PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Bubílek a Grauer- továrna na pletené zboží (Bubílek a Grauer- továrna na pletené zboží) - Továrny a továrničky v Holešově

Přispěl: Jan Tomášek

Poznávací program V Holešově ve čtvrtek byl zaměřen alespoň na krátké poznávaní objektů spíše industriálních. Holešov je místo spíš menších továrniček, například potravinářských, či textilních. Ale i ty dobře dokumentují příběh století... Třeba na ulici Grohova lze nalézt tři takové továrničky – například „Bubílek a Grauer, továrna na pletené zboží“. Stránka „industriální topogarafie“ o této výrobně poskytuje následující informace... Vladimír Bubílek a Josef Grauer podnikali od roku 1935 na Plačkově. V jejich podniku se pletly křticí soupravy, chovací oblečky, dupačky, kamašové oblečky a další dětské pletené zboží. Za dva roky přestěhovali Bubílek a Grauer svůj podnik do nové továrny v dnešní Grohově ulici. Architektem a stavitelem továrny byl holešovský stavitel Fr. J. Matuška, který navrhl i přístavbu dílen v roce 1941. Téhož roku došly do továrny dva moderní pletací stroje ze Švýcarska, objednané ještě před válkou. Během druhé světové války firma dodávala svetry pro německou armádu, aby se tak zabránilo odchodu pracovnic na nucené práce do Říše. Po skončení druhé světové války byla firma znárodněna. Jednopatrová budova bývalé továrny Bubílek a Grauer je postavena na půdorysu ve tvaru písmene „L“ a dnes v ní sídlí firma prodávající svařovací techniku a materiál.

Vloženo: 15.12.2018Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 79 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist