EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Zechenhäuser (Cechové domky) - O místě

Beigetragen: Milan Gruber Bouška

Dvě hutě bývalého stříbrného dolu kde se ještě v roce 1692 těžilo. V roce 1875 vyhořelé cechovní domy čp. 15 a 16 nebyly již obnoveny. V roce 1898 přijeli z New Yorku dva geologové M.J. Nagel a R.N. Peacock který zde ve službách bankéře J.C. Jonese z Bluefieldu postavily obytný přístřešek a soustředili se na hledání stříbrných rud. Roku 1901 po štěpení Marie Curie-Sklodowské se vrátili a pro změnu začali hledat smolinec. Roku 1903 bankéř Jones zkrachoval a bylo po naději. V blízkém okolí jsou dvě štoly. Severní štola Božího požehnání 95m dlouhá a jižní 44m kde v roce 1954 a byl zjištěn nebilanční obsah wolframu. Mezi štolami stály dva Horní domy. Je zde prameniště bezejmenného potoka(dříve Liesdorfb.) který se spojí pod fabrikou Alb s Tenickým potokem. Nyní v místě stojí maringotka s kůlnou.
PS. V roce 1913 je uvedeno: V Liboňově v blízkosti Wachhübel stál viklan. Další zmínka - Strហ(Strážiště, Waldhübel), kde je zajímavý přírodní balvan Viklan (Wackelstein) a pěkná vyhlídka na Čes. Středohoří.(Průvodce po Československé republice 1936).
Poptával jsem se po něm místních ale nikdo nic nevěděl.

Eingegeben: 4.10.2014Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 58 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist