EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
jáma Michaeli-Slezská Ostrava (jáma Michaeli-Slezská Ostrava) - jáma Michálka

Beigetragen: Zdenek Peter

Jelikož se jedná o srdeční záležitost,nedá mi,abych tady tento důl nevzpomněl.Jako kluk jsem prakticky bydlel v záv.vile hned vedle vrátnice,jako 6-ti letý si pamatuji výbuch na dole(1950),veškeré dění kolem záchranných prací jsem sledoval z balkonu s výhledem na ohlubeň šachty.V době náletu na Ostravu byla se mnou matka spolu s ostatním osazenstvem sfáraná v dole,nemám důvod jí a ostatním nevěřit.Byl jsem tedy nejmladším fárajícím v té době.O neštěstí byly natočeny "Osudové okamžiky",bohužel při dvojím stěhování jsem DVD někde ztratil a nové nemůžu sehnat-(autorství).Je to k vzteku,v archivu Č TV je těhle dílů snad 50,ale ten můj tam není.Takže kdykoliv při návštěvě hřbitova na Slezské,se neopomenu zastavit na Michálce a podívat se do oken,kde jsem prožil mládí

Eingegeben: 27.10.2012Kommentar und weitere Informationen


Uznání [TomᚠKošmider 27.3.2014 12:09] | Reagieren
Musíte mít ten kousek země opravdu rád.Hodně štěstí.
Moje Michálka [Zdenek Peter 27.3.2014 13:58] | Reagieren
Mám,zrovna jako strýce s tetou,kteří vychovali mou matku-sirotka.Udělali by pro mně první,poslední.Do dnes mám před očima pískoviště v rohu kuchyně a mnou "opravené "budíky.Tetulinka nade mnou držela ochran.ruku i v době,kdy jsem měl už vlastní děti.Nejsilnější zážitek byl ale dění kolem záchran.prací po výbuchu,pozoroval jsem to hemžení do pozdních nočních hodin.
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 22 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist