PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Devět mlýnů (Neunmühlen) - Trochu historie

Přispěl: Ondřej Vonka

Největší zbytky mlýna jsou z Novohrádeckého. V roce 2006 jsem měl tu čest podniknout oficiální výpravu do těchto končin. Jinak se sem nesmí! Je to I pásmo NP Podyjí! Dle informací co si pamatuji, tak tento Novohrádecký mlýn stál jako poslední. Kupodivu nebyl zničen ruskou armádou v roce 1948 jako ostatní mlýny, ale přirozeně dožil. Majitel ho po válce opustil, takže přirozeně chátrá a rozpadá se. Dokonce by měla být v náhonu pořád turbína!
Z jednoho dalšího mlýna se dochoval betonový bazén. Jenže jak mlýn rusáci odstřelovali, tak celý popraskal a když se teď uvažovalo o jeho využití, tak se nakonec rozhodlo o zavezení sutí a podobným odpadem.
Mimochodem u Novohrádeckého mlýna se dochovaly studny, které nejsou nijak vidět a nejsou zakryté! Bez zkušeného průvodce je to docela o hubu... takže kdyby se někdo načerno vydal do této lokality, doporučuji maximální obezřetnost!

Vloženo: 25.4.2007Komentáře a upřesňující informace


1 [Baťka 25.12.2008 22:00] | Reagovat
555
1 [Pavel Šimeček 30.5.2016 21:09] | Reagovat
555
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 34 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist