PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Podhorní kavárna (Café Podhorn) - Stručné info

Přispěl: Michal Urban

V sedle čedičové kupy Podhora, nejvyššího vrchu Tepelské vrchoviny (847 m n. m.), stávala výletní kavárna, jejímž posledním majitelem byl Adalbert Hannakam. Pro hosty byla uzavřena v roce 1943, před koncem druhé světové války se zde školili záškodníci nacistické organizace Zepppelin. Při pátrání po jejích členech navštívili 16. června 1945 příslušníci americké zpravodajské služby CIC i Podhorní kavárnu a našli Adalberta Hannakama spolu s jeho snachou a služebnou zastřelené. Vrah, jímž měl být diverzant ze Zeppelinu, byl poté údajně dopaden v Bavorsku.
Restaurace po válce chátrala a po letech byla rozebrána na stavební materiál, zůstaly jen základy a sklepy. V místě dnes stojí věž s vysílačem.

Více informací:
http://www.hamelika.cz/VYLETY/PODHORA/PODHORA.HTM
http://web.mvcr.cz/archiv2008/2003/casopisy/pol/0501/cilek_info.htmlVloženo: 23.5.2009Komentáře a upřesňující informace


Historie [Lucie P. 12.11.2012 09:21] | Reagovat
Ano, to je pravda...můj děda si to pamatuje. Chodili si tam jako kluci hrát a přítom nesměli, protože se po lesích na Podhoře potulovala tahle nebezpečná skupina lidí
Re: Historie [Zdeněk Duchek 17.2.2013 11:38] | Reagovat
dobrý den nemáte ještě nějaké další informace?
díky
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 43 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist