PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Stropník-rozhledna (Strobnitz-Strobnitzwarte) - Zaniklá tozhledna na vrchu Stropník u Oseka

Přispěl: Hans von Oberleutensdorf

Zaniklá rozhledna na vrchu Stropník (588,6 m.n.m.) u Dlouhé Louky (osada města Osek) v Krušných horách. Na tomto místě stávala v letech 1910 až 1929 dřevěná tramová rozhledna, která byla vysoká 18 m. Býval to významný turistický cíl. Dodnes jsou zachovány zbytky kamenných základů. Nicméně i dnes je z tohoto místa překrásný výhled na Krušné hory, České středohoří a severočeskou hnědouhelnou pánev. Místo je nejlépe dosažitelné po zelené turistické značce, která vede od železniční zastávky Horní Háj (trať 135)nebo z osady Dlouhá Louka (taktéž po zelené).


Vloženo: 2.8.2007Komentáře a upřesňující informace


Honzovi z Horního Litvínova [Antonín Suk 7.8.2007 08:55] | Reagovat
Příteli.Žiješ v Litvínově,nebo Oberleutensdorfu.Jestli v tom druhém městě,tak následuj ty,co chtěli Heim ins Reich. A pokud už chceš dělat chytrého,podívej se na Tvou nadmořskou výšku tohoto skoro nejvyššího kopce v okolí na mapě.588 m ?! To je stěží druhá serpentina pod Dlouhou Loukou.Stropník je "o něco" výše.
Katastrofa na dole Nelson III není zapomenuta [jh 5.1.2009 09:53] | Reagovat
Katastrofa na dole Nelson III není zapomenuta
http://halonoviny.cz/index.php?id=72031
Tak co,Honzo z Boudy ? [Antonín Suk 5.1.2009 17:57] | Reagovat
Nějak jsi nereagoval na mou námitku na Tvé mlžení v souvislosti s nadmořskou výškou Stropníku.Už ses od léta podíval do map ? Aha,ono tam není Tvých 588,ale přece jen "o něco víc" - 855 ,že ? Tak Grüss Got ,du esel !
Grüss aus Oberleutensdorf [Hans von Oberleutensdorf 5.1.2009 19:09] | Reagovat
Milý Tondo, myslím, že je na škodu, když se dva lidé, kteří mají společný zájem, zbytečně osočují.
Mám pocit, že po více jak šedesáti letech od konce 2. světové války už jsou některé věci překonané.

Mou internetovou přezdívku proto ber, prosím, s lehčím nadhledem a humorem-mými vzory jsou Karl a Egon z Alles Gute :-))
Tím samozřejmě nechci nijak zlehčovat to, co se dělo v letech (1933)-1939-1945.
Doufám, že Ti to jako vysvětlení stačilo.

S tím Stropníkem máš samozřejmě pravdu. Podle mapy to je těch 855,6 metrů v Baltu po vyrovnání.
Ovšem teď nevím, jak to mám napravit?

PS: co myslíš tou narážkou na Honzu z boudy? :-)
Re: Grüss aus Oberleutensdorf [Jan Novák 6.1.2009 22:44] | Reagovat
Pro úpravu článku stačí po přihlášení klepnout na ikonku vpravo nahoře s popiskem upravit článek a patřičné údaje opravit. Z impertinence pana Suka si nic nedělejte, on už jiný nebude...
Zdravím
J.N.
Omluva Hansovi [Antonín Suk 6.1.2009 18:44] | Reagovat
Tak takhle je to ! Egon a Kárl !!! Tak to beru ! Já mám tenhle druh humoru moc rád a sem-tam si je pustím "z kazety". A Honza z Boudy ? No-to byl takový pojem v naší rodině.Bylo to označení někoho "pomalu chápajícího" nebo "momentálně postiženého" ,ale to už opravdu beru zpátky.Tedy toto oslovení Tvé osoby.Promiň-jsem poslední dobou trochu méně tolerantní k některým příliš "pamětnickým" názorům.Myslím,tu další kolektivní vinu-tentokrát v opačném gardu-neustálé omlouvání se Sudeťákům za to,že jsme vyvolali odsun,že jsme patrně zavinili i II.světovou. No-navždy dobří-Hansi ,co ?
Nač ty urážky pane Suku?? [Lui 10.1.2009 22:39] | Reagovat
K čemu jsou Vaše urážky dobré - máte nějaký mindrák? Mě Váš "humor" přišel jako od Po-Šuk. Pošuk jsme říkali někomu, kdo na tom byl ještě o něco hůře než Honza z boudy
Lui [Antonín Suk 11.1.2009 15:25] | Reagovat
Co ten Váš příspěvek má znamenat ? Já někoho v tom posledním příspěvku urážím,nebo se omlouvám ? Já myslím,že to druhé,ne ? :-D Takže když Vy mne přikládáte přezdívku Pošuk,tak tady uráží kdo ? Já,nebo Vy ?! To je moc na můj mozek. :-D Já se Hansovi omluvím a jsem za to urážen nějakým Luiem. Apropos-co to je "Lui" ? Já znám dvě možnosti-je to čínské jméno,nebo rumunsky "jeho". Pokud platí druhá verze,tak čí jste , Lui ? Maminky ,tatínka ? Pokud ano,tak se jich zeptejte ,co je urážka a co je omluva.Bude Vám líp-uleví se Vám. :-)))
obce [jiri 5.11.2009 18:47] | Reagovat
myslim ze se sem vase problemy nehodi,tak budte zase lidi,nikdo na vase problemy neni zvedavy.s pozdravem.
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 51 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist