PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Skokanský můstek K88 (Skokanský můstek K88) - Historie

Přispěl: Bohumil Freisleben

Skokanský můstek K88 najdeme v lyžařském areálu Kobyla na Zadově. Otevřen byl v roce 1978 a po historicky prvním skokanovi, Zdenku Koirosovi, se zde vystřídala řada známých skokanů - Jiří Parma, Jaroslava Sakala, František Jež a Pavel Ploc (dosud drží rekord můstku - 95 m). Od roku 1993 sloužil také jako rozhledna. Ještě v roce 1996 se zde uskutečnil závod o Pohár Šumavy, ale na začátku 21. století byl uzavřen. Oficiálním důvodem byla jeho zchátralost, ovšem vzhledem k brzké instalaci vysílače mobilního operátoru na jeho vrcholu se o tom pochybovalo. Dnes je konstrukce v havarijním stavu a většina dřevěných částí ztrouchnivělá. Plány na záchranu a následné nové využití však neexistují.

Ještě v roce 2010 stával opodál o něco menší skokanský můstek, jehož dnes připomínají pouze betonové patky v zemi. Podél doskočiště se nachází dvoje schodiště pro výstup skokanů k můstku. Tribunu pro diváky postupně pohlcuje zeleň. Také tu stojí rozpadající se budova, dříve využívaná rozhodčími skoků. Nedaleko pak stojí obdobná menší stavba, z čehož se dá usuzovat, že skokanské můstky tu patrně byly čtyři. O zbývajících můstcích však dostupné materiály mlčí.

Vloženo: 3.1.2014Komentáře a upřesňující informace


K88 [Luděk 4.1.2014 16:15] | Reagovat
Střední můstek byl uzavřen na počátku 21. století...
Re: K88 [Bohumil Freisleben 4.1.2014 16:17] | Reagovat
Díky za upozornění, nějak sem se překlikl.
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 77 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist