PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Pohádka (Christlhof) - Pohádka vystrižená z hororu

Přispěl: Milan Gruber Bouška

Smutek, strach a divný pocit, jako by vás nekdo sledoval, prestože jste sami. Tak si budete pripadat, pokud navštívíte „Pohádku“- opuštené chátrající stavení nedaleko Cachrova na Šumave, poslední útocište Ivana Roubala pred cestou za mríže.

Pohádka, puvodním jménem Christlhof, je nejmladší z trojice statku postavených v 16. století rodinou Pangerlových. Všechny domy stály na mírném svahu louky odkud byl prekrásný výhled do kraje. Pangerlovi postupne vymírali a první dve stavení se menila v ruiny. Z pohádky tedy zustal jen poslední dum z 19. století v nemž se strídali majitelé.
Nikdo si ale kouzelného místa na samote dlouho neužil (ženy se vetšinou zbláznily a muži obesili – nikdo neví proc). Poslední majitelku tak dlouho pronásledovaly zlé predtuchy, že se radej odstehovala k príbuzným do Nemecka.

Nakonec se do statku nastehoval Ivan Roubal, pozdeji odsouzený na doživotí za 5 vražd. Další dve osoby z jeho okolí jsou nezvestné a proslýchá se, že jejich osud zpecetil sadistický vousác práve na této šumavské usedlosti.

O pohádce kolují hruzostrašné historky a v noci si jen málo lidí troufne se v jejím okolí zdržovat.
zdroj: http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=51727d6a-2403-41f0-8e10-71d6c10d238e

Vloženo: 2.1.2009Komentáře a upřesňující informace


Jen tak na okraj pro doplnění. [Eduard Steun 21.11.2009 13:45] | Reagovat
Ivan Roubal měl široké pole působnosti.Jedna z jeho obětí byla nalezena v žumpě (septiku) v obci Božíkov nedaleko Zákup v okr.Česká Lípa v severních Čechách.
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 64 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist