EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Přádelna - Bruntál (Přádelna - Bruntál) - Seznam výrobků a služeb MORAVOLEN BRUNTÁL a.s.

Beigetragen: Miloslav Horník

Ve výpisu při podání přihlášky ochranné známky MORAVOLEN BRUNTÁL a.s. majitel Moravolen Bruntál a.s. se v základních údajích ochranné známky uvádí i seznam výrobků a služeb:

nitě a příze hedvábné, jutové, lněné, vlněné a bavlněné, elastické nitě a příze na textilní použití, nitě a příze látací, na šití, na vyšívání, příze kaučuková pro textilní účely, příze tkalcovská, příze tkalcovská bavlněná, příze česaná vlněná, předená vlna, hedvábí předené, hedvábí umělé, skleněná vlákna na textilní účely, umělohmotná vlákna na využití v textilním průmyslu; lnářské a bavlnářské tkaniny a úplety, tkaniny na odívání, na ručníky, na ubrusy, na stolní prádlo, na ložní prádlo, na utěrky, tkaniny pro bytové, technické a speciální účely, ručníky, utěrky, ubrusy, stolní soupravy a prostírání, prostěradla, povlaky na polštáře a peřiny a ložní soupravy, metrový textil, přikrývky, přehozy, závěsy, záclony; oděvy pánské, dámské a dětské jako kalhoty, košile, svetry, pulovry, kabáty, halenky, sportovní oblečení, dětské a kojenecké zboží, pláště, kostýmy, zakázkové oděvy, lnářské a bavlnářské kusové výrobky; zhotovování oblečení, zakázkové šití oděvů, barvení, zušlechťování, a jiná chemická příprava a apretace příze, tkanin a textilu.

Zdroj: http://oz.kurzy.cz/moravolen-bruntal-as/m-moravolen-bruntal-as-p137244z233519u.htm
----------------------------------------
K tomuto výčtu výrobků je zajímavá ale zatím nikde jinde nedohledaná přesnější informace k materiálu - R I F L O V I N A:
http://bruntalsky.denik.cz/zpravy_region/jak-se-nam-zilo-v-dobe-kdy-naplno-fungoval-moravolen-20141116.html
V jednom odstavci "Rifle z Bruntálu" v rozhovoru pro Bruntálský deník bruntálský řezbář a bývalý zaměstnanec Moravolenu Bruntál František Nedomlel mj. uvádí:

"Například zjistil, že riflovina pochází z Bruntálu. To jsem nevěděl, že pochází z bruntálského Marburku. Jde o dvě textilie vetkané do sebe, proto je materiál tak pevný. Na rifle jsem ale já osobně nikdy nebyl, chlapi by měli nosit volnější kalhoty," konstatoval Nedomlel.
Riflovinu začali v Bruntále vyrábět jako celty pro americkou armádu. A z celt teprve začali zpracovávat oblíbené rifle, do nichž dnes chodí oděn téměř celý svět."

V jiném článku na http://www.kalop.eu/NarodilSeB.php uvádí její autor mj.:
"...převážně tkalcovství a také skutečnost, že zde v roce 1846 byla utkaná riflovina."

Může někdo z Vás upřesnit tuto informaci týkající se údajného vzniku a výroby rifloviny v bruntálské přádelně již v roce 1846?


Eingegeben: 22.2.2015Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 36 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist