PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
U Daniela (Danielhof) - Stručná data rodu Klostermann k usedlostem čp.1 a čp.3.

Přispěl: pašerák

Daniel Klostermann, narozený v roce 1660 v Rejštejně (nebo Klášterském Mlýně) Barbaře a Simonovi, byl usedlíkem v Horské Kvildě prokazatelně již v roce 1695. Danielovi a jeho manželce Margarethě se narodilo minimálně deset potomků. Jednimi z nich byli Franz Michael a Gregor. Starší Franz Michael, oddaný s Magdalenou roz.Fuchs z Kvildy, byl pravděpodobně v roce 1729 zakladatelem horskokvildské usedlosti čp.1, kde poté hospodařil jejich osmý a nejmladší potomek Veit. Po Veitovi zde sedlačil jeho prvorozený syn Franz, svého času tamější rychtář. Po něm byl chalupníkem v čp.1 Franzův syn Adalbert, který měl se svou manželkou Franziskou roz.Müller, selskou dcerou z horskokvildského čp.4, šestnáct dětí. Sedmým z nich byl Thomas, jenž byl po otci chalupník v jeho rodném čp.1. Byl to poslední majitel této usedlosti z rodu Klostermann.
Danielův mladší syn Gregor byl oddán v Kašperských horách s Annou Marií roz.Winkelbauer ze Ždánova. Jejich syn Gregor ml., jenž po otci sedlačil hornokvildském v čp.3 (kam se přestěhovali zřejmě již někdy před rokem 1727 jeho prarodiče, předtím hospodařící pravděpodobně v jiné horskokvildské usedlosti, později označené čp.15), se oženil s Katharinou roz.Weishäupl. Těmto manželům se narodilo minimálně 8 dětí. Z nichž jako čtvrtý v pořadí *Josef. Sedmým byl Jakob v r.1767, po otci sedlák v čp.3 a svého času také rychtář, jenž se oženil s Margarethou roz.Schuster z Kvildy. Jejich nejstarší syn Andreas převzal po otci jeho rodný dvorec, kde po poté hospodařil Andreasův syn Karl a po něm Karlův stejnojmenný syn, poslední sedlák a majitel čp.3 z rodu Klostermann.

*Josef,nar.1761 v Horské Kvildě, se později stal svobodným králováckým sedlákem (svého času i rychtářem) usedlým v Dolních Hrádkách/Wurmbauernhofu čp.126 - viz lokalita "Hrádky". Josef se oženil s Annou Marií roz.Weber z Hrádků a měli spolu 13 dětí. Nejmladší z nich byl Josef ml., pozdější lékař např.v Sušici, Žichovicích a Kašp.Horách, který se oženil v Rakousku s Annou Karolinou roz.Hauer. Těmto manželům se narodilo 15 dětí. Jako třetí v pořadí, narozený v hornorakouském Haagu, byl Karl Faustin, pozdější pedagog v Plzni a známý "spisovatel Šumavy". Předposledním byl Jakob Alfred, pozdější rejštejnský farář, jenž je na tamějším hřbitově pochován poblíž své matky. Otec Karla F. Klostermanna byl po smrti uložen do hrobky v hůrecké kapli sklářského rodu Abele, jehož byl rodinným lékařem a z kterého pocházela i Karlova matka. Jak známo, mumifikovaní nebožtíci z této hrobky byli za totality zneuctěni vojáky...
( hlavní zdroj: "portafontium.cz" )

Vloženo: 5.11.2020Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 95 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist