PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Zámeček Schlaraffia (Neysseburg) - Historie

Přispěl: Fanda Podzimek

Budova připomínající malý hrad stojí na Tržní ul. (v minulosti se jmenovala Burggasse – U hrádku) byla postavena kolem roku 1910 pro pánský spolek Schlaraffia, konkrétně jabloneckou říši Preciosa Iserina. Činnost spolku byla přerušena po přičlenění Jablonce do Třetí říše, v době 2. světové války budovu využíval Hitlerjugend, po osvobození sloužila sportovním klubům a později jako školicí středisko Liazu.
Poslední dobou je stav objektu stále horší, v roce 2013 se na střeše věže směrem do ulice 5. května objevila díra, chybí několik oken, majitel bohužel s objektem nic nedělá. Bude zázrak, jestli budova přežije další zimu.
V lednu 2014 je možno podepsat petici za záchranu objektu např. v těchto místech: Městská knihovna, recepce Eurocentra, Foto Laccer, knihkupectví Serius a dalších.
(http://www.peger.cz/gablonz/schlaraffia.html)

Vloženo: 22.9.2014Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 32 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist