PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Malý Myslív (Klein Schneiderhof) - Malý Myslív - Klein Schneiderhof

Přispěl: Petr Bílek

Asi 1 km západně od vsi Myslív ležela samota Malý Myslív (465m n.m.). V roce 1838 zde stály pouze 2 usedlosti a podle mapy z r. 1945 nedaleko těchto u sebe stojících usedlostí se nachází ještě jedna. Snad v těchto místech stála stará myslívská sklárna, jejíž stanoviště se prozatím nepodařilo objevit.
Po nevýrazných památkách na Malý Myslív musíme vejít cestou necestou volným terénem do lesa nedaleko od státní hranice. Nejlépe z Maxova po žluté značce kolem bývalého hřbitova, u rozcestníku vlevo po panelce směrem ke hranici, ale v pravotočivé zatáčce panelovou cestu opustit a jít stále při lese po poli. Po cca 1 km zahnout do lesa a tam, kde jsou hluboké jámy, snad po sklárně, a nízký les, hledat. Dobře viditelné jsou zde např. studna a stopy základů zdiva, avšak orientačně se místo špatně hledá.
Při bývalé cestě (dnes přeorána na pole) z Myslíva na Malý Myslív stojí v údolí Myslívského potoka poškozený podstavec starého kříže. Kámen je ukrytý ve skupince lipových výhonků, které vyrůstají z místa, kde stála stará lípa. Kamenný podstavec nese nápis: "O Mensch halt ein, wenig still hor was, ich dir sagen will, betrachte Jesu Leid, und bet ein, Vater unser gleich" (= Zastav se člověče, tiše slyš co ti chci říci, pohled na Ježíšovo utrpení a pomodli se Otčenáš).

Vloženo: 10.9.2010Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 88 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist