EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Kohlstätten (Šnory) - Šnory / Kohlstätten - historie

Beigetragen: Petr Bílek

Vznik osady se datuje do období po roce 1730. Osada byla vystavěna v místech, kde již dříve pracovali a žili uhlíři, po nichž obdržela i německé jméno Kohlstätten. Český název byl patrně odvozen od staré pozemkové míry "šňůry". Pozemky patřily koutsko-trhanovskému panství. V roce 1789 měla osada 6 usedlostí, ale v roce 1839 bylo uváděno již 20 domů, ve kterých žilo 222 obyvatel německé národnosti. Roku 1850 se víska Šnory stala osadou obce Tlumačov. Ve vsi byla hospoda i škola. Po roce 1945 byl zdejším Němcům zkonfiskován veškerý majetek a v roce 1946 byli odsunuti do Bavorska. Jednotlivé domy byly zbourány a stavební materiál byl použit na stavbu "dupárny" v Tlumačově. Zůstaly tam nepoškozené jen 2 křížky s letopočtem 1880 a 1882 a třetí křížek je bez letopočtu. Území byvalé vísky bylo přiděleno Ovocnářskému a potravinářskému družstvu Tlumačov. Rozsáhlý sad různých ovocných stromů postupně zanikl.
V současné době je zde velká pastvina pro chov ovcí. Poslední samota, která stojí v lukách s hospodářskými objekty je nazývána "U Partyzána" (Nechoďdomů).


Eingegeben: 6.11.2019Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 96 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist