EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Gaststätte bei Kaiserbuche (Hostinec u Císařského buku) - Historie a současnost místa

Beigetragen: Jiří Kripner

Pod lesem na severozápadním svahu Velenického kopce (417 m) dříve stál mohutný Císařský buk, jehož kmen měl v průměru přes 1 metr. V roce 1895 byl vedle něj postaven hostinec U Císařského buku (Kaiserbuche), který se brzy stal oblíbeným cílem výletů a později se v něm konaly i hojně navštěvované tancovačky. Hostům sloužily také dvě velké dřevěné terasy se zábradlím, vestavěné do rozložité koruny starého buku, a přístupné po 15 a 20 schodech. Z údolí byla k hostinci vybudována pohodlná přístupová cesta, prodloužená až na skalnatý vrcholek kopce, na němž byla upravena vyhlídka s lavičkami. Býval z ní nádherný pohled do okolní krajiny a na malebné údolí s Velenicemi, obklopené zalesněnými vrchy. V květnu 1903 byla na kraji lesa u cesty nad hostincem postavena pěkná čtvercová kaple sv. Josefa.
Po 2. světové válce hostinec zanikl a jeho zašlou slávu dnes připomínají už jenom zbytky základů se dvěma sklepy a lesem zarostlé terasy v okolí. Také lesní kaplička byla zbořena a vrcholová vyhlídka zarostla lesem, takže jediné, čím se dnešní návštěvník může potěšit, je výhled na Velenice z louky pod okrajem lesa.

www.luzicke-hory.cz

Eingegeben: 22.1.2014Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 56 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist