PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Želeč - zámek (Seltsch - Schloß) - zámek Želeč - stavební vývoj

Přispěl: Jan Tomášek

Předchůdcem zámku byla tvrz postavená Janem Čelechovcem před rokem 1573, nebo po roce 1578 za Diviše Hrobčického z Hrobčic. Po něm ji zdědil syn Bohuslav Hrobčický z Hrobčic, ale za účast na českém stavovském povstání mu byla zkonfiskována. Panství roku 1623 koupil Hartvík Vratislav z Mitrovic. Dalšími majiteli se stali plukovník Morwald a vzápětí Václav Michna z Vacínova, jehož syn Bohumír Michna tvrz prodal Ignáci Leopoldovi Neslingerovi ze Schelchengrabenu.

Roku 1739 panství koupil hrabě Oliver z Wallisu. V té době tvrz zřejmě již nestála, ale roku 1760 zde byl postaven pozdně barokní zámek, který byl v letech 1889 a 1928 přestavován. Pravé křídlo zámku bylo přestavěno v důsledku požáru v roce 1889 ( podrobnosti o požáru Zámek měl malou věž, která byla opatřena hodinami, ta zanikla po přestavbě, která trvala necelý rok. Pravé křídlo zámku bylo přestavěno v důsledku požáru v roce 1889. Zámek měl malou věž, která byla opatřena hodinami, ta zanikla po přestavbě, která trvala necelý rok.

(zdroj internet - různé zdroje)

Vloženo: 29.1.2020Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 63 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist