PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Svatý Kámen - klášter (Böhm. Reichenau - Maria Schnee - Kloster) - Poutní místo

Přispěl: Vladimír Kraus

Na základě mariánského zjevení r. 1500 (na vrcholu balvanu, který údajně po tomto aktu praskl na dvě části) začalo být toto místo uctíváno a počátkem 18. století byl vystaven kostel P. Marie Sněžné s malým klášterem.
Pověst praví, že prasklina mezi oběma kameny se stále rozšiřuje a až zde bude moci projet vůz, nastane den posledního soudu.
Po r. 1948 byl kostel používán jako skladiště (snad i ostnantého drátu na blízkou hranici - jak příznačné!), a obě budovy velmi rychle zchátraly. Klášter byl zničen r. 1975 a kostel se nacházel ve stavu "historické zříceniny" (jeho věž byla používána PS jako hláska).
Zdevastovanou stavbu kostela naštěstí zachránily politické změny po r. 1989, kdy byla za pomoci bývalých místních rodáků opravena a znovu vysvěcena r. 1993, klášter již zmizel asi navždy.
Zajímavá je zejména boční kaple, postavená nad zázračným kamenem a nedaleká kaplička nad pramenem.


Vloženo: 17.7.2009Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 31 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist