EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Převzato z www.cesky-les.cz [zdroj: Miroslav Landa 10.2.2017]

Kommentar/Präzisierung:
K článku Mir.Landy o Vítkovu
[vloženo: Eduard Steun 9.5.2017 00:33]

Můj otec Robert Steun se stal počátkem roku 1946 správcem mětských lesů Města Litrbachy (dnes už neexistující Čistá).Tam naše rodina bydlela v části zvané Vogelwiese (Ptačí louka).Když bylo v roce 1946 rozhodnuto o tom,že Město Litrbachy bude začleněno do nově vzniklého vojenského prostoru a pomalu se začalo s jeho likvidací,přestěhovala se naše rodina v r.1947 do bývalé krásné výletní restaurace Frankova bouda v Lobezském údolí a tato již katastrálně patřila k obci Vítkov (Wudingrün).Název neměla po K.H.Frankovi,ale po svém zakladateli ve 30.letech 20.stol.,jistém hostinském Frankovi z Mar.Lázní.Lesy v okolí Vítkova patřily Městu Litrbachy a Frankova bouda byla přeměněna na lesní správu.Nebydleli jsme tam ale dlouho.V únoru 1948 se tam ještě stihla narodit moje sestra Marta,ale pak jsme se museli opět stěhovat.Zastupitelé obce Vítkov rozhodli,že na katastru obce nebude bydlet žádný Němec a protože naše matka Němkou byla,museli jsme odejít do Hájů (tehdy Havraní) u Krásna,kde otec dále pokračoval ve správě litrbašských městských lesů.
V návaznosti na výše uvedený článek Miroslava Landy o Vítkovu,chci tímto jen doplnit,že přece jenom jeden dům patřící k Vítkovu (i když je to mimo jádro obce) dodnes stojí a tím je právě ona Frankova bouda,zkráceně Frankárna.
Rád zodpovím další dotazy.E-mail: steun@seznam.cz

 Ihre Reaktion
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 87 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist