Kommentar/Präzisierung: Christlhof (Pohádka)Kommentar/Präzisierung:Samota Pohádka jako projekce očekávaní a osobnosti.
[vloeno: Dio 21.1.2015 22:21]
Strávil jsem na samotě Pohádka o samotě týden. V noci jsou slyet zvuky starého umírajícího domu, stropy, krovy. Pokud budete očekávat duchovní pozustatky tísně moných zde násilně zahynulých lidí, jistě je naleznete, kdy jste citlivějí. Pokud jste materiálně a konzumě zaloení, budete vnímat jen tísen padajícího vlhkého stavení.
Samota Pohádka vak rozhodně není jedinou samotou s tragickou historií a to jak v rámci umavy tak celé ČR. Na dalí umavské samotě se v roce 1962 odehrála rodinná masová vrada 4 členů rodiny-dosídlenců, jejich bratrancem navedeným strýcem.
Samoty obecně pro svou odlehlost a také často tím, e jich větina leí v Sudetech, ji před rokem 1918 či 1945-46 lákaly specifické, hraniční normalitou osobnosti. Tvrdé lidi fyzicky, tak duevně, museli odolávat a poradit si často s odlehlostí a izolací. Často u neuměli ít jinak, mezi vesničany a ani nechtěli. Po velkých dějiných zvratech, válkách se samoty v Sudetech zaplnily často lidmi, kteří chtěli něco či někoho skrývat či dokonce skrýt na věky. Zkrátka samoty ani Pohádka nemůou za to, e jsou přitahovány vadnými osobnostmi, které pak svoje zvěrstva svádějí na podivné místo a stavení...Pohádka je vhodné místo na rozjímaní, meditaci, klidně bych si tam dovedl představit kapli.
A nakonec, ji v hlubokém středověku na území zemí Království českého zaniklo, vymřelo několik stovek vesnic a samot...umírají, aby se jinde zrodily...