PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Důl Ronna (Důl Ronna) - Historie

Přispěl: Fanda Podzimek

důl založila roku 1882 společnost státní dráhy jako jednu z per- spektivních investic. v roce 1911 byl areál modernizován, přibyly nová strojovna, vyšší příhradová těžní věž – provozní, obytné i správní budovy sjednotila architektura fasád, kombinující omítku s geometrickými motivy z červených cihel a typickým kruhovým oknem ve vrcholech štítů.
kolem 1913
Posledním fáráním v červnu 1997 skončila těžba, ještě v témže roce začala postupná demolice. Pro zchátralost objektu ministerstvo kultury zastavilo řízení o prohlášení dolu ronna kulturní památkou. Po stržení těžní věže v srpnu 2001 byl snesen i větrník systému Kley z osmdesátých let 19. století. roku 2006 zmizela poslední část areálu, budova trafostanice, zanikl důl, který patřil k výrazné urba- nistické dominantě.

Vloženo: 24.8.2013Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 99 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist