EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Milikau (Milkov) - Z dějin osady

Beigetragen: Pavel Frýda

První zmínka o vsi se datuje k roku 1115, kdy je uvedena v tzv.kladrubských falzech jako majetek tamního benediktinského kláštera. Jedná se sice o opisy starších listin z první poloviny 13.století, ale obecně není důvod jejich obsahu nevěřit. V roce 1405 je v písemných pramenech uváděn Švamberk Petr Milkovec "seděním" přímo v Milkově. Za sídlo jeho nástupce Petra Labutě je uváděn hrad Milkov. V roce 1468 připojil ves Bohuslav ze Švamberka ke svému panství. Pokud opravdu v Milkově stála tvrz, nebo dokonce hrad, zanikl pravděpodobně v husitských válkách beze stop. Nejvíce obyvatel a usedlostí je uváděno v roce 1930, kdy v 7 domech zde žilo 48 obyvatel. Ještě v roce 1960 je evidováno v osadě 20 obyvatel, ale od 70.let minulého století nežil v obci nikdo, víska je od r.1974 vedena jako zaniklá. Někdejší místo,kde ves stávala je špatně rozeznatelné, jen sedm stromů uprostřed pole dává tušit, kde Milkov stával. Jako upomínku na zaniklou obec lze na mapách východně od ní nalézt pomístní název Milkovské čihadlo.

Zdroj: Zdeněk Procházka, Historicko-turistický průvodce č.10 Konstantinovy Lázně a Bezdružice.

Eingegeben: 3.3.2007Kommentar und weitere Informationen


Milkov [petr bernasek 13.4.2019 06:04] | Reagieren
V roce 1980 osada jeste stala.nektere domy jiz napul zborene ale osada vice mene v kompaktnim stavu.Az po roce 1980 presne datum si jiz bohuzel nepamatuji zacali tehdejsi Statni statky s likvidaci osady.
Milkov [Alexander Burda 23.12.2019 22:20] | Reagieren
Nyní v místě obce již opět bydlí jedna rodina, která si zde postavila dům.
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 45 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist