PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Hotel Rozkvět (Hotel Halbmayr Haus) - Stručně

Přispěl: Miroslav Landa

Honosný hotel Rozkvět, dříve Halbmayr Haus postavil Josef Dionys Halbmayr na místě dřevěného domku. Nejprve ale zde postavil kavárnu v pseudogotickém stylu, která však moc neprosperovala a tak posléze kavárnu přestavěl v roce 1870 na hotel. Hotel patřil k nejhonosnějším hotelů ve městě. Původně se jmenoval Hotel Halbmayr Haus a po válce byl přejmenován na Stalingrad a později na Rozkvět a byl součástí státních lázní. K léčebnému domu Rozkvět patřily ještě sousední domy Alfa a Kyjev.
Po roce 1989 hotel lázně prodaly a posledním majitelem byla snad ruská společnost. Hotel, byť stál na velmi lukrativním místě v centru lázní, kousek od kolonády, stále chátral, až do roku 2014, kdy vyhořel. Byl to za posledních dvacet let největší požár na území města. Statik pak nařídil stržení celé budovy. Místo po hotelu je nyní prázdné, ale majitel slibuje postavit přesnou kopii bývalého slavného hotelu.

Vloženo: 25.11.2015Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 86 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist