EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Bubílek a Grauer- továrna na pletené zboží (Bubílek a Grauer- továrna na pletené zboží) - Továrny a továrničky v Holešově

Beigetragen: Jan Tomášek

Poznávací program V Holešově ve čtvrtek byl zaměřen alespoň na krátké poznávaní objektů spíše industriálních. Holešov je místo spíš menších továrniček, například potravinářských, či textilních. Ale i ty dobře dokumentují příběh století... Třeba na ulici Grohova lze nalézt tři takové továrničky – například „Bubílek a Grauer, továrna na pletené zboží“. Stránka „industriální topogarafie“ o této výrobně poskytuje následující informace... Vladimír Bubílek a Josef Grauer podnikali od roku 1935 na Plačkově. V jejich podniku se pletly křticí soupravy, chovací oblečky, dupačky, kamašové oblečky a další dětské pletené zboží. Za dva roky přestěhovali Bubílek a Grauer svůj podnik do nové továrny v dnešní Grohově ulici. Architektem a stavitelem továrny byl holešovský stavitel Fr. J. Matuška, který navrhl i přístavbu dílen v roce 1941. Téhož roku došly do továrny dva moderní pletací stroje ze Švýcarska, objednané ještě před válkou. Během druhé světové války firma dodávala svetry pro německou armádu, aby se tak zabránilo odchodu pracovnic na nucené práce do Říše. Po skončení druhé světové války byla firma znárodněna. Jednopatrová budova bývalé továrny Bubílek a Grauer je postavena na půdorysu ve tvaru písmene „L“ a dnes v ní sídlí firma prodávající svařovací techniku a materiál.

Eingegeben: 15.12.2018Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 91 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist