EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Leibitschgrund (Libocký Důl) - Továrna

Beigetragen: Miroslav Landa

Bývalé obec, která měla kolem stovky domů. Stojí tu stará továrna původně textilka s názvem asi Abrie (Abrif) a ještě dvě slova. Továrnu postavil němec, který měl vedle svůj dům - zámeček, dnes je tam stará cedulka že to patří, nebo patřilo ZO SPO Habartov. Nedaleko od zámečku stará krásná dřevěná kaple. Továrna byla poháněná vodním náhonem a sama si vyráběla zdroj. Za socializmu továrnu vlastnila brněnská firma Unitex (od roku 2005 v konkurzu), která ji využívala jako velký sklad bavlny a zásobovali tak okolní textilky.

Eingegeben: 9.9.2013Kommentar und weitere Informationen


Bydiště od r.1956-do r.1962 [Hana 29.6.2017 15:51] | Reagieren
Továrna byla Pasold a syn
Ředitel pan Nebel měl svoji vilku na začátku Lubů po pravé straně, kde údajně měl soukromé letadlo, kterým celá rodina odletěla a zřítili se do moře.
Co říkali pamětníci,tak továrna perfektně prosperovala. Byly tam ubytovny pro lidi,kteří tam pracovali.
Bydleli jsme v hlavní budově,kde bylo "polesí" pro celý revír.Místnosti byly perfektní - v přízemí intarzované stropy,samozřejmě parkety, nahoře v každé místnosti byl krb a parkety.Když jsme se přistěhovali, tak tam nebyla, elektrika.Tu tam zavedli asi v r. 1958. Odstěhovali jsme se v r 1962 a dům byl vpořádku
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 45 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist