PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Labičský mlýn (Labičský mlýn) - Popis mlýna

Přispěl: Fanda Podzimek

Budovy jsou sestaveny do písmene U. na pravé straně blíže k současnému potoku je obytná kamenná část s roubenou mlýnicí, která z uvedeného tvaru mírně vystupuje. Druhý trakt tvoří stodola s dvěma chlévy. Oba trakty spojuje otevřená kůlna, do které je vestavěn malý chlév.
Obytnou část tvoří dvě místnosti, větší je přístupná z chodby, menší přes ní. Za kuchyňkou, menší místnosti, je komora, snad bývalá černá kuchyně s malým okénkem. Je zaklenutá kamennou začernalou klenbou a otevřená do komína. Vedou z ní dveře zpět do chodby. Z hlavní místnosti je vstup do koupelny uvnitř domu.
Ze síně vedou schůdky do mlýnice. Ta je o půl patra posunutá takže vede jeden vstup do dolní části – strojovny, a druhý do horní – mlýnice. Ze strojovny je pak vchod do sklepa pod obytnou částí. Z mlýnice vedou schody do podkroví, kde pokračuje zázemí pro mletí. Je zde přístup na půdu obytného stavení i na půdičku nade dvorem. Z mlýnice vedou dveře za dům k náhonu.
Rovnoběžně s hospodářským stavením je velká stodola. Na ní navazují dva klenuté chlévy se samostatnými vstupy ze dvora. Ze stodoly vede větrací okénko do stáje. Podél stodoly vedl náhon až k mlýnskému kolu na horní vodu.

http://www.inmemoriam.euweb.cz/mlyn/popis.htm

Vloženo: 13.10.2013Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 37 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist