PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Preisleiten (Preisleiten) - Preisleiten.

Přispěl: Vlastimil Hromada

Chytil uvádí Preisleiten jako osadu,patřící k Filipově Huti,v roce 1929 tu žilo ve 34 domech 258 německých obyvatel a 1 Čech.
Velikost osady mě docela překvapila.

Vloženo: 25.11.2009Komentáře a upřesňující informace


Preisleiten-velikost osady [Jan Vlček 26.11.2009 20:44] | Reagovat
Uvedený údaj o velikosti osady je skutečně pozoruhodný.Vysvětlení asi nejpravděpodobnější:pokud se podíváte do Chytilových informací na heslo Modrava/Mader/,zjistíte,že je vedena jako osada ve dvou různých obcích.Část ve Filipově Huti a část ve Stodůleckých Podílech/ Prášilech/. U žádné z uvedených osad není uváděn počet domů,ani obyvatel,ani národnostní složení.Dá se tedy předpokládat,že údaj o osadě Preisleiten se zřejmě vztahuje na Preisleiten+ osadu Modrava/ část patřící pod Filipovu Huť.
Samotná Filipova Huť /Philippshütten/ pak měla 47 domů,337 obyvatel- čerpáno z knihy:Nejúplnější místopisný slovník staré Šumavy- Ondřej Fibich-nakladatelství Hrad Strakonice,rok vydání 2009-ISBN-978-80-901372-4-0. strana 90, heslo -Huť Filipova.
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 71 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist