PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Továrna Ergon - Brno (Továrna Ergon - Brno) - Informace

Přispěl: Fanda Podzimek

Továrnu na výrobu zdravotnických pomůcek začal stavět na sklonku minulého režimu státní podnik Ergon. Stavbu však nikdy nedokončil. Na začátku 90. let se dostal do konkurzu a areál poté vystřídal několik vlastníků. Nikdo z nich se ale k dokončení hrubé stavby neměl. Zůstala bez dozoru chátrat a brzy se stala terčem rozkradačů kovů. Místo k životu v ní našli bezdomovci - jeden z nich tam dnes dokonce chová ovce.

Trikaya mezitím připravuje demolici továrny, na jejím místě vyroste v šesti a půl hektarovém areálu nová obytná čtvrť. „Místo továrny proměníme ve spolupráci s městskou částí na novou klidnou, zelenou městskou zónu, jednání s městskou částí Brno-Maloměřice a Obřany a s paní starostkou Liptákovou už několik měsíců běží. Je to místo, odkud jste za 15 minut pěšky v Moravském krasu a stejně rychle autem nebo autobusem v centru města. Nové domy a byty bychom mohli otevřít už na jaře 2015, bourat továrnu budeme těsně před zahájením stavby. V lokalitě vznikne bydlení pro dvě až tři stovky rodin,“ říká Alexej Veselý ze společnosti Trikaya. Jak by mohla čtvrť vypadat, už vymýšleli studenti architektury, jejich návrhy byly v roce 2011 vystaveny i na brněnském nádraží. Ještě letos bude na finální podobu nové čtvrti vypsána mezinárodní architektonická soutěž.

Vloženo: 2.9.2013Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 64 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist