jezerní mlýn), Seewieserhof - Mühle (Zejbišský Dvůr - mlýn), Siegelhof (Siegelhof), Simlickova a Blochova továrna (Simlickova a Blochova továrna), Sollermühle (Sollermühle), Steflhof (Steflovský dvůr), Thalhäuser (Bažantnice), Tremlhof (Tremlovský dvorec), Tremlmühle (Tremlův mlýn), Unter-Körnsalz (Dolejší Krušec), Vatětice - zámek (Vatětice- zámek), Veselí nad Úhlavou - zámek (Veselí nad Úhlavou - zámek), Waffen Hammer (Waffen hamr), Waldschmiede (Lesní Kovárna), Wandermühle (Wandermühle), Welhartitz-Synagoge (Velhartice-synagoga), Wenischmühle (Vanišův mlýn), Zahrádecký mlýn (Zahrádecký mlýn), Zářečská hájovna (Zářečská hájovna), Zöllnerhof (Zolnerovský dvorec), Zwoischner Mühle (Zwoischner Mühle), Žichovice - vápenka K. Klement (Žichovice - vápenka K. Klement)


Bezirk Pilsen-Stadt (Okres Plzeň-město)

Orts:
Pilsen - Ortsteil Karlov (Plzeň - čtvrť Karlov), Plzeň-Rychtářka (Plzeň-Rychtářka), Plzeň-U Jána (Plzeň-U Jána), Skurnian (Skvrňany)

Objekts:
Bukovecký mlýn (Bukovecký mlýn), Čertův mlýn (Čertův mlýn), Červený Hrádek - Hrádecká hospoda (Červený Hrádek - Hrádecká hospoda), Dům kultury - Plzeň (Dům kultury - Plzeň), Hammer (Hamr), Hýrův mlýn (Hýrův mlýn), Klotzova cihelna (Klotzova cihelna), Kyšický starý mlýn (Kyšický starý mlýn), Nákladové nádraží - Plzeň (Nákladové nádraží - Plzeň), Pecháčkův statek (Pecháčkův statek), Pilsen - Kaserne des 35en Regiments (Plzeň-kasárna 35.pěšího pluku), Pilsen - Stalin-Denkmal (Plzeň-Stalinův pomník), Pilsen-Betriebsverwaltungen Škoda-Werke (Plzeň-ředitelství Škodových závodů), Pilsen-Deutsche Theater (Plzeň-Malé divadlo), Pilsen-Gastwirtschaft Görg (Plzeň-hostinec U Görgů), Pilsen-Gastwirtschaft Knobloch (Plzeň-hostinec U Knoblochů), Pilsen-Hilfssynagoge und der Älter Judenfriedhof (Plzeň-Pomocná synagoga a starší židovský hřbitov), Pilsen-Hotel Central (Plzeň-hotel Central), Pilsen-Kaisersaal (Plzeň-Císařský sál), Plzeň Výstaviště (Plzeň Výstaviště), Plzeň-Špačkova pivnice (Plzeň-Špačkova pivnice), Slavíkův mlýn (Slavíkův mlýn), U Anděla (U Anděla), Zábělá - výletní restaurace (Zábělá - výletní restaurace)


Bezirk Pilsen-Süd (Okres Plzeň-jih)

Orts:
Hutmaň (Hutmaň), Silov (Silov)

Objekts:
Blowitz-Synagoge (Blovice-synagoga), Brenn Poritschen-Synagoge (Spálené Poříčí-synagoga), Dampf Mühle (Dampf Mühle), Doschitz-Synagoge (Dožice-synagoga), Lázně Letiny - zámek (Lázně Letiny - zámek), Mlýnek (Mlýnek), Pschestitz-Synagoge (Přeštice-synagoga), Stienowitz-Synagoge (Štěnovice-synagoga), Wilhelminenthal (Vilémov), Žinkovy mlýn (Žinkovy mlýn)


Bezirk Pilsen-Nord (Okres Plzeň-sever)

Orts:
Donnamühle (Donnamühle), Horamühle Hausel (Horův mlýn), Hýrovy Hory (Hýrovy Hory), Jansahäusl (Jansova Chalupa), Kaisermühle (Kaisrův mlýn), Kleine Zuckermühle (Malý Zuckerův mlýn), Langwiesen (Dlouhá Louka), Lehnhäuseln (Lehnhäuseln), Malenice (Malenice), Mexiko (Mexiko), Ostražkovice (Ostražkovice), Prokopimühle (Prokopský mlýn), Schafhütte (Ovčín), Sonnenberg (Sonnenberg), Taubenmühlhäuseln (Taubenmühlhäuseln), Waldweishäuslen (Waldweishäuslen)

Objekts:
Bartuškův mlýn (Bartuškův mlýn), Buchbinderova cihelna (Buchbinderova cihelna), Budova pohostinství a hasičské zbrojnice - Nevřeň (Budova pohostinství a hasičské zbrojnice - Nevřeň), Chemische Fabrik Kasnau (Chemické závody Kaznějov), Cihelna (Cihelna), Cihelna - Krsy (Cihelna - Krsy), David schacht (Důl David), Ecklmühle (Ecklův mlýn), Fieska - Kirche des Hl. Peter und Paul (Víska - kostel sv. Petra a Pavla), Fránova cihelna (Fránova cihelna), Frauenhof (Vranov), Grabenhäusel (Grabenhäusel), Grundmühle (Dolský mlýn), Harabaska (Harvažov), Hniemitz - Kirche Allerheiligen (Hněvnice - kostel Všech Svatých), Hochlibin - Schloss (Vysoká Libyně - zámek), Hracholusky - starý zámek (Hracholusky - starý zámek), Jansamühle (Jansův mlýn), Kleinrohrmühle (Kleinrohrmühle), Krascher Mühle (Krašovský mlýn), Kubův mlýn (Kubův mlýn), Lohmühle (Lohmühle), Lomnička - Brouskárna (Lomnička - Brouskárna), Mosoliner Mühle (Mozolínský mlýn), Nekmíř - zámek (Nekmíř - zámek), Netschetin-Synagoge (Nečtiny-synagoga), Neumühle (Nový mlýn), Nový Dvůr (Nový Dvůr), Nutschitzmühle (Nučický mlýn), Ober Höramühl (Horův horní mlýn), Ostrovec - kaple sv. Jana Křtitele (Ostrovec - kaple sv. Jana Křtitele), Piwana-Synagoge (Pňovany-synagoga), Powiesen (Pohvizdy), Radimovický mlýn (Radimovický mlýn), Relikenmühle (Relíčkův mlýn), Schirniker Mühle (Žernovnický mlýn), Schlossbrauerei Preitenstein (Zámecký pivovar Nečtiny), Taubenmühlwirtshaus (Holubí mlýn), Tofflmühle (Tofflův mlýn), Unter Höramühle (Horův dolní mlýn ), Wanifkamühle (U Vanifků), Weinbergmühle (Pod Vinicí), Weletschin - Kirche Maria Namen (Velečín - kostel jména Panny Marie), Wertliken Mühle (U Vertlíků)


Bezirk Rokitzan (Okres Rokycany)

Orts:
Schäferei (Ovčín), U dubu (U dubu)

Objekts:
Fričkovna - sklárna ( Fričkovna - sklárna), Chachov (Chachov), Neumühle (Nový mlýn), Rezlerův mlýn (Rezlerův mlýn), Spálený mlýn (Spálený mlýn), Tylův mlýn (Tylův mlýn)


Bezirk Falkenau (Okres Sokolov)

Orts:
Am Hüttenberg (Na Huťském Vrchu), Beim Lill (Na Lillu), Berghäuser (Na kopci), Berghof (Pod kopcem), Bernau (Bernov), Brandhof (Brandhof), Doyscherhof (Untere Doyscherhof), Eisenhammer (Železný Hamr), Fischerzeche (Fischerův Důl), Gföllerhäuser (Gföllerhäuser), Glashütte (Skelná Huť), Grabenhäusl (Na dílcích), Grün (Louka), Hub (Lán), Kaolinschlämmerei (Kaolinka), Kraushof (Kraushof), Kunstakademie Franz Gruss (Chata - Atelier Franze Grusse), Liebenau (Libnov), Loch (Loch), Lochmühle (Lochmühle), Marklesgrün (Markvarec), Moorlohe (Slať), Neu Wirthshaus (Nová Hospoda), Neuhäuser (Neuhäuser), Ober Tiefenbach (Horní Hluboká), Plumberg (Květná), Pohodnice (Pohodnice), Poschitzau (Bošířany), Putzenhof (Puškařov), Reissengrün (Rusov), Schenfelder Hub (Schönfeldský Lán), Schlagenwald (Horní Slavkov), Schödlhof (Schödlův dvůr), Schwarzenteich (Černý Rybník), Schwarzmühle (Schwarzmühle), Steingrube (Steingrube), Unionschacht II (Důl Union II), Untere Hammer (Dolní Hamr), Vogeleis (Vogeleis), Wachshütte (Voskárna), Waffenhammer (Hamr), Windhof (Větrný dvůr), Wolfshof (Ve Vlčí), Zehrerberg (Žehrov), Ziegelhütte (Cihelna)

Objekts:
Bärenmühle (Medvědí mlýn), Betrieb Sauersack (Důlní závod Rolava), Blechschmidt - Mühle (Blechschmidt - Mühle), Eckelmühle (Ecklův mlýn), Elbogen (Loket), Elbogen - Kirche St. Johannes der Taufer (Loket - kostel sv. Jana Křtitele), Finkenmühle (Finkův mlýn), Forsthaus Hanslberg (Myslivna Hanslberg), Fritsch Mühle (Fritschův mlýn), Frühmesse (Trojice), Garstnermühle (Garstnermühle), Graslitz hotel Praha (Kraslice hotel Praha), Grassermühle (Grasserův mlýn), Grundmühle (Dolský mlýn), Hartenberg - Brauerei (Hřebeny - pivovar), Heinlmühle (Heinlův mlýn), Herrn Mühle (Herrn Mühle), Hochofen im Schindlwald (vysoká pec v Šindelové), Hoher Stein (Vysoký kámen), Hoher Stein - Kapelle (Vysoký kámen - kaple), Horní Slavkov děkanství (Horní Slavkov děkanství), Kempfmühle (Kempfmühle), Kläpperl Mühle (Kläpperl Mühle), Kloben Mühle (Klobenský mlýn), Kogerauer Mühle (Kogerauer Mühle), Krudum - Dr. Kempf-Warte (Krudum - rozhledna dr. Kempfa), Lehnshof (Lánský dvůr), Leinmühle (Leinmühle), Lindenhammer Mühle (Lindenhammer Mühle), Lobzmühle (Lobezský mlýn), Lohmühle (Lohmühle), Neudörfelmühle (Novoveský mlýn), Sägewerk (Sägewerk), Schönau - Restaurant Waldschlössel (Sněžná - Restaurace Waldschlössel), Schönberg bai Perlsberg (Schönburgova myslivna), Stegmühle (Stegmühle), Steinhammer (Steinhammer), Steinmühle (Kamenný mlýn), Stemmeissl, Stemeislhof (Zdemyšl), Teufelsmühle (Čertův mlýn), Tischermühle (Tischerův mlýn), Untere Hammermühle (Hamerský dolní mlýn), Vogelhof (Vogelhof), Waldschlössl (Lesní Zámeček), Wiesenthal (Wiesenthal), Železný mlýn (Železný mlýn)


Bezirk Tachau (Okres Tachov)

Orts:
3 Hammer (Třetí Hamr), Altglashütte (Stará sklárna), Anger - Schafhütte (Ovčín na Pastvině), Antoni I. Verhau (Poruba Antonín I.), Antoni II. Verhau (Poruba Antonín II.), Berghäusel (Berghäusel), Berghäuslen (Na Kopci), Berghauslen (Berghauslen), Brand, Vorder-Mitter-Hinter (Planer brand) (Žďár, Přední-Prostřední-Zadní), Brettmühle (Pila), Buchmühle (Bučinský mlýn), Büchsenhammer, (Hamerské Domky), Dampfsäge (Dampfsäge), Deutsch Thomaschlag (Domaslavičky), Domkamühle (Domkamühle), Domschamühle (Tomšův mlýn), Evangelistazeche (Důl Evangelista), Franzhäuser (Francovy Domky), Frischglückzeche (Důl Zdař Bůh), Ganabartl (Kanapark), Gefangenenlager nächst Karolinenhof bei Plan (Zajatecký tábor a hřbitov u Plané), Gesperrhaus (Gesperrhaus), Goldbach (Zlatý Potok), Hahnehäusl (Hahnehäusl), Hammelhütte (Hammelhütte), Heyrovskysäge (Heyrovského Pila), Hirtenhaus (Hirtenhaus), Höll (Peklo), Iltisberg (Tchoří Vrch), Kollerhütte (Kollerova Huť), Kratschen (Krčma), Kuh Mühle (Kuh Mühle), Leoschacht (Důl Leo), Löblhaus (U Löblů), Mühlberg (Mühlberg), Neu Fürstenhütte (Nová Knížecí Huť), Neu Kohling (Nový Kohling), Neuhammer (Nový Hamr), Neuhäusl (Hlupenov), Oeding (Pustina), Ovčín (Ovčín), Paulus Brunner Glashütte (Paulus Brunner Glashütte), Pfraumberg (Přimda), Pirkau (Březí), Plechwalze (Plechwalze), Plössl (Plössl), Pohodnice (Pohodnice), Rail (Rájov), Randezvous (Randezvous), Ringelberg (Výšina), Ruhberghammer (Ruhberghammer), Sandhäusel (Na Písku), Schafhütte (Schafhütte), Schönwalderhütte (Šenvaldská Huť), Schützenhäuseln (Schützenhäuseln), Sechster Eisenhammer (Šestý Železný Hamr), Sinzendorf (Velká Ves), Sticher (Sticher), Thorhaus (U brány), Unter Hammer (Dolní Hamr), Viktoriasäge (Viktoria), Wachterhof (Wachterhof), Waldackerhäuser (Na Poli u Lesa), Wallerhaus (U Wallerů), Wasenmeisterei (Pohodnice), Wasenmeisterei (Pohodnice)

Objekts:
Achatsmühle (Achácovský mlýn), Albersdorfer Mühle (Albersdorfer Mühle), Alt Zedlisch - Schloss (Staré Sedliště - zámek), Altmühle (Starý mlýn), Aumühl (Aumühl), Bachmühle (Na Potoce), Benischmühle (Benešův mlýn), Bodenmühle (Bodenmühle), Böhmischmühle (Český mlýn), Brandmühle (Brandmühle), Darmschlag-Schloss (Darmyšl-zámek), Egrt Mühle (Egrt Mühle), Eisenhüttl (Záchlumí), Ernestinen hammer (Arnoštin Hamr), Franzenmühle (Francův mlýn), Fuchsmühle (Fuchsmühle), Georgsmühle (Jiřský mlýn), Girglmühle (Jirglův mlýn), Girna (Jirná), Girna (Jirna), Godrusch - Kirche St.Stephan (Jadruž - kostel sv.Štěpána), Gogelmühle (Gogelmühle), Gosolup - Kirche St. Peter und Paul (Horní Kozolupy - kostel sv. Petra a Pavla), Gotschauermühle (Kočovský mlýn), Grönamühle (Křínovský mlýn), Grose Hasenmühle (Zaječí mlýn - velký), Grun - Kirche St. Wenzel (Louka - kostel sv. Václava), Habermühle (Habermühle), Habří (Habří), Haid - Kirche St.Wolfgang (Bor - kostel sv.Volfganga), Hals - Schloss (Halže - zámek), Halser Mühle (Halser Mühle), Hammer (Hamr), Hammermühle (Hamerský mlýn), Hanikmühle (Hanikův mlýn), Haselmühle (Haselmühle), Haubnermühle (Haubnerův mlýn), Hawitzenmühle (Hawitzenmühle), Heiligen (Světce), Heligenmühle (Heligenmühle), Hellmühle (Hellmühle), Hernmühle (Panský mlýn), Hintere Neumühle (Horní nový mlýn), Hochtenhäusel (Hochtenhäusel), Hochwald (Hvozd), Höllmühle (Pekelský mlýn), Honsoudl Mühle (Honsoudl Mühle), Iltismühle (Pod tchořím vrchem), Jakobsmühle (Jakubův mlýn), Kadrnožka (Kadrnožka), Kalbmühle (Kalbmühle), Karls Mühle (Dolní mlýn), Katzenmühle (Kočičí mlýn), Khoaumühle (Kyjovský mlýn), Klapel Mühle (Klepáček), Kleine Hasenmühle (Zaječí mlýn - malý), Klementmühle (Klementův mlýn), Kötschenmühle (Kečovský mlýn), Krommelmühle (Krommelmühle), Kühnhackel Mühle (Kühnhackel Mühle), Kunstfarbmühle (Barvírna), Kurschin-Synagoge (Kořen-synagoga), Kuttenplan-Synagoge (Chodová Planá-synagoga), Leskau-Kapelle St.Johannes der Täufer (Lestkov-kaple sv.Jana Křtitele), Leskau-Kirche St.Prokop (Lestkov-kostel sv.Prokopa), Lorenz-Mühle (Lorencův mlýn), Ludwigshammer (Ludvíkův Hamr), Luglmühle (Luglmühle), Lukawetz (Lukavec), Macharzenmühle (Machařovský mlýn), Malowetz Werk (Malovcova brusírna), Marasenmühle (Marasův mlýn), Maschaumühle (Mášův mlýn), Mathildensäge (Mathildensäge), Maxmühle (Maxův mlýn), Meiselmühle (Meiselmühle), Münchsfeld (Mnichovství), Mutzken Mühle (Muckovský mlýn), Neuhof (Nový Dvůr), Neumühle (Nový mlýn), Neumühle (Nový mlýn), Neumühle (Nový mlýn), Neumühle (Nový mlýn), Neumühle (Nový mlýn), Neumühle (Nový mlýn), Neustadtl-Kirche des Hl.Geistes (Stráž-kostel sv.Ducha), Neuwerk (Nová brusírna), Neuzedlisch-Dreifaltigkeitskirche (Nové Sedliště-kostel Nejsvětější Trojice), Neuzedlisch-Synagoge (Nové Sedliště-synagoga), Obere Mühle (Horní mlýn), Oberhammer (Horní Hamr), Ottenreuth-Kirche Mariä Namen (Otín-kostel Jména Panny Marie), Papiermühle (Papírna), Paulus Brunner Hegerhaus (Paulus Brunner Hegerhaus), Petermühle (Petrův mlýn), Pettlarn - Spiegelschleif (Žebráky - Brusírna zrcadel), Pivovar - Tachov (Pivovar - Tachov), Plahussner Mühle (Plahussner Mühle), Plan in Marienbad (Planá u Mariánských Lázní), Pochmühle (Pochův mlýn a pila), Promenhofer Mühl (Broumovský mlýn), Prostibor-Synagoge (Prostiboř-synagoga), Puchen (Puchen), Punnau-Kirche Allerheiligen (Boněnov-kostel Všech Svatých), Röllermühle (Röllerův mlýn), Rosenhaim (Růženín), Rothmühle (Červený mlýn), Sägemühle (Sägemühle), Sankt Johanniskirche (Svatý Jan), Schartlmühle (Schartlův mlýn), Schlada Mühle (Zlatý mlýn), Schladamühle (Slatinský mlýn), Schladamühle (Slatinský mlýn), Schlanzenmühle (Na Hadovce), Schönwald-Synagoge (Lesná-synagoga), Schweppelmühle (Schweppelmühle), Serghofmühle (Serghofmühle), Siebermühle (Siebermühle), Spänmühle (Spänmühle), Spayerlingsmühle (Skviřinský mlýn), Spirkenmühle (Špirkův mlýn), Stadt Mühle (Městský mlýn), Stahlmühle (Stahlmühle), Staré Sedliště - Panský pivovar (Staré Sedliště - Panský pivovar), Steinmühle (Kamenný mlýn), Štipka (Štipka), Tachau - Kino (Tachov - Kino), Tachau-Hohenstein - Kapelle (Tachov-Vysoká - kaple), Tachov - Panský pivovar (Tachov - Panský pivovar), Teufelsmühle (Čertův mlýn), Tichy Mühle (Tichého mlýn), Tieflohhäus (Tieflohhaus), Tisová - nový zámek (Tisová - nový zámek), Továrna na dřevěné výrobky - Tachov (Továrna na dřevěné výrobky - Tachov), Tscheliv - Kirche St. Wenzel (Čeliv - kostel sv. Václava), Tschischkamühle (Žižkův mlýn), Tuthakenmühle (Dudákovský mlýn), Untere Mühle (Dolní mlýn), Untere Mühle (Dolní mlýn), Vogelmühle (Vogelmühle), Waldmühle (Lesní mlýn), Walzmühle (Válcový mlýn), Weissmühle (Weissmühle), Weissmühle (Bílý mlýn), Wenzelmühle (Wenzlův mlýn), Weschkala Mühle (Weschkala Mühle), Weseritz-Synagoge (Bezdružice-synagoga), Wiessmühle (Wiessmühle), Witttingreith - Kirche (Vítkov - kostel na návsi), Woschenäcker (Boječnická cihelna), Zahnhammer (Zahnhammer), Zaltaumühle (Caltovský mlýn), Zapfenmühle (Malečkův mlýn), Zeidelmühle (Brtný mlýn), Zemschen - Marienkirche (Třemešné - kostel Panny Marie), Zischkamühle (Střížkův mlýn)


Bezirk Böhmisch Leipa (Okres Česká Lípa)

Orts:
Buschine (Bučina), Eichhübel (Doubí), Franzendorf (Františkov), Fuchshäuser (Fuchshäuser), Hennersdorf (Dubnice), Hirchmantel (Heřmánky), Klein Haida (Malý Bor), Kugsloch (Kugsloch), Kutschar (Kučera), Leschnitz (Lešnice), Neu Sorge (Nová Starost), Neu Wolfsthal (Nový Vlčí Důl), Pinskej (Zbynsko), Quis (Chvístec), Rodeland (Klučenina), Schäfereich (Ovčárna), Schilzewirtschaft (U Scholzů), Schindelbusch (Schindelbusch), Schmiedsberg - Restaurant (Kovářský vrch - restaurace ), Schutzhütte (Schutzhütte), Schwarze Erde (Černá Země), Schweizerhaus (Švýcarský dům), Sischkenberg (Vřísek), Spitzberg (Špičák), Sporing (Ostrov), Stange (Stange), Wiesenbauer (Wiesenbauer)

Objekts:
Barbořin kamenný most (Barbořin kamenný most), Barokní mlýn (Barokní mlýn), Brennský mlýn (Brennský mlýn), Brniště, Velký Grunov - Mitop (Brniště, Velký Grunov - Mitop), Burg Bürgstein (Sloup - renesanční tvrz), Bürger Mühle (Bürger Mühle), Dammühle (Hrázský mlýn), Dewin (Děvín - pila a myslivna), Edelstein (Edelstein), Frauenmühle (Ženský mlýn), Güsselmühle (Güsselmühle), Hühnerwasser - Schloss (Kuřivody - zámek), In der Drehe (Zátoč), Kleinmühle (Malý Mlýnek), Kleishütte (Klíč chata), Kunnersdorf bei Zwickau (Kunratice u Cvikova - nádraží), Kunnersdorfer Feldhäuser (Kunratické Polní Domky), Lesnická škola (Lesnická škola ), Manušice - železniční zastávka (Manušice - železniční zastávka ), Mlýn Heinricha Schwarze (Mlýn Heinricha Schwarze), Niemes - Schloss (Mimoň - zámek), Nová Ves u České Lípy (Nová Ves u České Lípy), Oberwald (Nad Lesem), Pfaffeenstein Hugo-hütte (Popova skála Hugo-hütte), Pihlerbergmühle (Pihel mlýn a pila), Pivovar - Zahrádky (Pivovar - Zahrádky), Reichstadt (Zákupy - hospodářský dvůr zámku), Rosspresse (Rozprechtice statek), Schischkenberg (Vřísek), Schloss Böhmisch Leipa (Česká Lípa), Souska (Souska), Tlustec (Tlustec), Valcha (Valcha), Wachssein bei Blottendorf (Wachstein u Polevska)


Bezirk Tetschen (Okres Děčín)

Orts:
Arnshaide (Arnoltický Bor), Bei Schams (U Schamse), Bergbauer (Bergbauer), Das Gasthaus Schweidrich (Hostinec Schweidrich), Dreihäuser (Třídomí), Flietelhäusel (Flietlův Domek), Freudenheim (Veselíčko 1.díl), Friedhof Weinbrunn (hřbitov Weinbrunn), Gutschengel (Gutschengel), Herrnskretschen - Hotel Deutsches Haus (Hřensko - Hotel Deutsches Haus), Königsmühle (Králův mlýn), Kunersdorf (Kunratice), Neuweld (zu Obr. Grund) (Nový Svět (u Hor. Podluží)), Popendőrfl (Popovičky), Rabštejn (Rabštejn), Skritin, Skřetín (Skrytín), Sperlingstein (Vrabinec), Tetschen-Bodenbach Kettenbrücke (Děčín-Podmokly Řetězový most), Wiener Häuschen (Wiener Häuschen), Windisch Kamnitz (Srbská Kamenice-nástupiště Ferdinandovy soutěsky), Ziegelhütte (Cihelny)

Objekts:
Algersdorf - Kirche (Valkeřice - kostel sv. Barbory), Antonital (Antonital), Bodenbach (Děčínská žehlička), Böhmisch Kamnitz - Franz Knappe Textilspinnereien (Česká Kamenice - Přádelna Franz Knappe), Botzenschenke - Schönauer Flur (Botzenschenke - Šenovská niva ), Boxmühle (Boxmühle), Brettmühle I. a II. (Brettmühle I., II., III., IV.), Bukovinský mlýn (Bukovinský mlýn), Butterberg (Vyhlídka), Dampfmühle (Dampfmühle), Das Gasthaus Paradies (Hostinec Ráj), Die Quelle Mandau (U pramene Mandavy), Drillingsfichte (U Trojtého smrku ), Edelgrund (Edelgrund), Försterei (Hájovna), Freudenberg (Veselé pod Rabštejnem-nádraží), Gasthof zu Blauen Stern (Hostinec u Modré Hvězdy), Grundmühle (Dolský mlýn), Güntersdorf - Kirche Hl. Georg (Huntířov - kostel sv. Jiří), Hasel-Friedhof (Líska-hřbitov), Herrnmühle (Herrnmühle), Herrnskretschen-Hotel Herrenhaus (Hřensko-Hotel Herrenshaus), Hotel Börse (Hotel Burza), Hütters Gasthof Weber (Brtníky - hostinec Weber), Jägerhaus (Jägerhaus), Joachimsberg (Jáchym), Johann Herschel - Kunstblumenfabrik (Johann Herschel - výroba umělých květin), Jüttelberg - Vogelbaude (Jitrovník - Vogelova bouda), Karlthal (Karlovo údolí), Khaa - Dixsmühle (Kyjov - Dixův mlýn), Krebs Mühle (Račí mlýn), Kunnersdorf-Friedhof (Kunratice u České Kamenice-hřbitov), Lerchenberg (Skřivánčí vrch), Lesní výroba v Českém Švýcarsku (Lesní výroba v Českém Švýcarsku), Lisner Mühle (Lisner Mühle), Mertendorf (Merboltice-kostel sv. Kateřiny), Mettal- und Bürowarenfabrik, J. KUNERT & SÖHNE (J. Kunert & Söhne - kovové a kancelářské zboží.), MIAX - Max Grohmann & Co. KG (MIAX - Max Grohmann & Co. KG, pletárna), Mittel Pohl Mühle (Prostřední Pohlův mlýn), Mittel-Grund - Friedhof (Prostřední Žleb - hřbitov), Müller Mühle (Müller Mühle), Penzion Annaberg (Penzion Annaberg), Pitschmůhle (Pitschův mlýn), Přádelna - Česká Kamenice-Dolní Kamenice (Přádelna - Česká Kamenice-Dolní Kamenice), Rabsteiner Fabriken (Rabštejn - německá válečná zbrojní výroba), Rainwiese piket (Mezní Louka piket a srub na Karlshausu), Reichen - Kirche (Rychnov - kostel sv. Bartoloměje), Reichen - No. 138 (Rychnov - čp. 138), Restauration (Restaurace), Riedel Mühle (Riedel Mühle), Rosendorf (Růžová-hřbitovy a evangelický kostel), Rychta s hostincem (Rychta s hostincem), Schindler Mühle (Schindler Mühle), Schleifer -Maaz Mühle (Schleifer -Maaz Mühle), Schluckenau - Brauerei (Šluknov - pivovary), Schönlinde - altkatholische Kirche (Krásná Lípa - starokatolický kostel), Schwarzmühle (Černý mlýn), Sluckenau: Rudolf Weber´s Erben (Šluknov: Rudolf Weber dědicové), Spitzberg (Špičák), St.Josefs bad (Lázně svatého Josefa), Stechmühle (Stechmühle), Sternberg bei Zeidler (Šternberk u Brtníků), Strachemühle (Strachemühle), Tannbusch (Jedlová), Tetschen Nordwestbahnhof (Nádraží Děčín - východ), Tischermühle (Tischermühle), Waldidylle Lilienteich (Na Lilienťáku), Waldschlössel (Lesní Zámeček), Wolfsbonteiche (Vlčí Prameny), Zeidlerhütte (Brtnická chata), Zelený čtvrtek - restaurace (Zelený čtvrtek - restaurace), Zimmermanův mlýn a pila (Zimmermanův mlýn a pila), Zum fröhl Sänger (Zum fröhl Sänger), Zur schönen Aussicht (U pěkné vyhlídky)


Bezirk Komotau (Okres Chomutov)

Orts:
Alaunhütte (Kamencovna), Am Reischberg (Am Reischberg), Auf Den Steigerhäuseln (Důlní Domky), Aumühle (Nivský mlýn), Baraken (Baráky), Bettischacht (Důl Betty), Dobrenz (Dobřenec), Drehhäuseln (Soustružnické Domky ), Faberhütten (Fabrovy Chalupy), Gahlerberg (Gahlerův Kopec), Gopfertfeld (Gepfertovo pole), Grundmühle (Dolský mlýn), Kalkwerk Weigensdorf (Vápenka Vykmanov), Klein-Schönhof (Krásný Dvoreček), Krima - friedhof (Křímov - hřbitov), Mariahilfzeche (Důl Panny Marie Pomocné), Merkurschacht (Důl Merkur), Neues Wirtshaus (Nová Hospoda), Paulhans (Paulhans), Puschenpelz (Pošumpelec), Regina (Regina), Ruhland (Úhor), Sandberg (Písečná Hora), Siegertsmühle (Siegertův mlýn), Spitzwirtshaus (Na Špici), Steinbruchhäuser (Kamenný Lom)

Objekts:
Lein fabrik - Krima (Továrna na len - Křímov), Aubach - alte Egerbrücke (Lužný - starý most přes Ohři), Bahnhof Kaaden (Kadaň-nádraží), Bettlern - kostel sv. Josefa (Petlery - kostel sv. Josefa), Böhmisch Wiesenthal - kostel Obrácení sv. Pavla (Loučná pod Klínovcem - kostel Obrácení sv. Pavla), Brettmühle (Brettmühle), Brettmühle (Brettmühle), Brettmühle (Pila), Brezinamühle (Březinův mlýn), Denětický mlýn (Denětický mlýn), Drahtmühle (Drahtmühle), Eidlitz-Synagoge (Údlice-synagoga), Feldmühle (V poli), Fischhausmühle (U Rybárny), Forsthaus Parthum (Bortum - hájovna), Fritsch Mühle (Fritschův mlýn), Fünfhunden - Schloss (Pětipsy - zámek), Fünfhunden - Zuckerfabrik (Pětipsy - cukrovar), Galdenhof (Jalový Dvůr), Gehae - Gasthaus, Fleischhauerei (Háj - hostinec a řeznictví), Gerbermühle (Gerbrův mlýn), Görkau (Jirkov - synagoga), Görkau - Brauerei (Jirkov - pivovar), Görkau - Evangelische Kirche (Jirkov - evangelický kostel), Görkau - St. Anna - Kirche (Jirkov - hřbitovní kostel sv. Anny), Göttersdorf - kirche sv. Mikuláše (Boleboř - kostel sv. Mikuláše), Grell Mühle (Grell Mühle), Grundmühle (Dolský mlýn), Hansarl Mühle (Hansarl Mühle), Hasenmühle (Hasův mlýn), Herrn Mühle (Panský mlýn), Hix Mühle (Hix Mühle), Hofermühle (Hoferův Mlýn), Hora Svatého Šebestiána - nádraží (Hora Svatého Šebestiána - nádraží), Hruschowan - kostel sv. Bartoloměje (Hrušovany - kostel sv. Bartoloměje), Jägerhaus (Jägerhaus), Kaaden - Brauerei (Kadaň - pivovar), Kaaden - Die Handschuhmacherzunft (Kadaň - cech rukavičářů), Kaaden- Hotel grüner Baum (Kadaň- hotel Zelený strom), Kaaden- Städt. Badeanstalt (Kadaň - Městské lázně), Kapelle in Gesseln (Kaple v Klášterecké Jeseni), Kermermühle (Kermerův mlýn), Kettowitz - Kirche sv. Štěpána (Chotěbudice - kostel sv. Štěpána), Kirchleshof (Kostelní dvůr), Klášterec nad Ohří-Thunský pivovar (Klášterec nad Ohří-Thunský pivovar), Klösterle a.d. Eger - Porzellanfabrik Thun (Klášterec nad Ohří - Porcelánka Thun), Koititz - Kirche des Hl. Bartholomäus (Kojetín - kostel sv. Bartoloměje), Komotau (Chomutov), Komotau - brauerei (Chomutov - pivovar), Komotau - Evangelische Kirche (Chomutov - evangelický kostel), Kupferberg - Gasthaus Kupferhübl (Měděnec - hostinec Kupferhübl), Kupferberg - Gasthof Sphinx (Měděnec - hostinec Sfingy), Kupferberg - tvrz (Mědenec - tvrz), Langenhauer Hegerhaus (Langenhauská hájovna), Leskau - Kapelle (Lestkov - kaple), Linzmühle (Mlýnec), Loh Mühle (Loh Mühle), Lohmühle (Lohmühle), Lohmühle (Lohmühle), Louchov - kostel sv. Jakuba (Louchov - kostel sv. Jakuba), Massamühle (Massamühle), Matzmühle (Matzmühle), Menzels Haus (Menzelův dům č.p. 82), Meretitz - Kappele (Miřetice - kaple), Miřetice u Vintířova - statek (Miřetice u Vintířova - statek), Mittlere Mühle (Prostřední mlýn), Neudorf - Maria Himmelfahrt Kirche (Nová Ves - kostel Nanebevzetí Panny Marie), Neuhof (Nový dvůr), Neumühle (Nový mlýn), Oberdorfer Mühle und Säge (Oberdorfer Mühle und Säge), Obere Hammer Mühle (Hamerský mlýn (horní)), Ohlmühle (Ohlmühle), Orpus - Dorothea Zeche (Mezilesí - Důl Dorothea), Orpus - Fischerzeche (Mezilesí - Důl Fischer), Panský mlýn (Panský mlýn), Petsch - kirche Panny Marie Sněžné (Bečov - kostel Panny Marie Sněžné), Pfaffenmühle (Farský mlýn), Pickartś Fabrik- Pürstein (Pickartova továrna- Perštejn), Pirken - Kirche St. Leonhard (Březenec - kostel sv. Linharta), Pleil, Sorgenthal - Flader Spezialfabrik (Černý Potok, Sorgenthal - Fladerova továrna), Pletené a stávkové zboží - Vejprty (Pletené a stávkové zboží - Vejprty), Pöllmaer Mühle (Podmileský mlýn), Přádelna - Jirkov (Přádelna - Jirkov), Rabenmühle (Rabenmühle), Restaurant zum Banhof (Kadaň - Restaurace u nádraží), Rohrschmiede (Rohrschmiede), Roschwitz - kostel s. Anny (Rašovice - kostel sv. Anny), Rothe Grube - Forsthaus (Červená jáma - hájovna), Rummelbachtal - Restaurant Paradies (Rummelbachtal - Restaurace Paradies), Saská výtopna (Saská výtopna), Schader Mühle (Schader Mühle), Schlick Mühle (Schlick Mühle), Schmidlmühle (Schmidlmühle), Schmiedeberg - Bahnhof (Kovářská - nádraží), Schmiedeberg - Kallova továrna (Kovářská - Kallova továrna), Sebastiansberg - kostel sv. Šebestiána (Hora Sv. Šebestiána - kostel sv. Šebestiána), Sechlau - Kirche des Hl. Laurentius (Želina - Kostel sv. Vavřince), Sehrles -Prokop Grube (Zahořany - důl Prokop), Skyrl Mühle (Škrlský mlýn), Soběsuky - zámek (Soběsuky - zámek), Sonneberger Mühle (Sonneberger Mühle), Sosau bei Roschwitz - Papiermühle (Zásada u Rašovic - Papírna), Sosau Mühle (Sosau Mühle), Stadt Mühle (Stadt Mühle), Steinische Brettmühle (Steinische Brettmühle), Tobermühle (Toberův mlýn), Továrna na gumové stuhy - Vejprty (Továrna na gumové stuhy - Vejprty), Tschirnitz - Fichtel und Sachs Werke (Černýš - Fichtel a Sachs, SKF), Tschoschler Mühle (Strážský mlýn), Untere Hammer Mühle (Hamerský mlýn (spodní)), Untere mühle (Dolní mlýn), Untere Mühle (Dolní mlýn), Vejprty - nádraží (Vejprty - nádraží), Vogel Mühle (Ptačí mlýn), Všestudy-kostel Archanděla Michaela (Všestudy-kostel Archanděla Michaela), Weipert - Evangel. Martinskirche (Vejprty - evangelický kostel sv. Martina), Weipert - Kriegerdenkmal (Vejprty - pomník padlým vojákům), Weisse Mühle (Weisse Mühle), Weisskopf Mühle (Weisskopfův mlýn), Weiten Trebetitsch - Schloss (Široké Třebčice - zámek), Wiesenmühle (Na lukách), Willomitz - Stammwerk (Vilémov - důl Stamm), Winteritz - altes und neues Schloss (Vintířov - starý a nový zámek), Ziebitsch - Grundmühle (Ciboušov - mlýn), Zuckerfabrik Radonitz bei Kaaden (Radonice-Cukrovar)


Bezirk Gablonz an der Neiße (Okres Jablonec nad Nisou)

Orts:
Büschdörfl (V Chalupách), Darre (Souš), Dornstbaude (Trniště - chata a rozhledna), Grundloch (Grundloch), Líska (Líska), Mohelka (Mohelka)

Objekts:
Blatná - mlýn a pila (Blatná - mlýn a pila), Blatný (Blatný), Desná bývalá škola (Desná bývalá škola), Gutbrunnwarte (Hotel Dobrá Voda u Jablonce nad Nisou), Karnethův mlýn (Karnethův mlýn), Kořenovská výtopna (Kořenovská výtopna), Radlermühle (Rádlo), Sklárna - Jablonec n. Nisou (Sklárna - Jablonec n. Nisou), Sklárna - Jablonec n. Nisou-Rýnovnice (Sklárna - Jablonec n. Nisou-Rýnovnice), Tkalcovna - Tanvald (Tkalcovna - Tanvald), Velovka (Velovka), Wilhelmshöhe - Kampfhoierhaus (Jizerka - Hojerův dům), Zámeček Schlaraffia (Zámeček Schlaraffia)


Bezirk Reichenberk (Okres Liberec)

Orts:
Amerika (Amerika), Buschhäuser (Buschhäuser), Feldhäuser (V Poli), Feldhäuser (Feldhäuser), Kammel (Hřebínek), Kunwalde (Kunov), Mäusegründel (Myší Dolík), Quire (Na Příčnici), Wiesenhäuser (V Lukách), Windschenke (Hostinec Na Větrníku)

Objekts:
Bad Kunnersdorf - Mühle (Lázně Kundratice - mlýn č.p. 59), Bad Kunnersdorf - Mühle und Säge (Lázně Kundratice - mlýn a pila č.p. 45), Barevna a apretur - Liberec VI-Rochlice (Barevna a apretur - Liberec VI-Rochlice), Blaschkova věž - Javorník (Blaschkova věž - Javorník), Börnelhaus (U Studánky), Dětřichovská myslivna (Dětřichovská myslivna), Ebersdorfer Mühle (Habartický mlýn), Feldmühle (Polní mlýn), Ferklův mlýn (Ferklův mlýn), Gickelsberg (Výhledy), Hahnbergbaude (Hahnbergbaude), Haindorf hotel Perun (Hejnice hotel Perun), Hannig Mühle (Hannigův mlýn), Heinersdorf an der Tafelfichte hotel Kretscham (Jindřichovice pod Smrkem hotel Kretscham), Heřmanice - nádraží (Heřmanice - nádraží), Heřmanice v Podještědí - železniční zastávka (Heřmanice v Podještědí - železniční zastávka ), Herrnmühle (Panský mlýn), Ještěd (Ještěd), Jizerská chata (Jizerská chata), Ketten - Bad Wartburg (Chotyně - Lázně Wartburg), Lämberg Bräuhaus (Lemberk pivovar), Lesní pila (Lesní pila), Liberec Machnín Kleinertova vila (Liberec Machnín Kleinertova vila), Lohmühle (Lohmühle), Neudorfelmühle (Neudorfelmühle), Obere Bretsäge (Horní pila), Obere Mühle (Horní mlýn), Porschův mlýn (Porschův mlýn ), Přádelna - Liberec (Přádelna - Liberec), Přádelna bavlny - Nová Ves (Přádelna bavlny - Nová Ves), Rabberg (Křižany - výletní restaurace Havran), Reichenberg Menschen gesetzt Waldschwimmbad (Liberec Lidové sady Lesní koupaliště), Reichenberg Wald Theater (Liberec Lidové sady letní divadlo), Růtův mlýn (Růtův mlýn), Slavíkov (Slavíkov), Textilka - Liberec (Textilka - Liberec), Tkalcovna bavlny - Dolní Řasnice (Tkalcovna bavlny - Dolní Řasnice), Tschernhausen - Schlossel (Černousy - zámeček), Unter Kretschmer Mühle (Unter Kretschmer Mühle), Voigstachmühle (Voigstachmühle), Wiesenmühle (Loukovský mlýn), Windschänke (Na Větrníku), Zajatecký tábor Lada v Podještědí (Zajatecký tábor Lada v Podještědí)


Bezirk Leitmeritz (Okres Litoměřice)

Orts:
Bad Geltschberg (Lázně Jeleč), Blattenhäusel (Blata), Feldschmiede (Kovárna v Poli), Gründorf (Zelená Ves), Lobosch (Lovoš), Neu Gründl (Doly), Neue Dörre (Sušárna), Neuhof (Nový Dvůr), Neuländer (Novina), Palitschken (Paličky), Weissgerberei (Jirchárna), Wiesenschneider (Wiesenschneider), Winterberg (Vimperk), Želechovická kovárna (Želechovická kovárna)

Objekts:
Aarhostwarte (Varhošť), Beermühle (Beermühle), Brückenschenke (Hostinec U mostu), Buckelmühle (Buckelmühle), Cihelna - Kostelec nad Ohří (Cihelna - Kostelec nad Ohří), Cukrovar - Lovosice (Cukrovar - Lovosice), Domsmühle (Tomsův mlýn), Friedlmühle (Friedlmühle), Füsslmühle (Füslův mlýn), Gasthaus Stadt Wien (Hostinec "U města Vídně"), Geyrmühle (Geyrův mlýn), Gubenhausenmühle (Gubenhausenmühle), Gusowmühle (Kuzovský mlýn), Haber - Kirche (Habřina - kostel), Habermühle (Selský mlýn), Habřina - železniční zastávka (Habřina - železniční zastávka), Horschigel baude (Hořidla chata), Hundorf - Blick Erfrischung (Pohorsko - výhled s občerstvením), Huttmühle (Huttmühle), Jivina (Jivina), Káčov (Káčov), Kaisermühle (Kaiserův mlýn), Konojed - Schloss (Konojedy - zámek), Konojedský mlýn (Konojedský mlýn), Kundratitz - Henriettens Ruhe (Kundratice - Henrietta), Lagronmühle (Lagronský mlýn), Lampelmühle (Lampelmühle), Laubenmühle (Laubenmühle), Leitmeritz-Synagoge (Litoměřice-synagoga), Levínské Petrovice - železniční zastávka (Levínské Petrovice - železniční zastávka ), Liběšice - Lobkovicova myslivna (Liběšice - Lobkovicova myslivna), Libochowitz-Synagoge (Libochovice-synagoga), Močidla (Močidla), Mscheno bei Budin (Mšené Lázně - koupaliště), Mscheno bei Budin - bahnhof (Mšené Lázně - žst.), Mukařov - železniční zastávka (Mukařov - železniční zastávka), Neue Welt (Nový Svět - hostinec), Neumühle (Nový mlýn), Ovčín (Ovčín), Panský mlýn (Panský mlýn), Panský mlýn (Panský mlýn), Papiermühle (Papírna), Ploskovický dvůr (Ploskovický dvůr), Podhora (Podhora), Poustka (Poustka), Schälmühle (Schälmühle), Schenkenmühle (Schenkenmühle), Skořepův mlýn (Skořepův mlýn), Stompermühle (Stompermühle), Taucherin - Kirche (Touchořiny - kostel sv. Prokopa), Těchobuzický mlýn (Těchobuzický mlýn), Touchořiny - železniční zastávka (Touchořiny - železniční zastávka), Třebušínský mlýn (Třebušínský mlýn), Valnohův mlýn (Valnohův mlýn), Wiedenmühle (Wiedenmühle), Wiessenmühle (Luční mlýn), Windsor (Windsor), Zahájí (Zahájí), Zahortschermühle (Záhorecký mlýn)


Bezirk Laun (Okres Louny)

Orts:
Abdeckerei (Pohodnice), Am Hütl (Am Hütl), Bellevue (Belveder), Berghäuslen (Berghäuslen), Dollanka (Dolánky), Dürre Ziege (Na Koze), Finkelmühle (Finklův mlýn), Hammelhütte (Hammelhütte), Heikau (Hájek), Hradeker Schenke (Hrádecká hospoda), Kapauna (U Kapouna), Klein Straupitz (Stroupeček), Laun - Saazer Vorstadt (Louny - Žatecké předměstí), Litschkauer Schäferei (Ovčárna), Münitz (Minice), Neprowitz (Neprobylice), Obermühle (Horní mlýn), Ovčín (Ovčín), Pacov (Pacov), Pauska (Pauska), Pertsch (Pereč), Przesnitz (Březnice), Sauhäusel (Sázavská samota), Wachtelhäusel (Wachtelhäusel), Wasenmeister (Wasenmeister), Weinerhaus (Vinařský Domek), Za Horou (Za Horou), Zarch (Čárka)

Objekts:
Abelmühle (Abelmühle), Alte Mühle (Starý mlýn), Blšanský mlýn (Blšanský mlýn), Březenský mlýn (Březenský mlýn), Cukrovar - Lenešice (Cukrovar - Lenešice), Cukrovar - Postoloprty (Cukrovar - Postoloprty), Čertovy Lávky (Čertovy Lávky), Dobritschan - Schloss (Dobříčany - zámek), Dolánecký mlýn (Dolánecký mlýn), Dolejší mlýn (Dolejší mlýn), Dolejší mlýn (Dolejší mlýn), Domauschitz Mühle (Domoušický mlýn), Drahenzer-Mühle (Drahonický mlýn), Dybéřský mlýn (Dybéřský mlýn), Ferbenz Mühle (Ferbenz Mühle), Findeishäuslen (Findeis), Goldmühle (Starý mlýn), Hasina (Hasina), Hochradmühle (Hochradmühle), Horní mlýn (Horní mlýn), Kaisertürmchen (Kaisertürmchen - rozhledna), Kleinmühle (Malý mlýn), Köhlermühle (Kohlerův mlýn), Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v Siřemi (Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v Siřemi), Kulturní dům Střelnice (Kulturní dům Střelnice), Lenešice - cukrovar (Lenešice - cukrovar), Leskamühle (Leskovský mlýn), Libčeves-Lahovice - Kostel sv. Jakuba (Libčeves-Lahovice - Kostel sv. Jakuba), Libkowitz- Schloss (Libkovice - zámek), Liboritzer Hegerhaus (Libořická hájovna), Liebshausen - Schloss (Libčeves - zámek), Lobeditz - Kirche des Hl. Michael (Zlovědice - kostel sv. Michala), Lust - Schloss (Lužec - zámek), Michelob - Kirche Sn. Lorenz (Měcholupy - kostel Sv. Vavřince), Miltschowes (Milčeves), Neuhof (Nový Dvůr), Neuhof (Nový Dvůr), Neuhütte (Nová Huť), Neumühle (Nový mlýn), Neumühle (Nový mlýn), Neuwirtshaus (Nová Hospoda), Obere Mühle (Hořejší mlýn), Pribenz - Kirche der Hl. Maria-Himmelfahrt (Přibenice - kostel Nanebevzetí Panny Marie), Rebitschkamühle (Rybičkův mlýn), Rissut - Kirche des Hl. Bernard (Řisuty - kostel sv. Bernarda), Rumpelmühle (Krcál), Rustermühle (Rohozecký mlýn), Schaboglück - Kirche des Hl. Bartolomäus (Žabokliky - kostel sv. Bartoloměje), Schaboglücker Mühle (Žaboklický mlýn), Schinau Mühle (Číňovský mlýn), Schweizerhaus (Švýcarská myslivna), Seltsch - Schloß (Želeč - zámek), Spinnermühle (Špinův mlýn), Steinmühle (Kamenný mlýn), Struharz (Struhaře - zámek), Sýrovice - neorenesanční vila (Sýrovice - neorenesanční vila), Tassawer Mühle (Tasovský mlýn), Teichhof (Rybník), Teichmühle (Rybnický mlýn), Tschepiken Mühle (Řepíkův mlýn), Tschernothal (Černodoly), Untere Mühle (Dolní mlýn), Welmschloss - Schloss (Velemyšleves - zámek), Widhostitzer Mühle (Vidhostický mlýn), Zájezd (Zájezd), Zollschenke (Celní hospoda), Žatec letiště (Žatec letiště), Židovský hřbitov Letov (Židovský hřbitov Letov)


Bezirk Brüx (Okres Most)

Orts:
Důl Moravia (Důl Moravia), Freibauerhof (Svobodnický dvůr), Grube Minerva (Jáma Minerva), Gutmannschacht (Gutmanka), Hedwigschacht (Důl Hedvika), Hora Svaté Kateřiny (Hora Svaté Kateřiny), Humboldtschacht (Důl Humbodlt), Julius IV. Schacht (Důl Julius IV.), Jupiterschacht (Důl Jupiter), Kleinhan (Chanov), Kolumbusschacht (Důl Kolumbus), Maltheuern (Záluží), Mariannenschacht (Důl Mariana), Neues Viertel (Nová Čtvrť), Rösselhäuser (Rösslovy Domky), Státní cihelna Julius I. (Státní cihelna Julius I.), Venusschacht (Důl Venuše), Washingtonschacht (Důl Washington)

Objekts:
Brüx-Saras - Eh. Kloster (Most-Zahražany - býv. klášter), Burg Schlossberg (Starý Hrad Hněvín), Glöcknermühle (Glocknerův mlýn), Grund Mühle (Pozemkový mlýn), Haselstein (Jeřabina u Litvínova), Hawran - Zuckerfabrik (Havraň - cukrovar), Jakobsmühle (Jakobův mlýn), Kirche des Hl. Antonius von Padua in Göhren (Klíny - Kostel sv. Antónína z Padua), Kühlstall (Kühlstall), Launitzmühle (Launický mlýn), Luschitz - Kapelle St. Blasien (Lužice - kaple Sv. Blažeje), Maria Radtschitz - Bergbau Kohinoor II (Mariánské Radčice - důl Kohinoor II), Neue Welt (Nový Svět ), Oberleutensdorf - Brauerei (Horní Litvínov - pivovar), Oberleutensdorf - Ehemalige Poliklinik (Horní Litvínov - bývalá poliklinika), Oberleutensdorf - Manufaktur (Horní Litvínov - manufaktura), Rothemühle (Munk mlýn), Schlossmühle (Zámecký mlýn), Schweinitz Mühle (Svídnický mlýn), Teichmühle (Rybniční mlýn), Walckmühle (Valcha)


Bezirk Teplitz (Okres Teplice)

Orts:
Aloishöhe (Aloisova výšina - rozhledna), Amaliaschacht IV. (Důl Amálie IV.), Beim Franken (U Franků), Brettsäge (Pila), Březina (Březina), Briesen (Břežánky), Eleonoraschacht (Důl Eleonora), Emeranschacht (Důl Emeran), Endisch-Ziegelei (Endischova cihelna), Fügnerschacht (Důl Fügner), Giselaschacht (Důl Gisela), Grünwald (Pastviny), Kruppai (Krupá), Kutterschitz (Chudeřice), Lang-Ugest (Jenišův Újezd), Lota-Marie Grube (Jáma Lota-Marie), Nelsonschächte (Doly Nelson), Preschen (Břešťany), Unionschacht (Důl Union), Wenzelszeche (Důl Václav)

Objekts:
Bilin - Brauerei (Bílina - pivovar), Bilin - St. Elisabeth Kirche mit dem Spital (Bílina - špitál s kostelem sv. Alžběty), Bilin-Synagoge (Bílina-synagoga), Bystřany - přádelna bavlny (Bystřany - přádelna bavlny), Cínovec - Rudné doly (Cínovec - Rudné doly), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Domaslavický mlýn (Domaslavický mlýn), Fischerův mlýn (Fischerův mlýn), Forsthaus Siebengiebel (Hájovna Pod sedmi štíty), Hoja Mühle (Starý mlýn), Kalkofner Mühle (Kalkofner Mühle), Klostergrab - Evangelische Kirche (Hrob - evangelický kostel), Klostergrab-Grundmühlen - Spinnerei (Hrob-Mlýny - přádelna), Křemýž dvůr (Křemýž dvůr), Liebner Mühle (Liebner Mühle), Luschmühle (Loužecký mlýn), Marschmühle (Marschmühle), Meierhof Briesen (Břežánský dvůr), Mireschowitz - Schloss (Mirošovice - zámek), Müllmühle (Müllmühle), Niklasberg - Rathaus (Mikulov - radnice), Obere Mühle (Horní mlýn), Ossegg - Bergbaukolonie (Osek - Hornická kolonie), Prostřední mlýn (Prostřední mlýn), Seegrund (Seegrund), staré nádraží Duchcov (staré nádraží Duchcov), Steinmühle (Kamenný mlýn), Teplice - Prior (Teplice - Prior), Teplice-Stadion Hefewerk (Teplice-fotbalový stadion Drožďárna), Teplitz - Schützenhaus (Teplice - Střelnice), Teplitz - Stadtbad (Teplice - Městské lázně), Teplitz-Soborten - Synagoge (Teplice-Sobědruhy - synagoga), Teplitz-Turn - Evangelische Kirche (Teplice-Trnovany - evangelický kostel), Turn-Brauerei Teplitz (Teplice - pivovar)


Bezirk Aussig (Okres Ústí nad Labem)

Orts:
Adolfsgrün (Adolfov), Aussig - Masaryk Strasse - Südteil (Ústí nad Labem - Masarykova ulice - jižní část), Aussig - Ostervorstadt (Ústí nad Labem - Ostrov), Borngrund (Studánka), Gasthaus Rabenhaus (Havraní), Grundrand (Grundrand), Liesdorf. (Liboňov.), Mückenhübel (Komárov), Nathäusel (Nathäusel), Neuhof (Nový Dvůr), Neuwald (Nový Les), Oberwald (Horní Les), Plan (Pláň), Prütschel (Průčelí), Schäfereich (Ovčárna), Schmelze (Tavírna), Spiegelsberg (Kabát), Spitzberg - Schutzhütte (Špičák - Schutzhütte), Střekov - renesanční poplužní dvůr (Střekov - renesanční poplužní dvůr), Thunovská lesovna (Thunovská lesovna), Tscherlaken (Tscherlaken), Tyssa (Tisá - část), Tyssa Ziegelteich - Strandbad (Tisá Cihlářský rybník - Lázně), Walschenmühle (Valšův mlýn), Wokerdolen (Wokerdolen), Zechenhäuser (Cechové domky), Ziebernik (Stříbrníky)

Objekts:
Adolfsgrün Kapelle St. Antonius von Padua (Adolfov Kaple sv. Antonína Paduánského), Aussig - Altes Rathaus (Ústí nad Labem - Stará radnice), Aussig - Bibliothek (Ústí nad Labem - knihovna), Aussig - Böhmische Schule (Ústí nad Labem - Česká škola), Aussig - Hauptpost (Ústí nad Labem - hlavní pošta), Aussig - Schaffners Villa (Ústí nad Labem - Schaffnerova vila), Böhmisch Pokau - Kostel Narození sv. Jana Křtitel (Český Bukov - Kostel Narození sv. Jana Křtitele ), Botschova hrobka (Botschova hrobka), Bývalá Masarykova nemocnice - Ústí n. Labem (Bývalá Masarykova nemocnice - Ústí n. Labem), Čertúv mlýn (Čertúv mlýn), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Fibichschänke - zum Morgenstern (Na Fibichu - u Jitřenky), Jedowin (Jedovina), Karbitz - Evangelische Kirche (Chabařovice - evangelický kostel), Königsmühle (Königův mlýn), Königsmühle (Königův mlýn), Kostel sv. Martina - Velké Chvojno (Kostel sv. Martina - Velké Chvojno), kostel sv. Vavřince - Český Újezd (kostel sv. Vavřince - Český Újezd), Kulm - Schloss (Chlumec - zámek), Liboňovská hvězdárna. (Liboňovská hvězdárna.), Mörkauer Kapelle (Kaple navštívení Matky Boží), Nollendorf - Kirche (Nakléřov - kostel sv. Josefa), Obere Mühle (Horní mlýn), Petermühle (Petrův mlýn), Schickelmühle (Schicklův mlýn), Schloss Ledebour (Zámek Ledebour), Sieber Mühle (Sieber Mühle), Untere Mühle (Dolní mlýn), Untermühle (Dolní mlýn), Ústí nad Labem - kaple na Mariánském vrchu (Ústí nad Labem - kaple na Mariánském vrchu), Zinkenstein - Aussichtsturm (Buková hora - Altánek), Zur Bleiche (Vila Sommer - „Zámeček“)


Bezirk Deutschbrod (Okres Havlíčkův Brod)

Orts:
Březinky (Březinky), Dvorsko (Dvorsko), U Barchance (U Barchance), U Mendla (U Mendla)

Objekts:
Bačkov - zámek (Bačkov - zámek), Bílecká hájovna (Bílecká hájovna), Boučí (Boučí), Boudův mlýn (Boudův mlýn), Boudův mlýn (Boudův mlýn), Břevnický mlýn (Břevnický mlýn), Dolní Dvůr (Dolní Dvůr), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Herrnmühle (Panský mlýn), Holendův dolní mlýn (Holendův dolní mlýn), Holendův horní mlýn (Holendův horní mlýn), Ježkův mlýn (Ježkův mlýn), Jilemský mlýn (Jilemský mlýn), Keispoch Mühle (Stupník), Klein Mühle (Malý mlýn), Klepanda (Klepanda), Kroměšín - zámek (Kroměšín - zámek), Krupitschka (Krupička), Kvasetice - zámek (Kvasetice - zámek), Květinov - zámek (Květinov - zámek), Lažany (Lažany), Liboháj (Liboháj), Loukov (Loukov), Münchwald Hegerhaus (Münchwald Hegerhaus), Nemojov (Nemojov), Nový Dvůr (Nový Dvůr), Nový mlýn (Nový mlýn), Odranečský mlýn (Odranečský mlýn a pila), Pechmühle (Pechův mlýn), Pivovar - Golčův Jeníkov (Pivovar - Golčův Jeníkov), Račkovice (Račkovice), Rosinenhof (Rozinin dvůr), Skalka (Skalka), Skřivánek - zámek (Skřivánek - zámek), Smrčenský mlýn (Smrčenský mlýn), Sommerwald (Sommerwald), Steiners Mühle (Na Doubravě), Ve stráni (Ve stráni), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn)


Bezirk Königgrätz (Okres Hradec Králové)

Orts:
Pohodnice (Pohodnice)

Objekts:
Bažantnice (Bažantnice), Bludy (Bludy), Cukrovar - Smiřice (Cukrovar - Smiřice), Hradec Králové - jatka (Hradec Králové - jatka), Kuklen (Kukleny - koželužna), Lodínský dvůr (Lodínský dvůr), Nový Bydžov - hotel Schröll (Nový Bydžov - hotel Schröll), Nový Bydžov - mlýn (Nový Bydžov - mlýn), Podhůra (Podhůra), Smiřický mlýn (Smiřický mlýn), Stihňov (Stihňov), Továrna na usně - Třebechovice pod Orebem (Továrna na usně - Třebechovice pod Orebem), Trotina (Trotina), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn)


Bezirk Chrudim (Okres Chrudim)

Orts:
Boukalka (Boukalka), Cihelna (Cihelna), Oheb (Oheb), Ovčín (Ovčín), U řeky (U řeky)

Objekts:
Boretitzmühle (Bořetický mlýn), Brčekoly - železniční zastávka (Brčekoly - železniční zastávka), Březovický mlýn (Březovický mlýn), Bukovina (Bukovina), Chlumský mlýn (Chlumský mlýn (pila)), Cukrový mlýn (Cukrový mlýn), Cukrův mlýn (Cukrův mlýn), Horní Vortovský mlýn a pila (Horní Vortovský mlýn a pila), Hrochův Týnec - cukrovar (Hrochův Týnec - cukrovar), Kuchyň (Kuchyň), Kuchyňkův mlýn (Kuchyňkův mlýn), Kvášův mlýn (Kvášův mlýn), mlýn Bělá (mlýn Bělá), Moravany - zámek (Moravany - zámek), Neumühle (Nový mlýn), Skalice u Hrochova Týnce (Skalice u Hrochova Týnce), Skuteč - lomy (Skuteč - lomy), Slatiňany - rozhledna (Slatiňany - rozhledna), Šilinkodol (Šilinkodol), Valchovský mlýn (Valchovský mlýn), Vlaštovka - rekreační areál (Vlaštovka - rekreační areál), Vojtěchův kopec - kamenolom (Vojtěchův kopec - kamenolom), Žampachův mlýn (Žampachův mlýn)


Bezirk Jitschin (Okres Jičín)

Orts:
Einödhof (Samota), Na kopci (Na kopci), Pazderna (Pazderna), Rozkoš (Rozkoš), U Lísku (U Lísku)

Objekts:
Běcharský mlýn (Běcharský mlýn), Bílý mlýn (Bílý mlýn), Bukvický vodní a větrný mlýn (Bukvický vodní a větrný mlýn), Chotečský mlýn (Chotečský mlýn), Cukrovar - Bašnice (Cukrovar - Bašnice), Cukrovar - Kopidlno (Cukrovar - Kopidlno), Čermánkův mlýn (Čermánkův mlýn), Doly německé - restaurace (Doly německé - restaurace), Eischnerův mlýn (Eischnerův mlýn), Filipinenhof (Filipin), Filipshof (Filipín), Goldschmidtova vila (Goldschmidtova vila), Jičínské kasárny (Jičínské kasárny), kaple Nejsvětější Trojice - Bělá u Pecky (kaple Nejsvětější Trojice - Bělá u Pecky), Kaple sv. Jiří - Pustá Proseč (Kaple sv. Jiří - Pustá Proseč), Leschtiner Mühle (Leštinský mlýn), Na Sekyře (Na Sekyře), Nový židovský hřbitov - Hořice (Nový židovský hřbitov - Hořice), Obora - zámek (Obora - zámek), Paldusův mlýn (Paldusův mlýn), Panský mlýn (Panský mlýn), Prostřední mlýn (Prostřední mlýn), Sběř - železniční zastávka (Sběř - železniční zastávka), Schleifermühle (Šlejferna), Skalní mlýn (Skalní mlýn), Špíglák (Špíglák), Špíglův mlýn (Špíglův mlýn), Vránův mlýn (Vránův mlýn), Wágnerův mlýn (Wágnerův mlýn), Zlivská hájovna (Zlivská hájovna)


Bezirk Nachod (Okres Náchod)

Orts:
Bůhdal (Bůhdal), Feldhöfel (Feldhöfel), Feldkretschen (Krčmov), Vorwerk (Popluží)

Objekts:
Baier Mühle (Baier Mühle), Baptistický kostel v Šonově (Baptistický kostel v Šonově), Bergmühle (Pod Vrchem - Dolní mlýn), Crockermühle (Crockermühle), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Dubenský dvůr (Dubenský dvůr), Hermsdorfmühle (Hermsdorfmühle), Holzmühle (Pod Vrchem - Horní mlýn), Horní mlýn (Horní mlýn), Kotrbův mlýn (Kotrbův mlýn), Krimsmühle (Křinický mlýn), Lachovský mlýn (Lachovský mlýn), Merkelsdorf (Zdoňov), Měšťanský pivovar - Police nad metují (Měšťanský pivovar - Police nad metují), Mittel Mühl (Mittel Mühl), Náhlovského mlýn (Náhlovského mlýn), Netušilův mlýn (Netušilův mlýn), Niedermühle (Dolní mlýn), Obere Mühle (Horní mlýn), Obermühl (Obermühl), Panský mlýn (Panský mlýn), Paradies (Ráj), Pivovar statku kláštera benediktinů v Broumově (Pivovar statku kláštera benediktinů v Broumově), Prostřední mlýn (Prostřední mlýn), Pühmühle (Pühmühle), Richters Mühle (Richters Mühle ud Brettschneide), Vechtrovna č. 47 (Vechtrovna č. 47), Vechtrovna na Mýtě (Vechtrovna na Mýtě), Velichovky koupaliště (Velichovky koupaliště)


Bezirk Pardubitz (Okres Pardubice)

Orts:
Blatník (Blatník), Blatníkovská Lhota (Blatníkovská Lhota), katovna (katovna), Medenitzmühle (Mědenice)

Objekts:
Birlochhof (Birlochhof), Chlumecká myslivna (Chlumecká myslivna), Jaroslavský mlýn (Jaroslavský mlýn), Jedousovský mlýn (Jedousovský mlýn), Luhy (Luhy), Oborecká hájovna (Oborecká hájovna), Pardubitz-Synagoge (Pardubice-synagoga), Pilský mlýn (Pilský mlýn), Prokešův mlýn (Prokešův mlýn), Prokop (Prokop), Tunitz (Tůnice), Vedralka (Vedralka)


Bezirk Reichenau (Okres Rychnov nad Kněžnou)

Orts:
Batzdorf im Adlergebirge (Bartošovice v Orlických horách), Dörfel (Vízka), Hohenwurzel (Vysoký Kořen), Mezina (Mezina), Nesselflek (Ostrov), Ottendorf (Hadinec), V Lukách (V Lukách), Venzelschau (Václavova Seč)

Objekts:
Borovnice - zámek (Borovnice - zámek), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Hegerhaus Steinberg (Hájovna Špičák), mlýn Potštejně (mlýn Potštejně), Papiermühle (Papírna), Rašovice (Rašovice), Růženina Huť - Skuhrov nad Bělou (Růženina Huť - Skuhrov nad Bělou ), Továrna na kůže - Týniště nad Orlicí (Továrna na kůže - Týniště nad Orlicí), Vítenčův mlýn (Vítenčův mlýn), Vyhlídka dr. Valiny (Vyhlídka dr. Valiny), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn)


Bezirk Semi (Okres Semily)

Orts:
Bukowina (Bukovina), Končiny (Končiny), Konitz (Konice), Lhota na Vrších (Lhota na Vrších), Mittel-Schüsselbauden (Prostřední Mísečky), Nausov (Nouzov), Podbradlec (Podbradlec), Radecz (Radeč), Trzitscher mühle (Tříčský Kružský mlýn), U Spanilých (U Spanilých)

Objekts:
Bártlův mlýn (Bártlův mlýn), Bystrý mlýn (Bystrý mlýn), Fabianův mlýn (Fabianův mlýn), Frymlův mlýn (Frymlův mlýn), Harrachův mlýn (Harrachův mlýn), Jestřábí boudy (Jestřábí boudy), Jilemnice - Stará Kovárna (Jilemnice - Stará Kovárna), Kopanina (Kopanina), Kovářův mlýn (Kovářův mlýn), Mladkov (Mladkov), mlýn Na hrázi (mlýn Na hrázi), Panský mlýn (Panský mlýn), Picmanův mlýn (Picmanův mlýn), Syřenovský mlýn (Syřenovský mlýn), Zemánkův mlýn (Zemánkův mlýn)


Bezirk Zwittau (Okres Svitavy)

Orts:
Friedrichsthal (Bedřichov), Königsberg (Královec), Musslau (Muzlov), Neustift (Sad Nový), Neuteich (Nový Rybník), Polsko (Polsko), Quellhütten (Vodárna), Rattendorf (Radkov), Rothes Wirtshaus (Červená hospoda), Seibelsdorf (Žipotín), Seifern (Zejpy), Sternteich (Hvězda)

Objekts:
Anger Mühle (Anger Mühle), Bohnau (Banín - lihovar), Brünnlitz (Brněnec - Löw-Beerova textilka ), Brünnlitz (Brněnec - Löw-Beerova textilka ), Černý mlýn (Černý mlýn), Družstevní mlýn a pila (Družstevní mlýn a pila), Faltejskův mlýn (Faltejskův mlýn), Goldbrunn (Balda), Görlichmühle (Görlichmühle), Hellgraben (Světlý Důl), Horní mlýn (Horní mlýn), Krausmühle (Krausmühle), Lautrbach mühle (Čistecký mlýn), Leitomischl (Litomyšl - Jan Vandas, továrna olejů a fermeže), Leitomischl-Synagoge (Litomyšl-synagoga), Leopoldinenhof (Leopoldinenhof), Morašický mlýn (Morašický mlýn), Müllerův mlýn (Müllerův mlýn), Papiermühle (Papiermühle), Parní pila a elektrárna - Litomyšl (Parní pila a elektrárna - Litomyšl), Peter Mühle (Peter Mühle), Podzámecký mlýn (Podzámecký mlýn), Polička - ulička Na Bídě (Polička - ulička Na Bídě), Pomezí - tvrz (Pomezí - tvrz), Rachyňský mlýn (Rachyňský mlýn), Römermühle (Römermühle), Roßrain (Rozhraní - Ráčkova přádelna), Stern (Hvězda), Thalmühle (Dolský mlýn), Turnhalle Vierzighuben (Svitavy-Lány - sokolovna), Wurschwahlmühle (Wurschwahlmühle), Zwittau (Svitavy - silo), Zwittau - Kapelle in Mährisch Lotschnau (Svitavy-Lačnov - Kaple ), Zwittau - St. Florians-Kirche (Svitavy - Kostel sv. Floriána)


Bezirk Trautenau (Okres Trutnov)

Orts:
Hainhof (Hajnův dvůr), Johannisbad (Jánské Lázně), Kaiserstück (Kaiserstück), Končiny (Končiny), Rote Höhe Häusel (Rote Höhe Häusel), Schwarzwasser (Černá Voda), Silberstein (Břečštejn)

Objekts:
Arnsdorfmühle (Arnsdorfmühle), Bergschmiede (Kovárna), Bidlermühle (Bidlermühle), Brendelmühle (Brendelmühle), Chvaleč - nádraží (Chvaleč - nádraží), Česká chata na Sněžce (Česká bouda na Sněžce), Fiedlermühle (Fiedlermühle), Fohlmühle (Fohlmühle), Grundmühle (Starý mlýn), Haasemühle (Haasemühle), Hammermühle (Hammermühle), Holz Mühle (Brusírna Dřeva), Johanni-Hof (Jánský Dvůr), Kalaushof (Kalousy), Kaplička sv. Anny (Kaplička sv. Anny), Kostel Panny Marie (Kostel Panny Marie), Kostelík v Rybníčku (Kostelík v Rybníčku), Kudernatshův mlýn (Kudernatshův mlýn), Kukus - schloss (Kuks - zámek), Kunstmühle (Kunstmühle), Mahrlův mlýn (Mahrlův mlýn), Maxhůtte (Maxova bouda), Mittel-Langenau - Evangelishekirche (Prostřední Lánov - evangelický kostel), Mohornův mlýn a pila (Mohornův mlýn a pila), Niederöls Mühle (Niederöls Mühle), Nyklíčkův mlýn (Nyklíčkův mlýn), Oels Döberney (Debrné), Posthof (Na Poště), Puschmühle (Puschmühle), Raimanmühle (Raimanmühle), Rehornvorwerk (Rýchorský dvůr), Riesenbaude (Obří bouda), Rückermühle (Rückermühle), Schubert Mühle und Säge (Schubert Mühle und Säge), Sokolská bouda (Sokolská bouda), Stachelmühle (Stachlův mlýn), Stachelmühle (Stachlův mlýn), Staffamühle (Staffamühle), Staffamühle (Staffamühle), Steinertmühle (Steinertmühle), Steinmühle (Kamenný mlýn), Suppichmühle (Suppichmühle), Sýkorník (Sýkorník), Teschner Mühle (Teschner Mühle), Thimmühel (Thimmühel), Trautenbacher Mühle ud Säge (Trautenbacher Mühle ud Säge), Wimmermühle (Wimmrův mlýn), Wonkamühle (Wonkamühle), Woskův mlýn (Woskův mlýn), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn), Zámecký vrch - Krkonošské podhůří (Zámecký vrch - Krkonošské podhůří), Židovská synagoga (Židovská synagoga), Žireč hotel Betlém (Žireč hotel Betlém)


Bezirk Wildenschwert (Okres Ústí nad Orlicí)

Orts:
(Lichtenštejnova chata) - ke smazání ((Lichtenštejnova chata) - ke smazání), Hölle (Peklo), Hutberg (Hutberg), Pastwin (Pastviny), Schanzen (Na Šancích), Spittelmühle (Špitálský Mlýn), Walkemühle (Valcha), Weiberkränke (V Lomech)

Objekts:
Choceň - Josef Kudláček, výroba uzenářských strojů (Choceň - Josef Kudláček, výroba uzenářských strojů), Chotzen (Choceň - strojnický závod Josefa Koláře), Felzmanmühle (Felzmanmühle), Glatzer Schneeberg - Aussichtsturm und Schutzhaus (Králický Sněžník - rozhledna a chata), Hradeker Mühle (Hradecký mlýn), Kuhnmühle (Kuhnmühle), Labičský mlýn (Labičský mlýn), Liechtensteinschutzhaus (Lichtenštejnova chata), Mlýn Šnakov (Mlýn Šnakov), Rothfloss - Kirche (Červený potok - kostel), Šušek (Šušek), Švábský mlýn (Švábský mlýn), Triebitzmühle (Triebitzmühle), Wagnermühle (Wagnermühle)


Bezirk Blanz (Okres Blansko)

Orts:
Boskowitz (Boskovice - židovská čtvrť), Stavení (Stavení)

Objekts:
Biela Mühle (Štěničkův mlýn), Hugova huť (Hugova huť), Jedovnice - pila a mlýn (Jedovnice - pila a mlýn), kaple sv. Josefa - Senetářov (kaple sv. Josefa - Senetářov), Masákův mlýn (Masákův mlýn), Mittelmühle (Mittelmühle), Niemtschitz (Němčice - rudné doly), Nové Dvory - hájovna (Nové Dvory - hájovna), Panský mlýn (Panský mlýn), Pivovar - Olešnice (Pivovar - Olešnice), Rakovec (Rakovec), Salmův mlýn (Salmův mlýn), Sedláčkův mlýn (Sedláčkův mlýn), Strojní mlýn (Strojní mlýn), Sumpfig Mühle (Sumpfig Mühle), Thiergarten Forsthaus (Oborská hájovna), Zwittawka, Swittawka, Zwittales (Vlněna Svitávka)


Bezirk Brünn-Stadt (Okres Brno-město)

Orts:
Altbrünn (Staré Brno), Bisterz (Bystrc - domky při žebětínské silnici), Bisterz (Bystrc - náměstí 28. dubna), Brachfeldkolonie (Kolonie Úlehle), Brno - dělnická kolonie Mezírka (Brno - dělnická kolonie Mezírka), Brno - kolonie Na Novém hřbitově (Brno - kolonie Na Novém hřbitově), Brno - kolonie v ulici Nezamyslova (Brno - kolonie v ulici Nezamyslova), Brünn - Josephstadt (Brno - Josefov), Brünn - Kolonie in der Feldgasse (Brno - Polní kolonie), Brünn - Kolonie in der Teichgasse (Brno - nouzová kolonie "Na Rybníčku"), Dělnická kolonie u Komárova (Dělnická kolonie u Komárova), Kolonie in der Sandstätte (Písečník), Komein (Komín - Chaloupky), Královo Pole - Budovcova (Královo Pole - Budovcova), Kumrowitz (Komárov), Steinmühl (Kamenný mlýn)

Objekts:
Neobrom, výroba fotografických papírů ( Neobrom, výroba fotografických papírů), Brno - Althanovský palác (Brno - Althanovský palác), Brno - cihelny při Bílé Hoře (Brno - cihelny při Bílé Hoře), Brno - firma Iron Radio (Brno - firma Iron Radio), Brno - Giecova továrna na spodium (Brno - Giecova továrna na spodium ), Brno - hotel Metropol (Brno - hotel Metropol), Brno - Juliánov (Brno - Juliánov), Brno - mýdlovar (Brno - mýdlovar), Brno - skladiště Vlhká (Brno - skladiště Vlhká), Brno - škrobárny (Brno - škrobárny), Brno - továrna na baterie (Brno - továrna na baterie), Brno - Velký Špalíček (Brno - Velký Špalíček), Brno - Vídeňská ulice (Brno - Vídeňská ulice), Brno - vojenská pekárna (Brno - vojenská pekárna), Brno - Židenice (Brno - Židenice), Brno - Židenice, Stará Osada (Brno - Židenice, Stará Osada), Brodschkova cihelna (Brodschkova cihelna), Brünn - Markthalle (Brno - stará tržnice), Brünn-Neuer Tempel (Brno-Nová synagoga), Bystrc - hotel Přehrada (Bystrc - hotel Přehrada), Bystrc - restaurace Obora (Bystrc - výletní restaurace Obora), Chirlitz (Chrlice - Hostinec U Kiršů), Cihelny na Úvoze (Cihelny na Úvoze), Deutsches Haus (Německý dům), Flughafen Brünn (Brno - staré letiště), Jehnitz (Jehnice), Jehnitz (Jehnice), Kníničky - cihelna (Kníničky - cihelna), Kníničky - pískovna (Kníničky - pískovna), Kohnova cihelna (Kohnova cihelna), Komárovský mlýn (Komárovský mlýn), Komínský mlýn (Komínský mlýn), kostel sv. Floriána v Brně-Černovicích (kostel sv. Floriána v Brně-Černovicích), Královo Pole - cihelna (Královo Pole - cihelna), Královo Pole - kartuziánský dvůr (Královo Pole - kartuziánský dvůr ), Královo Pole - továrna na nábytek (Královo Pole - továrna na nábytek), Letná - nákupní centrum (Letná - nákupní centrum), Lomy Hády (Lomy Hády), Mariastern (Slatinka - kostel Panny Marie Bolestné), Mosilana Obřany (Mosilana Obřany ), Obřanská cihelna (Obřanská cihelna), Polský templ (Brno - Polská škola), Priesenitz - Schlossel (Přízřenice - zámeček), Řečkovická cihelna (Řečkovická cihelna), Svratecký náhon (Svratecký náhon), Továrna Ergon - Brno (Továrna Ergon - Brno), U Prachárny - hostinec (U Prachárny - hostinec), U sedmi švábů (U sedmi švábů ), Vlněna (Přízová) (Vlněna (Přízová)), Vlněna (Tkalcovská) (Vlněna (Tkalcovská) ), Výletní restaurace v údolí Svitavy (Výletní restaurace v údolí Svitavy), Zimní stadion Za Lužánkami (Zimní stadion Za Lužánkami)


Bezirk Brünn-Provinz (Okres Brno-venkov)

Orts:
Kanitz - Judenhäuser (Dolní Kounice - židovská čtvrť), Klein Kinitz (Kníničky)

Objekts:
Althammer (Starý hamr), Babákův mlýn (Babákův mlýn), Bílovická cihelna (Bílovická cihelna), Bučkův mlýn (Bučkův mlýn), Carlshof (Karlův dvůr), Chudčice (Chudčice), Groß Seelowitz - Zuckerfabrik (Židlochovice - cukrovar), Hastrmánek (Hastrmánek), Horní mlýn (Horní mlýn), Ivančický viadukt (Ivančický viadukt), Ivančický viadukt (Ivančický viadukt), Jalovisko (Jalovisko), Kamenolom Anenský mlýn (Kamenolom Anenský mlýn), Kavrdův mlýn (Kavrdův mlýn), Kraví hora - vyhlídkový altán (Kraví hora - vyhlídkový altán), Laschanko - Kaolinbergwerk (Lažánky - kaolínový důl), Marienhof (Mařín), Matouškův mlýn (Matouškův mlýn), Oslavany - eletrárna (Oslavany - eletrárna), Řícmanice (Řícmanice), Sokolnitz (Sokolnice - Cihelna), Sokolnitz (Sokolnice - cukrovar), Sokolnitz (Sokolnice - pivovar), Šaratský dvůr (Šaratský dvůr), Telnitz (Telnice - Orlovna), Troubsko - zámek (Troubsko - zámek), Vranov u Brna - klášterní pivovar (Vranov u Brna - klášterní pivovar), Zastávka u Brna - důl Julius (Zastávka u Brna - důl Julius), Zbeschau - Zeche Jindřich (Heinrich) (Zbýšov - důl Jindřich II)


Bezirk Lundenburg (Okres Břeclav)

Orts:
Duernholz (Drnholec), Lundenburg - stadtmitte (Břeclav - střed města)

Objekts:
Auspitz - Hl. Wenzels Kirche (Hustopeče - kostel sv. Václava), Auspitz - Synagoge (Hustopeče - synagoga), Lundenburg (Břeclav, kostel sv. Václava), Morkovský mlýn (Morkovský mlýn), Panský mlýn (Panský mlýn), Podivín - synagoga (Podivín - synagoga), Wolfsbildermühle (U Vlčího Obrázku)


Bezirk Zlin (Okres Zlín)

Orts:
Jamůvky (Jamůvky), Sobolica (Sobolica), V Janůvkách (V Janůvkách)

Objekts:
Ambruzův mlýn (Ambruzův mlýn), Bílá Voda (Bílá Voda), Čadův mlýn (Čadův mlýn), Dobšův mlýn (Dobšův mlýn), Doubravický mlýn (Doubravický mlýn), Hájovna Sak (Hájovna Sak), Henriettyhof (Henrietin dvůr), Holešov letište (Holešov letište), Horákův mlýn (Horákův mlýn), Horní mlýn (Horní mlýn), Horní mlýn (Horní mlýn), Jamský mlýn (Jamský mlýn), Luhačovice plovárna (Luhačovice plovárna), Miklův mlýn (Miklův mlýn), Neuhof (Horní dvůr), Petrova Studně (Petrova Studně), Podlipský mlýn (Podlipský mlýn), Podobětovský mlýn (Podobětovský mlýn), Sedlářův mlýn (Sedlářův mlýn), Seibertův mlýn (Seibertův mlýn), Zavrtálkův mlýn (Zavrtálkův mlýn), Zlín Masarykovy školy (Zlín Masarykovy školy), Zlín plovárna Baťák (Zlín plovárna Baťák)


Bezirk Göding (Okres Hodonín)

Objekts:
Bisenz - Synagoge (Bzenec - synagoga), Bisenz - Winzereibetriebe (Bzenec - Vinařské závody), Cukrovar - Hodonín (Cukrovar - Hodonín), Dambořice - synagoga (Dambořice - synagoga), Fischerův mlýn (Fischerův mlýn), Gaya-Synagoge (Kyjov-synagoga), Göding-Synagoge (Hodonín-synagoga), Hodonín - Redlichova vila (Hodonín - Redlichova vila), Hodonín - Restaurace u Červených domků (Hodonín - Restaurace u Červených domků), Moštěnický mlýn (Moštěnický mlýn), Na Hrázi (Na Hrázi), Radošov (Radošov), Sečkářův mlýn (Sečkářův mlýn), Švejcárna (Švejcárna), Trnovský mlýn (Trnovský mlýn)


Bezirk Iglau (Okres Jihlava)

Orts:
Dachsenbauer (Jezevčí)

Objekts:
Borský mlýn (Borský mlýn), Havaj (Havaj), Hellers Schäferei (Hellerův Ovčinec), Iglau - Kretzel (Jihlava - Krecl), Jezuitský mlýn (Jezuitský mlýn), Karlswald (Karlův zámeček), Klementův mlýn (Klementův mlýn), Luka nad Jihlavou - pivovar (Luka nad Jihlavou - pivovar), Michlův mlýn (Michlův mlýn), Mirschendorf (Mirošov - zámek), Nepraš (Nepraš), Neumühle (Nový mlýn), Nový mlýn (Nový mlýn), Pančavský dvůr (Pančavský dvůr), Patrymühle (Odrážkův mlýn), Pávovská myslivna (Pávovská myslivna), Plandry - zámek (Plandry - zámek), Prostředkovice - špýchar (Prostředkovice - špýchar), Rothe Mühle (Červený mlýn), Telč - Hotel u nádraží (Telč - Hotel u nádraží), Továrna na boty - Jihlava (Továrna na boty - Jihlava)


Bezirk Kremsier (Okres Kroměříž)

Orts:
Bajajka (Bajajka), Poruba (Poruba)

Objekts:
Cukrovar - Holešov-Všetuly (Cukrovar - Holešov-Všetuly), Honětický mlýn (Honětický mlýn), Jezírko (Jezírko), Kroměříž - U Strže 30 (Kroměříž - U Strže 30), Lebedov (Lebedov), Němčinek (Němčinek), Neuhof (Obora), Neuhof (Mansko), Neumühle (Nový mlýn), Prachař (Prachař), Rákošnica (Rákošnica), Světlá (Světlá ), Švábsko (Švábsko), Terezín (Terezín)


Bezirk Prossnitz (Okres Prostějov)

Orts:
Bajajka (Bajajka), Slaná (Slaná)

Objekts:
Bedihošť - cukrovar (Bedihošť - cukrovar), Chruchowsky Mühle (Kruhovský mlýn), Cukrovar - Němčice nad Hanou (Cukrovar - Němčice nad Hanou), Čelechovice na Hané - cukrovar (Čelechovice na Hané - cukrovar), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Döschnermühle (Döschnermühle), Hamerská pila (Hamerská pila), Hanácká sladovna - Prostějov (Hanácká sladovna - Prostějov), Hrázný mlýn (Hrázný mlýn), Kandia - zájezdní hostinec (Kandia - zájezdní hostinec), Klamův dvůr (Klamův dvůr), Neuhof (Nový Dvůr), Ondráčkův mlýn (Ondráčkův mlýn), OP Prostějov (OP Prostějov), Ovčina (Ovčina), Prostějov - Wolf & Franže, výroba obuvi (Prostějov - Wolf & Franže, výroba obuvi), Protivanovský mlýn (Protivanovský mlýn), Thiergarten Mühle (Oborský mlýn), Velký Kosíř - rozhledna (Velký Kosíř - rozhledna)


Bezirk Trebic (Okres Třebíč)

Orts:
Prachárna (Prachárna)

Objekts:
Biskupice - zámek (Biskupice - zámek), Čermákův mlýn (Čermákův mlýn), Dalešický mlýn (Dalešický mlýn), Družstevní lihovar Milatice (Družstevní lihovar Milatice), Grenzmühle (Hraniční mlýn), Hajekhof (Hájský dvůr), Hartvíkovický mlýn (Hartvíkovický mlýn), Hluchý mlýn (Hluchý mlýn), Horní mlýn (Horní mlýn), Hrad (Hrad), Hrottowitzer Mühle (Hrotovský mlýn), Jamnitz (Jemnice - židovský hřbitov), Jamnitz - Synagoge (Jemnice - synagoga), Jirkasův mlýn (Jirkasův mlýn), Koněšínský mlýn (Koněšínský mlýn), Kopyto (Kopyto), Loupalův mlýn (Loupalův mlýn), Mährisch Budwitz-Synagoge (Moravské Budějovice-synagoga), Pirochtův mlýn (Pirochtův mlýn), Roháčův mlýn (Roháčův mlýn), Skryjský mlýn (Skryjský mlýn), Slavětický mlýn (Slavětický mlýn), Stropešínský mlýn (Stropešínský mlýn), Třebenický mlýn (Třebenický mlýn), Vlasákova hájovna (Vlasákova hájovna), Zarážkův mlýn (Zarážkův mlýn)


Bezirk Ungarisch Hradisch (Okres Uherské Hradiště)

Orts:
Pepčín (Pepčín), Uherský Brod - židovská čtvrť (Uherský Brod - židovská čtvrť), Vyškovec (Vyškovec)

Objekts:
Cihelna - Uherský Brod (Cihelna - Uherský Brod), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Hruškovice (Hruškovice ), Neuhof (Nový Dvůr), Ordějov (Ordějov), Prostřední mlýn (Prostřední mlýn), Uherský Brod - synagoga (Uherský Brod - synagoga), Vazovský mlýn (Vazovský mlýn), Velký Lopeník - rozhledna (Velký Lopeník - rozhledna), Vrchní mlýn (Vrchní mlýn)


Bezirk Wischau (Okres Vyškov)

Orts:
Rousínov - židovská čtvrť (Rousínov - židovská čtvrť)

Objekts:
Butschowitz-Synagoge (Bučovice-synagoga), Cukrovar - Slavkov u Brna (Cukrovar - Slavkov u Brna), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Drnovický cukrovar Offermann & Co. - Vyškov (Drnovický cukrovar Offermann & Co. - Vyškov), Habrovany - oranžerie (Habrovany - oranžerie), Habrovany - pivovar (Habrovany - pivovar), Horní mlýn (Horní mlýn), Kašparovský mlýn (Kašparovský mlýn), Komorov - zámek (Komorov - zámek), Kotáry (Kotáry), Kožušice mlýn (Kožušice mlýn), Lom Hartlovka (Lom Hartlovka), Mödlauer Mühle (Medlovský Mlýn), Nemojany - cihelna (Nemojany - cihelna), Nový Dvůr (Nový Dvůr), Panská skála (Panská skála), Svárov (Svárov), U třech zajíců (U třech zajíců - hostinec), Úlehle (Úlehle), Větřáky (Větřáky), Zum Goldenen Hirschen (U Zlatého jelena), Zur silbernen Kugel (U stříbrné kule - hostinec)


Bezirk Znaim (Okres Znojmo)

Orts:
Mährisch Kromau (Moravský Krumlov)

Objekts:
Alinkov (Alinkov), Andělský mlýn (Andělský mlýn), Baštův mlýn (Baštův mlýn), Březovec (Březovec), Čertův mlýn (Čertův mlýn), Faltýskův mlýn (Faltýskův mlýn), Grösing Hof (Křeslík), Haikermühle (Hájecký mlýn), Helenenhof (Bohany), Jejkal (Jejkal), Joslowitz - schloss (Jaroslavice - zámek), Komárkův mlýn (Komárkův mlýn), Lauerův mlýn (Lauerův mlýn), Mariánská kaple ve Znojmě (Znojmo - Mariánská kaple), Neuhäuselmühle (Novohrádecký mlýn), Neuhof (Nový Dvůr), Synagoga - Jiřice u Miroslavi (Synagoga - Jiřice u Miroslavi), Trausnitzmühle (Trausnický mlýn), Znaim - Klosterbruck (Znojmo - klášter Louka)


Bezirk Saar (Okres Žďár nad Sázavou)

Orts:
Hrdá Ves (Hrdá Ves), Manův mlýn (Manův mlýn), Na starém městě (Žďár nad Sázavou - Na starém městě), Pilský rybník (Pilský rybník), Svratka - náměstí (Svratka - náměstí)

Objekts:
Bambouch (Bambouch), Benátský most (Benátský most), Chládkova vápenka (Chládkova vápenka), Čermákův mlýn (Čermákův mlýn), Fixův mlýn (Fixův mlýn), Frelichův mlýn (Frelichův mlýn), Hamrmýl (Hamrmýl), Hotel Bílý lev (Hotel Bílý lev), Hotel Koruna (Hotel Koruna), Jámy - železniční zastávka (Jámy - železniční zastávka), Jimramov - kaple sv. Matouše (Jimramov - kaple sv. Matouše), Kadovské železárny (Kadovské železárny), Kamenolom Krásněves (Kamenolom Krásněves), Klimamühle (Mlýnek), Kobzův mlýn (Kobzův mlýn), Koželužna - Velké Meziříčí (Koželužna - Velké Meziříčí), Křítkův mlýn (Křítkův mlýn), Loupežnický most (Loupežnický most), Marek (Marek), Mariánská huť - sklárna (Mariánská huť - sklárna), Miroschau (Mirošov - lihovar), Most u Sola (Most u Sola), Osová - zámek (Osová - zámek), Papiermühle (Papírna), Peklo (Peklo), Polákův mlýn (Polákův mlýn), Prostřední mlýn (Prostřední mlýn), Richtermühle (Rychtářův mlýn), Svinkův mlýn (Svinkův mlýn), Svratka - tkalcovna Brück (Svratka - tkalcovna Brück), Velké Meziříčí - Malá synagoga (Velké Meziříčí - Malá synagoga), Vepří (Vepří), Vír - Úhlová stanice lanovky (Vír - Úhlová stanice lanovky), Wischna (Věžná), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn), Zkušební přehrady pod Hlubokým (Zkušební přehrady pod Hlubokým), Zlatnice (Zlatnice)


Bezirk Freudenthal (Okres Bruntál)

Orts:
Adamsthal (Adamov), Bärenwinkel (Medvědí Kout), Bleiche (Bělidlo), Ferdinandsthal (Ferdinandov), Herzogwald (Herčivald), Hinterhäsel (Závsí), Hoditzhof (Hodice), Hof in Mähren (Dvorce), Hutdörfel (Hutov), Hütte (Hutě), Karlsberg (Karlovec), Kessel (Kotel), Kupferhammer (Hamry), Lerchenfeld (Skřivánčí Pole), Mährisch-Pilgersdorf (Pelhřimovy), Neu Erbersdorf (Nové Heřminovy), Neurode (Nová Pláň), Neuwald (Nový Les), Niederhütten (Dolní huť), Ochsenbrumm (Ochsenbrumm), Raase (Razová), Reigersdorf (Rejchartice), Rosendorf (Růžová), Seifenmühle (Na Stoupách), Spachendorf (Leskovec nad Moravicí)

Objekts:
Adamův mlýn (Adamův mlýn), Altvater - Habsburger Turm (Praděd - rozhledna), Auermühle (Auermühle), Bergstadt (Horní město - Nová jáma), Bock Mühle (Bock Mühle), Breyer Mühle (Breyer Mühle), Buschmühle (Lesní mlýn), Dittersdorf – Dampsäge E. Siersch Söhne (Dětřichov – pila Siersch), Dittersdorf – Liechteinische Dampsäge (Dětřichov - Lichtenštejnská pila), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Eisenberger Mühle (Rudský mlýn), Franzberg (Františkov - větrný mlýn), Freihof (Svobodný dvůr), Gemeindemühle (Obecní mlýn), Geppersdorfer Mühle (Geppersdorfer Mühle), Gold Mühle (Gold Mühle), Greipel Mühle (Greipel Mühle), Grossen Mühle (Grossen Mühle), Halbendorfer Mühle (Polouveský Mlýn), Hammer Vogt Mühle (Hammer Vogt Mühle), Heidenpiltscher Mühle (Bílčický mlýn), Heinzendorf (Hynčice), Heroldmühle (Heroldův mlýn), Herzogwalder Mühle (Herčivaldský mlýn), Hillersdorf - Evangelische - Lutherische kirche (Holčovice - evangelický kostel), Janowitz - Brauerei (Janovice - Harrachův pivovar), Kantormühle (Kantormühle), Kawarner Mühle (Kobernský mlýn), Klos Mühle (Klosův mlýn), Kreutz - Schule (Křížov - škola), Lovecký zámeček (Lovecký zámeček - Bruntál), Mahrisch Pilgersdorf (Pelhřimovy - tvrz), Margaretenmühle (Margareta), Matzdorfer Mühle (Matějovický mlýn), Meier Mühle (Meier Mühle), Mittelmühle (Prostřední mlýn), Mittermühle (Kellermühle), Muschelmühle (Mušlov), Neudörfel (Česká Ves - katolický kostel Sv. Šimona a Judy), Neufang - gasthaus (Stříbrné hory - hostinec), Neumühle (Nový mlýn), Nieder Mühle (Dolní mlýn), Nieder Paulowitz (Dolní Povelice), Niedermühle (Krommerův mlýn), Ober Kratschen (Horní Krčma), Obere Mühle (Obere Mühle), Petrovy Boudy (Petrovy Boudy), Přádelna - Bruntál (Přádelna - Bruntál), Pürkaumühle (Pürkaumühle), Rausenmühle (Rusínský mlýn), Rautenbergemühl (Roudenský mlýn), Rešovský mlýn (Rešovský mlýn), Röhrichmühle (Röhrichúv mlýn), Schmalzmühle (Schmalzmühle), Stadt Olbersdorf (Město Albrechtice- starý zámek), Steinseifenmühle (Kamenný Zejf), Tüchert Mühle (Tüchert Mühle), Untere Buschmühle (Lesní mlýn ), Untere Mühle (Untere Mühle), Vogelsangmühle (Vogelsangmühle), Vogtmühle (Vogtův mlýn), Würben (Nové Vrbno)


Bezirk Friedek-Mistek (Okres Frýdek-Místek)

Orts:
Alt - Hammer (Staré Hamry), Friedek (Frýdek), Huti (Huti), Huťkula (Huťkula), Joseph-Gasse (Josefská ulice), Konskau (Konská), Lhotská Louka (Lhotská Louka), Morávka (Morávka), Muroňka (Muroňka), Ober Lomna (Horní Lomná), Řečica (Řečica), Slavíč (Slavíč), Šance (Šance)

Objekts:
Dolní Domaslavice (Dolní Domaslavice), Dolní Líštná - zámek (Dolní Líštná - zámek), Dolní Soběšovice (Dolní Soběšovice), Horní Domaslavice (Horní Domaslavice), Horní Soběšovice (Horní Soběšovice), Landsbergerova přádelna (Landsbergerova přádelna), Místek-Czajánkova kasárna (Místek-Czajánkova kasárna), Prostřední Bludovice - zámek (Prostřední Bludovice - zámek), Ropica (Ropice - zámek), Víceúčelová hala - Frýdek-Místek (Víceúčelová hala - Frýdek-Místek), Zurowecmühle (Zurovecký mlýn)


Bezirk Karwin (Okres Karviná)

Orts:
Darkau (Darkov), Kolonie Vagónka (Kolonie Vagónka), Lonkau (Louky), Solzerhof (Solecký Dvůr)

Objekts:
Bachrach Mühle (Bachrach Mühle), Brandýs (Brandýs), Červín (Červín), Dolní Marklovice (Dolní Marklovice), Důl Hohenegger (Důl Hohenegger), Havířov - Bergwerk Dukla (Havířov - důl Dukla), Havířovské vlakové nádraží (Havířovské vlakové nádraží), Heinrichs Hof (Jindřichův dvůr), Horní Suchá (Horní Suchá), Kaple na Mexiku v Karviné (Kaple na Mexiku v Karviné), Karviná starý zámek (Karviná starý zámek), Karviná-nový zámek (Karviná-nový zámek), Karwin (Karvinná), Karwin - Rathaus (Karvinná - radnice), Karwin - Schmalspur-Bahnen (Karvinná - úzkorozchodné tramvaje), Karwin Bräuhaus - Browar (Karvinský pivovar), Kostel sv. Barbory (Kostel sv. Barbory), Kostel sv.Petra z Alkantary (Kostel sv.Petra z Alkantary), Neuhof (Nový Dvůr), Oderberg (Starý Bohumín - Zámek), Orlová - zámek (Orlová - zámek), Pilar Mühle (Pilarův mlýn), Pilarhof (Pilar), Prostřední Suchá - zámek (Prostřední Suchá - zámek), Ráj (Ráj), Restaurace Sznapka (Restaurace Sznapka), Rychvald - zámek (Rychvald - zámek), St. Karwin - Bahnhof (Karvinná - nádraží), Stanislavice - zámek (Stanislavice - zámek), Stonava - zámek (Stonava - zámek), Těrlicko - kostel sv. Trojice (Těrlicko - kostel sv. Trojice), Untere Mühle (Dolní mlýn), Zámecké konírny (Zámecké konírny)


Bezirk Neutitschein (Okres Nový Jičín)

Orts:
Blattendorf (Blahutovice), Fulnek (Fulnek), Grafendorf (Hrabětice), Klein Glockersdorf (Klokočůvek), Palačovská Keř (Palačovská Keř), Taschendorfer Mühle (Tošovický Mlýn)

Objekts:
Albrechtičky - železniční zastávka (Albrechtičky - železniční zastávka), Bítovský Mlýn (Bítovský Mlýn), Blücherhof (Blücherův dvůr), Blüchermühle (Blücherův mlýn), Bumbalova továrna - Frenštát pod Radhoštěm (Bumbalova továrna - Frenštát pod Radhoštěm), Dvorský mlýn (Dvorský mlýn), Gross Haikamühle (Velký Hájkův mlýn), Haikemühle (Haikův mlýn), Heitelmühle mit Sägewerke (Heitelmühle mit Sägewerke), Holzmühle (Dřevěný mlýn), Hubenhof (Húby), Karlshof (Karlov), Kaspermühle (Kaspermühle), Kateřinice - zámek (Kateřinice - zámek), Klein Haikamühle (Malý Hájkův mlýn), Lederwalke (Lederwalke), Neuhof (Nový Dvůr), Neumühle (Nový mlýn), Nový Jičín - Hückelovy vily (Nový Jičín - Hückelovy vily ), Oderský mlýn (Oderský mlýn), Odrau (Odry), Odry - stará radnice (Odry - stará radnice), Panský mlýn (Panský mlýn), Petřvald - zámek (Petřvald - zámek), Tabačka - Nový Jičín (Tabačka - Nový Jičín), Továrna na klobouky - Nový Jičín (Továrna na klobouky - Nový Jičín), Tuchwalke (Valcha), Tuchwalkmühle (Valchovna), Zauchenthal - Evangelische Kirche (Suchdol - Evangelický (toleranční) kostel)


Bezirk Olmütz (Okres Olomouc)

Orts:
Deutsch Hause (Huzová), Janowitzerhof (Janovický Dvůr (Volárna))

Objekts:
Adolf Heikorn, výroba octa - Olomouc (Adolf Heikorn, výroba octa - Olomouc), Altemühle (Starý mlýn), Arnsdorf - kirche (Arnoltice - kostel ), Aumühle (Nivský mlýn), Cukrovar - Uničov (Cukrovar - Uničov), Domstadtl - lagerhaus (Domašov nad Bystřicí - skladiště), Eichhorn (Veveří - kaple), Holický mlýn (Holický mlýn), Kožušany - zámek (Kožušany - zámek), Kunst Mühle (Blatecký mlýn), Lodenitzermühle (Loděnický mlýn), Lusfovlovo mlýn (Lusfovlovo mlýn), Majetínská hájovna (Majetínská hájovna), Makelmühle (Magdalenský mlýn), Moravský Beroun - několik domů na náměstí (Moravský Beroun - několik domů na náměstí), Nenakonice - zámek (Nenakonice - zámek), Neuhof (Nový Dvůr), Olomouc - domy u Sv. Mořice (Olomouc - domy u Sv. Mořice), Olomouc - mrazírny (Olomouc - mrazírny), Olomouc - Sladovna Eduard Hamburger & syn (Olomouc - Sladovna Eduard Hamburger & syn), Olomouc - vojenské letiště (Olomouc - vojenské letiště), Panský mlýn (Panský mlýn), Puschmühle (Puschmühle), Schnecken Mühle (Schnecken Mühle), Těšetický mlýn (Těšetický mlýn), Walkmühle (Valcha)


Bezirk Troppau (Okres Opava)

Orts:
Bad Johannisbrunn (Janské Koupele), Birkenhütten (Březí), Gersdorf (Kerhartice), Grafenau (Grafinov), Landerovec (Landerovec), Linderačka (Linderačka), Mährisch-Hartau (Moravská Harta), Mödlitz (Medlice), Pochmühl (Pocheň), Überschall (Na Haldě), Výhoda (Výhoda), Wofsgrund (Vlčí Důl)

Objekts:
Am Bau (Dvořisko), Armenruh (Boží Muka), Batschmühle (Batschmühle), Blažejův mlýn (Blažejův mlýn), Bukovina (Bukovina), Chuchelský mlýn (Chuchelský mlýn), Damadrauermühle (Domoradovický mlýn), Dittersdorfer Mühle, (Větřkovický mlýn), Dobroslavice - zámek (Dobroslavice - zámek), Dorfteschen (Deštné - zámek), Držkovický mlýn (Držkovický mlýn), Freihuben (Frajhuby), Glomnitzer Mühle (Hlavnický mlýn), Gränzmühle (Řehůlkův mlýn), Greipelmühle (Greipelmühle), Grittner Mühle (Grittnerův mlýn), Hanselmühle (Hanzlův mlýn), Hause Mühle (Domácí mlýn), Hrabalův mlýn (Hrabalův mlýn), Hrabyně (Hrabyně), Johnmühle (Johnmühle), Kaltenseifen mühle (Kaltenseifen mühle), kaple v Javoří (kaple v Javoří), Karlshof (Karlovec), Kohlenbaude (Milíře), Komerauer Mühle (Komárovský mlýn), Kozíček (Kozíček), Kristianův mlýn (Kristianův mlýn), Kunzendorf (Hořejší Kunčice - kostel), Kütten (Kouty), Mlýnek Sucholazecký (Mlýnek Sucholazecký), Mušálkův mlýn (Mušálkův mlýn), Na Kamenné (Na Kamenné), Neu Lublitz (Nové Lublice), Nieder Mühle (Nieder Mühle), Niedermühle (Dolní mlýn), Niedermühle (Dolní mlýn), Niklowitz Brettmühle (Mikolajský mlýn a pila), Obere Mühle (Obere Mühle), Panský mlýn (Panský mlýn), Papier Mühle (Na Stránce), Plachčikův mlýn (Plachčikův mlýn), Podkostelní mlýn (Podkostelní mlýn), Podlesí - kostel sv. Mikuláše (Podlesí - kostel sv. Mikuláše), Přehyně (Přehyně), Pulver Mühle (Prachovník), Pusté Jakartice - zámek (Pusté Jakartice - zámek), Rosohatzermühle (Rozsochacký mlýn), Rothemühle (Červený mlýn), Schratten Hof (Šratnov), Seidlerův mlýn (Seidlerův mlýn), Steinmühle (Kamenný mlýn), Šindelkův mlýn (Šindelkův mlýn), Štítina (Štítina), Šustka (Šustka), Třebomský mlýn (Třebomský mlýn), Tschirmer - Mühle (Čermenský mlýn), Untere Mühle (Dolní mlýn), Walke (Valcha), Wendelinhof (Vendelín), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn), Zossenmühle (Zossenmühle)


Bezirk Ostrau-Stadt (Okres Ostrava-město)

Orts:
Moravská Ostrava-před Nov.Radnicí (Moravská Ostrava-před Nov.Radnicí), Oberhof (Horní dvůr), Oderské Jámy (Oderské Jámy), Ostrava - Přednádraží (Ostrava - Přednádraží), Ostrava-Mar.Hory-Hulváky (Ostrava-Mar.Hory-Hulváky), Švrkl (Švrkl)

Objekts:
Bartovice - zámek (Bartovice - zámek), Drexlermühle (Drexlerův mlýn), Důl Šalamoun (Důl Šalamoun), jáma Michaeli-Slezská Ostrava (jáma Michaeli-Slezská Ostrava), Karlovec (Karlovec), Koksbetrieb Karolina in Ostrau (Ostrava - Karolina), Kunčice (nad Ostravicí) (Kunčice (nad Ostravicí)), Lippiner Mühle (Lipinský mlýn), Mährisch Ostrau Hbf. (Ostrava hlavní nádraží), Malkovec (Malkovec), Moravská Ostrava-O.D.Ostravica-Textilia (Moravská Ostrava-O.D.Ostravica-Textilia), Moravská Ostrava-staré krematorium (Moravská Ostrava-staré krematorium), Německý dům (Německý dům), Neuwiesen (Kameňák), Ostrava - Mariánskohorská č. 14 (Ostrava - Mariánskohorská č. 14), Polanka nad Odrou - zámek (Polanka nad Odrou - zámek), Radvanice (Radvanice), Rafinerie minerálních olejů - Ostrava (Rafinerie minerálních olejů - Ostrava), Slezská Ostrava-pův.stadion SK Slezská (Slezská Ostrava-pův.stadion SK Slezská), Strnadův mlýn (Strnadův mlýn), Továrna na výrobu sody - Ostrava-Hrušov (Továrna na výrobu sody - Ostrava-Hrušov), Třebovice zámek (Třebovice zámek), Vrbový mlýn (Vrbový mlýn), Waldmühle (Waldmühle), Zbislawitzer Sägewerk (Zbyslavický mlýn a pila)


Bezirk Prerov (Okres Přerov)

Orts:
Hustopeče nad Bečvou (Hustopeče nad Bečvou), Kačena (Kačena), Milotice nad Bečvou (Milotice nad Bečvou), Přerov - Škodova ulice (Přerov - Škodova ulice)

Objekts:
Bodenstadt (Potštát), Cukrovar - Kojetín (Cukrovar - Kojetín), Gabrielka (Gabrielka), Hustopeče - hřbitov a hrobka (Hustopeče - hřbitov a hrobka), Klichovský mlýn (Klichovský mlýn), Křivá (Křivá), Ludvíkov (Ludvíkov), Mlýnec (Mlýnec), Pivovar - Říkovice (Pivovar - Říkovice), Prerau - Komuna (Přerov - Komuna), Tovačov - synagoga (Tovačov - synagoga), Váňův mlýn (Váňův mlýn), Viklice (Viklice), Vrbovec (Vrbovec), Záhatí (Záhatí)


Bezirk Mährisch Schönberg (Okres Šumperk)

Orts:
Adamsthal (Adamov), Altenberg (Starý Kopec), Buschmühle (Lesní Mlýn), Gross - Würben (Velké Vrbno), Hasendörfel (Zaječí), Heimmerlsthal (Hajmrlov), Jammerthal (Bída), Klein-Würben (Malé Vrbno), Messinghammer (Mosazné Hamry), Neu Ullersdorf (Nové Losiny), Schildberg (Štíty), Steinbach (Kameničný), U Hejla (U Hejla), Walbergsdorf (Valbeřice), Weigelsdorf (Vikantice)

Objekts:
Am Ohrenberg (Na Ucháči), Brandwirthshaus (Žďárská hospoda), Cihelna Loštice (Cihelna Loštice), Dampfbrettsäge Hannsdorf (Hanušovice - pila), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Englův mlýn (Englův mlýn), Hannsdorf Mühle (Hanušovický mlýn), Heidebrünnl - hütte (Vřesová studánka - chata), Hohenstadt (Zábřeh na Moravě - pivovar), Hotel Berggeist (Skřítek), Keppertmühle (Keppertův mlýn), Kolb Mühle (Kolb Mühle), Mährisch Altstadt (Staré město - dům čp. 22 a čerpací stanice), Märzdorf (Bohdíkov - horní vápenka), Märzdorf (Bohdíkov - dolní vápenka), Nemilka (Nemilka), Neumühle (Nemile - Palírna), Papiermühle (Papírna - Vernířovice), Paschmühle (Paschmühle), Pustek (Pustek), Seifenmühle (Sejpský mlýn), Třemešek - pivovar (Třemešek - pivovar), Wandermühle (Wandermühle), Zapfenmühle (Šiškový mlýn)


Bezirk Vsetin (Okres Vsetín)

Orts:
Bukeryše (Bukeryše), Jahodné (Jahodné), Palésky (Palésky), Srny (Srny), Stanovnica (Stanovnica), Svéradov (Svéradov), U Goldů (U Goldů), U Malinů (U Malinů)

Objekts:
Kladerubský mlýn (Kladerubský mlýn), Kubíčkova hájenka (Kubíčkova hájenka), Orlův mlýn (Orlův mlýn), Pivovar - Vsetín (Pivovar - Vsetín), Seninský mlýn (Seninský mlýn), Synagoga - Krásno nad Bečvou (Synagoga - Krásno nad Bečvou)


Bezirk Freiwaldau (Okres Jeseník)

Orts:
Engelsthal (Andělské Žleby), Glasdorf (Sklená), Gotthardsdorf (Gotartovice), Gränzdorf (Hraničky), Gränzgrund (Hraničná), Hahnberg (Hamberk), Johannaburg (Johanka), Kamnitz - "Uberschar (Kamenička), Karlshof (Karlov), Neu Wilmsdorf (Nové Vilémovice), Neuhof (Nové Dvory), Nieder-Grund (Dolní Údolí), Niesnersberg (Nýznerov), Ober Grund (Horní Údolí), Pavlinaburg (Pavlínka), Pilzberg (Hřibová), Rosenkranz (Růženec), Rothengrund (Červený Důl), Steingrund (Kamenné), Waldeck (Zálesí), Weidenau (Vidnava), Weinhaus (Weinhaus), Zajatecký tábor a lesní ruský hřbitov (Zajatecký tábor a lesní ruský hřbitov)

Objekts:
Barlochbaude (Medvědí bouda - zajatecký tábor), Brandelmühle (Brandlův mlýn), Brett Mühle (Brett Mühle), Endersdorf (Ondřejovice - zámek), Hammergrundmühle (Hamrová - pila), Heidelkoppe (Borůvková), Kobermühle (Kobermühle), Ober Grund (kaple Svaté Anny - Horní údolí), Ober Hermsdorf (Horní Heřmanice - zámek), Pohlebrettsäge (Pohlova Pila), Rauschbach (Raušbach), Rauschbach (Raušbach), Salismühle (Salisovský mlýn), tančírna Račí údolí (Tančírna Račí údolí), Würzelmühle (Wurzlův mlýn), železniční vlečka Žulová - Černá Voda (železniční vlečka Žulová - Černá Voda)


Bezirk Nicht spezifizieren (Okres Nespecifikováno)

Orts:
Ascherhäusl (Popelní Domky), Bügellohe (Bügellohe), Dolce (Dolce), Gerstenfeld (Ječmeniště), Harty (Harty), Hirschenberg (Jelení hora), Kamenec (Kamenec), lázně Luhačovice-Japonská zahrada (lázně Luhačovice-Japonská zahrada), Mooshäuser (Chalupy na Blatech), Neu - Busk (Nová Boubská), Přislop (Příslop), Smolna (Smolno), Sušice - skokanský můstek na Svatoboru (Sušice - skokanský můstek na Svatoboru), XXX (XXX), XXX (XXX)

Objekts:
Barrandovské terasy (Barrandovské terasy), Dům čp.9 (Dům čp.9), Hauswaldkapelle (Hauswaldská kaple), Hinterdittersbach (Zadní Jetřichovice), Maskovice - hostinec (Maskovice - hostinec), Neudorf - Kirche St. Leonhard (Nová Ves - kostel Sv. Linharta), Restauration am schwarzen See (Chata u Černého jezera), Sazomín - mlýn (Sazomín - mlýn), Skalní sušárny (Skalní sušárny), Steinkopfmühle (Kaaden), Strojírna a slévárna - Klatovy (Strojírna a slévárna - Klatovy), Textilka - Česká Třebová (Textilka - Česká Třebová), xx (xx), xxx (xxx), xxx (xxx), xxx (xxx), xxx (k smazání), xxx (xxx), xxx (xxx), xxx (xxx), xxx (xxx), XXX (XXX)




Artikel:

Geschichte der Turn-Brauerei Tepolitz [Dieter Pohl 4.3.2007]
Die ersten Informationen über das Brauen von Bier in Teplitz stammen aus dem 15. Jahrhundert. Schriftlich wurde erstmal 1520 festgehalten, dass der Teplitzer Johann von Waldstein seinem Hauptmann für seine Treue das Brau- und Schenkrecht erteilte. Di... [weiter]

Festung Hühnerwasser [Dieter Pohl 6.3.2007]
Die ursprüngliche Festung, deren Baudatum nicht ermittelt werden konnte, wurde später in ein Renaissanceschloss umgebaut. Bezüglich der Gründung geht jedoch davon aus, dass die Festung erst nach dem Bau der Stadt zu deren Schutz hochgezogen wurde und... [weiter]

Evangelische Kirche in Asch [Dieter Pohl 8.3.2007]
1200 befand sich in Asch eine kleine Holzkirche, zu der auch die Gebiete Neuberg, Krugsreuth, Thonbrunn und Grün sowie die Pfarreien Adorf und Bad Elster im Vogtland und die bayerischen Dörfer waren Schönlind, Neuhausen, Lauterbach, Wildenau und Teil... [weiter]

Geschichte der Burg Bürgstein [Dieter Pohl 12.3.2007]
Sloup wurde erstmals im Jahre 1324 erwähnt. Die bedeutendste Sehenswürdigkeit des Dorfes ist die Felsenburg Einsiedlerstein, die in einen alleinstehenden Sandsteinfelsen gebaut wurde, der sich 40 Meter über dem Talboden erhebt. Die Burg stammt vermut... [weiter]






Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist