EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Skalní cesty (Skalní cesty) - Jarmilina cesta

Beigetragen: Vladimír Kraus

V mapě je takto označen předchůdce dnešní horské silnice, který začíná na pláni u silnice z Kokořína do Kaninského dolu tam, kde se komunikace vstupuje do lesa a začíná klesat skalními roklemi do údolí. Tato dnes používaná komunikace byla vybudována ke konci 30. let 20. století, dost možná také v souvislosti s opevňováním státu před hrozícím nebezpečím z hitlerovského Německa (i když v Kokořínském dole přímo žádná linie bunkrů nebyla). Na cca 50 m dlouhém tunelu pod hradem v dolní části je datace 1935. Stavitelé měli mimořádný cit pro romantickou krajinu okolo Kokořína, proto jsou i kamenná zábradlí ve tvaru ozubených hradeb, viz foto.
Jarmilina cesta klesá roklí k silnci kousek nad hradem, v její horní polovině jsou na skále k vidění letopočty z doby první republiky. Zde se i rozdvojuje, možná trasa vedla snad mezerou mezi skalními bloky, i když na kameni nejsou vidět stopy tvarování lidskou rukou. Je mmožné, že toto byla v dřívějších dobách jediná přístupová komunikace k hradu, který byl ovšem od třicetileté války zříceninou.

Eingegeben: 7.12.2013Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 86 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist