PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Chytilův místopis Československé republiky     [vloženo: 0.0.0000]

Komentář/Upřesnění:
Re: prosím o pomoc
[vloženo: David Z. 18.6.2009 20:22]

* V Chytilově místopisu obec najdete samozřejmě pod "Černoc Velká". (Jak jste si asi všiml, je zde v českých názvech důsledně zachováváno pořadí podst. jm., příd. jm.)
Konkrétně je to na přelomu stran 153–154. Jednak zde není žádná jiná (ani žádný jiný) Černoc a jednak je u této Černoce uveden Okresní soud Žatec.

* Pro Čechy bohužel nemám žádné další podklady. Pro Moravu (a Slezsko) existuje ještě reprint (Academia 2004) publikace Historický místopis země Moravskoslezské od Dr. Ladislava Hosáka (1938). Dále pak Historický místopis Moravy a Slezska v letech 1848-1960 (16 svazků + úvodní) - více info: http://www.historie.upol.cz/krd.php.

* Ještě dodatek: Stejně jako řada jiných lidí jste přesvědčen, že okresy již zanikly (cituji: "dříve okrec Louny"). To je omyl. Pro postupné dělení naší vlasti stále existují okresy. Pouze zanikly ONV a některé další instituce, resp. jejich pobočky Některé instituce však mohou mít své okresní výbory, okresní pobočky apod.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 35 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist