PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Zlatá (Goldberg) - Zlatá

Přispěl: Kamil Klusák

Roku 1722 nechal Josef Adam ze Schwarzenbergu udělat nábor dřevařů z oblasti rakouských alp . a následně tím nechal založit osadu Goldberg . Uprostřed rozsáhlého lesního komplexu byl palouk na němž se začalo s výstavbou dřevěných roubených domů . Toto místo bylo místními lidově nazváno Stierwald (býčí les). prameny uvádějí , že byl zde často spatřen samotný velký býk ,avšak nikdo nevěděl čí je . Později v blízkosti se začalo s výstavbou druhé části Golbergu a to místní název Gamsau (kamzíkov) v upomínku od alpských příchozích obyvatel .

Vloženo: 16.6.2010Komentáře a upřesňující informace


Co ukrývá Zlatá -možná i ukrývala ? [František 27.7.2013 13:29] | Reagovat
Podle zveřejněných informací zde byly ukryty bedny na konci války Němci.Po ukrytí beden zajatci zlikvido-váni. Podle nějaké zprávy byl podzemní objekt koncem 60 let německy mluvícími lidmy vyrabován. Rád bych se dozvěděl nějaké další informace. Děkuji František.
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 77 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist