PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Doly (Neu Gründl) - Přeloženo Googlem z http://ecoleusti.wordpress.com/

Přispěl: Milan Gruber Bouška

Doly (němčina nebo Neugründel Neugründl) je opuštěné vesnici v České republice. Nachází se v severních Čechách, v blízkosti dvou vesnic Podsedice odst. Podseditz dt) a Dlažkovice (dt Dlaschkowitz) v dnešním okres Litoměřice (německy litoměřického okresu) v České republice. Termín pravděpodobně pochází z lokality obce pod Podsedice off odst. Dole čeština, němčina níže), jehož pozemky komunita je přiřazena.

MÍSTO
Doly se nachází 230 m nad mořem Cesta vede na jih od "třetího řádu", který spojuje vesnice Solany odst. Sollan dt) a Lkáň (dt Welkan).
Souřadnice N 50 ° 27 252 56 932 E 013 °

TVORBA
Doly byl v roce 1775 1 (Neugründel dt) Nejvyšším kancléřem kancléřství soudu Habsburg, hrabě Karl Friedrich Hatzfeldt založena na zápas. 1771 byla návštěva císaře Josefa II Podsedice a Dlažkovice vorrausgegangen. Císař poradil Count, na pomoc chudou oblast těžby drahých kamenů. Poté byl poprvé zaveden v roce Podsedice broušení kamene pro semi-drahých granátu.

STRUKTURA obce
V roce 1930 byl hlavním jádrem dolů z devíti domů. Městečko nemá ani přímý, ani elektrické vedení přes vodní zdroje. Pitná voda je odebírat obyvatelům dvě stě metrů daleko čerpacích studní. Obyvatelé byli zaměstnáni v zemědělství obecně. Na rozdíl od zemědělství k podnikání na živobytí a hospodářských zvířat. Vedlejší činnost trvala do moderní éry, tzv. Granatwäsche.In malé vesnici neexistuje samostatná škola, takže děti šly spolu se studenty z Podsedice Dlažkovice ve škole.

Dalších stavebních
I Podhrázský mlýn (Dolský mlýn) dt Grundmühle. Mlýn byl blízko potoka Doly Rosovka a byl postaven v roce 1789 hrabě Schönborn. V roce 1938 byl mlýn obsazena německým okupantům v roce 1941 a nakonec se stal mlýn ukončila provoz. S vyhoštění roku 1942, rodina Klupák Doly našel ubytování v mlýna. Na rozdíl od hlavní vesnici, mlýn měl napájení. Po mlýn byl konfiskován v roce 1948, to bylo nakonec dokončit v roce 1969.

Hunter II Dům (také penzion) Dům byl nazýván lovci poblíž mlýna Podhrázský a 1848 hrabě Hugo Damian von Schönborn Erwin postavený. To obsahovalo dva apartmány, číslo domu bylo 10 a byl nakonec v roce 1969 přestavěn ve stodole. Tato stáj je nyní již také.

III letiště na polní cestě. V roce 1932 byla založena malá vzletové a přistávací dráha pro lehká letadla v blízkosti dolů. Na letecké show ve dnech 14. 08. 1932, tam byl tento nehoda, kde letadlo havarovalo.

HISTORIE
I Hranice po 11/20/1938. Dne 30. Května 1940, tzv. "předběžné přezkoumání hranice vyznačena." Definováno je to už v "Pokynech pro označování a archivní kalibrace vnitřní německé hranice Protektorátu Čechy a Morava ze dne 9. 09. 1939 ". Hranice v kartě ukazuje odchylky od skutečné hranice, jak Auspflockungen změnila v části a stav katastrálních map v prvním Auspflockung ekvivalent.
"Berlín linka" 4 stanoví pro rovnání prozatímní hranice. Tato hranice linka by měla být stanovena podle nejbližší hranice vlastnictví stánku.
Nakonec platné vymezení mezi DR a bývalým Československem ovlivnila každodenní život obyvatel masivní doly. Pak původní zásobovacích tras se snížily, bylo také problematické, protože návštěvy škol.

II likvidace stanoviště nebo přemístění obyvatel
V srpnu 1942, obyvatelé byli vystěhováni násilím z dolů. Vzhledem k tomu, členové wehrmachtu / Gestapo byli zapojeni, kdo řídil hrozbu ozbrojené síly přesídlení obyvatel v jiných českých městech. Přesun byl původně oznámeno písemně. 5 konfiskaci velké části zvířat 6 nacističtí okupanti čelí solidarity jednotlivých Podsedicer Čechů. Toto dělalo to bývalé obyvatele Doly možné vytvořit v noci, malé části majetku v nedalekém mlýně. Významný podíl na likvidaci místě měli také většina německých Podsedice. Poté, co byl zbaven Doly, Němci zničili zbývající budovy z Podsedice. Nesli kameny z domů ho použít pro vlastní bytové výstavby, a později využil mládežnických organizací Hitler týrané budov pro střelbu do terče, spálil prkna a okenní rámy, a nakonec zcela zničil domy. Studna byla naplněna hnojem zvířete.

III deska
V srpnu 2003, u Městského úřadu v Podsedice bronzové plakety, který připomíná Doly a jeho bývalí obyvatelé, kteří byli vysídleni německými útočníky. Pamětní byl darován majitelem pozemku, na kterém se nachází doly, Zbyněk Marjanko.

IV Zvláštní historie
O pochodu smrti na cestě k Většina z nich byla schopna opustit počátkem roku 1945 tří polských vězňů koncentračních táborů, kteří se schovávali první zbývajících troskách dolů. Tam byl nakonec bývalý mlýn, majitel Jan Podhrázský Horký našel a dodává spolu s jídlem, co bylo pomocník sám spojené s velkými riziky. Vzhledem k tomu, zdravotního stavu nucené práce, ale ještě horší, ona byla vzata nakonec v nočním nájezdu ve mlýně. To bylo spojeno s vysokým rizikem, protože toto hraniční přechod z Německa na území České bylo nutné. Celkově uprchlíci z desetiny až 28. 04. 1945 Doly skrytý, dokud válka skončila ve mlýně. Dosud však nebylo možné ověřit, do které polské koncentrační tábory pochod smrti vězňů utekl. 7

(1) Ostatní zdroje od roku 1773.
(2) Uveďte v: Království Čech: statisticko-topografický znázorněno, svazek 1, Johann Gottfried létě, FXM Zippe, 1833.
(3) Uveďte v: zpravdoj Venkova str. 14, in: Patráková, Helena: Osud obce doly (Neugründel) v kontextu druhé světové války, Ústí nad Labem, 2009.
(4) linky Berlín, rovnání hranice a zahrnuje vyhýbání zatáček v tzv. pomezí německé říše.
Jsou (5) bohužel zmínit, že ještě před několika lety, původní dokument tohoto přesídlení byl přítomen, toto bylo zničeno v očištění statku, nicméně. Viz Patráková, Helena: Osud obce doly (Neugründel) v kontextu druhé světové války, Ústí nad Labem, 2009.
(6) Viz Patráková, Helena, 2009, str. 30
(7) Patráková, Helena: Osud obce doly (Neugründel) v kontextu druhé světové války, Ústí nad Labem, 2009, str. 34 až 36

Vloženo: 9.3.2012Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 25 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist