PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Kneipelbach (Kneipelbach) - Kneipelbach hotel a mlýn

Přispěl: Markéta Janečková

Hotel postavil poslední majitel protějšího Podleského mlýna Josef Syha v roce 1935. Uvnitř se nacházel hostinec, pokoje s 20 lůžky a taneční sál. Místo se stalo vyhlášené a hotel byl hojně navštěvován. Svého času býval hotel nazýván Kňafák.Okolo hotelu putovala procesí k nedaleké Mariánské kapli, nebo se sem lidé vydávali na procházku. Před válkou se zde podávalo pivo a olomoucké tvarůžky. Hotel sloužil až do roku 1945. Po válce sloužil spíše jako hostinec. Po roce 1948 zde byla hájovna. V roce 1957 se objekt stal rekreačním zařízením pro horníky dolu Dukla Habartov. O sedm let později jej využíval ke stejnému účelu Okresní národní výbor v Chebu. Po třech letech převzal objekt podnik Kovo Cheb, který jej v roce 1972 přenechal svazu invalidů. Hospodářské budovy nějaký čas sloužily jako součást rekreačního zařízení, ovšem nebyly udržovány, proto došlo k jejich devastaci. Nakonec musely být v průběhu sedmdesátých let strženy. V osmdesátých letech se objektu ujmuli tři mladí lidé z Chebu, kteří ho obnovili jako hotel. Opět se projevil velký zájem hostů a hotel býval často obsazený. Proto jej chtěli kompletně zrenovovat a rozšířit, ale nebylo jim to povoleno. Dostali se do obtíží a objekt opustili. Od té doby budova chátrala a počátkem roku 2005 byla stržena. Dnes je na místě bývalého hotelu parkoviště. Dnes již zaniklý Podleský mlýn fungoval do roku 1945, kdy byla rodina majitele odsunuta.Vloženo: 20.6.2014Komentáře a upřesňující informace


Důkaz školení z roku 1957 [Miroslav Šiman 26.4.2017 21:25] | Reagovat
měl bych pozvánky z toho roku 1957 a nevím kam to poslat.jako jpg. obrázek
Jestli je zájem s pozdravem M.Šiman
Kneipelbach [Markéta Janečková 13.5.2017 10:07] | Reagovat
Dobrý den, děkuji Vám za reakci, můžete vložit sám nebo prosím pošlete mně na email markjaneckova@seznam.cz a já příspěvek vložím.
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 50 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist