EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Dolní Marklovice (Dolní Marklovice) - Historie

Beigetragen: Fanda Podzimek

Areál dolnomarklovického dvora a zámku se nachází na levém břehu říčky Petrůvky, západně od cenného a významného dřevěného kostela Nanebevstoupení Páně. Areál leží hned při křižovatce cest z Dolních Marklovic do Petrovic a do Karviné.
Zámek byl postaven někdy na přelomu 17. a 18. jako navazující součást severozápadního hospodářského stavení (stájí). Zámek, jak byla budova označována, byl tvořen obdélnou přízemní zaklenutou budovou s mansardovou střechou, ve 2. polovině 20. století nahrazenou střechou z vlnitého eternitu, na níž byl znát náznak mansardy.
Z celého dvora se do dnešní doby (jaro 2005) zachovala právě ona severozápadní budova stájí s navazující budovou zámku, ze kterého však byly už dávno odstraněny dveře a okna. Porevoluční majitelé neměli o zámek zájem, a tak bylo přistoupeno k jeho demolici, která započala v roce 2004. Na počátku jara 2005 byl celý objekt již zbaven střechy a čekal jen na příjezd těžké techniky, které jeho osud dokoná.

Eingegeben: 19.8.2013Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 84 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist