EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Ranklov (Ranklov) - Wohnort von Rankl Sepp

Beigetragen: Cumbuch Manana

In Ranklov soll der bekannte Böhmerwald Riese Joseph Klostermann genannt Rankl Sepp seine Hütte gehabt haben. Die schreibt zumindest Karel Klostermann. Bestattet wurde der Riese auf dem Friedhof in Stachy.

Eingegeben: 15.8.2007Kommentar und weitere Informationen


hrob Josefa Klostermanna-Rankelského Seppa [G.Laurenčík 15.8.2007 20:46] | Reagieren
Josef Klostermann byl vzdáleným příbuzným K.Klostermanna.narodil se v r.1819,zemřel r.1888.K.Klostermann o něm píše ve svém románu V ráji šumavském..živil se jako forman,byl proslulý svojí nevšední silou,které však nikdy nezneužil.O jeho kostru mělo zájem antropologické muzeum ve Vídni,on však nesouhlasil..nechtěl se ani nechat vyfotografovat,jeho jediná známá fotka prý vznikla na naléhání budějovického Arcibiskupa.Podle této fotky vytvořil jeho dřevěnou sochu p.Pavel,můžete ji vidět v Horské Kvildě.Hrob Josefa Klostermanna byl původně nalevo od vchodu na stašském hřbitově.Byl neudržovaný,a zdevastovaný..zásluhou všímavých lidí byla zjednána náprava,hrob je nyní přestěhován přímo před vchod do kostela,a je krásně upraven.Jako perličku bych chtěl dodat,že tehdejší zoufalý stav hrobu vůbec nezajímal faráře,který tehdy byl na faře ve Stachách..
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 10 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist