PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Liliový rybník (Waldidylle Lilienteich) - LILIOVÝ RYBNÍK (Lilienteich)

Přispěl: Milan Gruber Bouška

LILIOVÝ RYBNÍK (Lilienteich)
Josef Strobach byl tvůrcem jedinečného výletního cíle Lesní idyly Lilienteich (Liliový rybník) na začátku 20.stol. Narodil se 22.11. 1870 v Leopoldově čp. 12 a zemřel 8. ledna 1947 v Berburgu nad Sálou. Byl majitelem továrny a synem Franze Strobacha (*9.7.1837 v Šenově čp.210 - † 19.5.1919 ve Velkém Šenově čp.380), zakladatele kamenotiskárny (továrna u žel. nádraží). Liliový rybník byl velmi navštěvovaným místem po celé roční období. U hostince Waldidylle (Lesní idyla) se konaly koncerty kterých se zúčastňovali hudebníci až ze vzdálených Drážďan. Pořádali se různé slavnosti města a spolků. Sportovci závodili na lyžích. Také tu stál kuželník kde si hosté mohli zahrát kuželky. Dráha je patrná dodnes. V druhé polovině 20. století život na Lilijáku jak se lidově říká pomalu utichal. Dnes po sto letech tu zbyl jen rybníček, který je značen už na mapách z 18. století.

Malebný rybníček s umělým ostrůvkem v lesích mezi Salmovem a Velkým Šenovem, na některých mapách zvaných Zátiší. Uměle zde vysazeny lekníny a stulíky. Na pravém břehu dřevěné kryté odpočívadlo a základy bývalé chaty. Ve 2. pol. 20. stol. podniková rekreační chata.
zdroj: http://www.velkysenov.estranky.cz/

Vloženo: 9.7.2013Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 43 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist