PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Švábův hrádek. (Švábův hrádek.) - Švábův hrádek.

Přispěl: Vlastimil Hromada

Na kopci nad městem si roku 1883 zřídil budějovický čalouník a válečný vysloužilec Thomas Schwab v objektech bývalého dolu na lignit výletní hostinec.
Hostinec s výhledem do kraje, údajnně výtečným pivem a višňovkou vlastní výroby byl častým cílem výletníků a obyvatel města.
Když roku 1914 pan Schwab zemřel,provozovali hostinec postupně manželé Holanští,Wostlovi,Kohoutovi a naposled Kropáčkovi.Po roce 1948 byl uzavřen.
V roce 1954 zabrala hostinec a okolí armáda a postavila tu radar. Objekty hostince to na čas ustály,ale v roce 1961 byl hostinec zbořen.V roce 1991 zmizelo i vše vojenské a zůstal jen starý ovocný sad v těsném sousedství a kaštanová alej,vysázená u hostince,aby poskytovala v létě návštěvníkům stín.

J.Schinko.

Vloženo: 15.4.2013Komentáře a upřesňující informace


Kaštanová alej [Jan Michalica 13.9.2020 14:33] | Reagovat
Chodíme sem s dětmi vždy na podzim na sběr kaštanů. Stromy už postupně umírají, ale poté, co jsem se dozvěděl, že jim je již kolem 130let se nedivím. Je to krásné místo se zajímavou atmosférou.
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 57 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist