PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Mariánské Lázně hotel Lesní mlýn (Marienbad hotel Waldmühle) - Lesní mlýn

Přispěl: Markéta Janečková

Hotel Lesní mlýn byl postaven na místě původního mlýna roku 1833 vonšovským mlynářem Johannem Schneiderem. Původně fungoval jako pila. Brzy se stejně jako jiné samoty v okolí stal hostincem. Již v roce 1837 zde byla krytá kuželkářská dráha. Po roce 1850 zde byl oficiálně provozován hostinec s kavárnou. Ještě před rokem 1900 došlo k výstavbě většího hotelu. V roce 1936 měl hotel Lesní mlýn 70 pokojů pro hosty. V hotelu vládla pravá prvorepubliková atmosféra. Třikrát denně zde hrála kapela, tančilo se dopoledne, odpoledne a večer. Pod původním názvem Lesní mlýn hotel fungoval do roku 1945. Poté se jeho název změnil na hotel Alhambra, který jako hotel kategorie B disponoval 82 lůžky. Po roce 1950 se objekt stal odborářskou zotavovnou ROH pod jménem Donbas. Dovolenou zde trávili nejen rodiny s dětmi a zaměstnanci z celé ČSSR, ale i zahraniční státní příslušníci z východního bloku, především ze SSSR. Mimo sezónu přijížděli hlavně důchodci. Součástí hotelu byl velký sál, ve kterém byly pořádány společenské akce, vinárna Don, prosklená terasa před hotelem. V areálu hotelu nechybělo ani dětské hřiště. Po 1990 došlo ke zrušení odborářské rekreace, což se výrazně projevilo na obsazenosti hotelu. Po roce 1992 byl hotel uzavřen a nejasné majetkové vztahy způsobily, že celý komplex zůstal prázdný a zchátral.

Vloženo: 11.7.2014Komentáře a upřesňující informace


johann Schneider WALDMULHE [Liliane Demoulin 12.8.2015 18:54] | Reagovat
Byl jsem velmi přestěhoval si přečíst článek.
Jsem potomek Johann Schneider mlynáře mistra, který postavil mlýn v lese v roce 1833.
Moje matka potomek této rodiny oženil Belgičan, takže jsem Belgičan, a já přišel každý rok na Mariánských Lázních, před 4 lety jsem ještě měl prateta Madame Marie Wittmayerova vnučka Johann Schneider.
Děkuji vám za tuto malou lekci historie.
srdečně
Liliane
Re: johann Schneider WALDMULHE [Adam 2.2.2020 18:33] | Reagovat
Hello Liliane,

The building has a new owner and a reconstruction has started. Now caffee is already open. Looks very nice, it is worth visiting :) come and see, I thing a tour inside of the building could be arranged for you.
Adam
Waldmühle [Libuše 7.3.2020 21:56] | Reagovat
Schönen Gruss, Liliane, das Kaffee ist wirklich sehr schön. Ausserdem ist schon der kleine Konzertsaal fertig, die ehemalige Mühle wird renoviert (eher nach alten Plänen neu gebaut), es soll dort eine Pension sein, das ehemalige Nachtclub kann man einmal im Jahr besuchen (jetz am 20.3.2020), der ehemalige Speisesaal hat sowie einmal eine wunderschöne Decke und im Juni soll dort ein Konzert der klassischen Musik stattfinden, obwohl die Fenster fehlen. Aber die Künstler wird das nicht stören. Im Sommer kann man auch auf der Terasse Kaffee trinken. Das Personal ist sehr nett und die Kuchen sehr gut. Die jetzigen Inhaber kommen aus Prag. Geöffnet ist jeden Freitag und Samstag von 14-17 Uhr, im Sommer öfters. Herzliche Grüsse. Libuše
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 73 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist