PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Tesla Brno (Tesla Brno ) - Mikropočítače pro měřící přístroje

Přispěl: Jan Tomášek

Nejprve nástin rozdílu mezi počítačem a mikropočítačem, či mikroprocesorem. Mikroprocesor technologicky vychází z integrovaných obvodů, konstrukčně se vlastně jedná o jednu ucelenou jednotku zvanou též CPU - centrální procesorová jednotka. Z hlediska funkce má CPU pochopitelňe další členění jako je "řadič", "aritmeticko-logická jednotka" nebo "vnitřní paměť". Jinak lze mikroprocesor jako takový chápat jako "systém", který funguje na bázi několika "podsystémů". Podsystém vytváří několik "modulů", které´by šlo ryze technicky rozdělit na několik "součástek".

Základní rozdíl mezi mikropočítačem "pro vědu a výzkum" a mezi běžným mikropočítačem pro univerzální využití spočívá v programování vnitřní paměti, zejména dříve zvané ROM. Při vývoji specializovaných mikropočítačů jsou do paměti programovaná příslušná data s ohledem na předpokládaný účel tohoto počítače.

Vloženo: 11.1.2020Komentáře a upřesňující informace


Hujere co ta kaňka ! [Plha 5.2.2020 16:31] | Reagovat
čleňeňí
Re: Hujere co ta kaňka ! [Jan Tomášek 5.2.2020 19:29] | Reagovat
díky :)
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 33 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist