PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Rybáře (Fischern) - Poznámka k názvu obce

Přispěl: Alexej Kokorev, Cheb

Původní obec Fischern byla poté, co byly uzavřeny územní spory mezi Rakouskem a Bavorskem (pol. 19.stol.), rozdělena na část patřící k Čechám označovanou jako Egrisch (= chebské), Böhmisch (=české) nebo Catholisch (= katolické) Fischern a bavorskou označovánou jako Bayrisch (=bavorské) nebo Evangelisch (=evangelické) Fischern. I za první republiky se udržel původní německý název. Český název Rybáře je poprvé použit na vojenské mapě pohraničího prostoru z doby, kdy už obec neexistovala.

Vloženo: 24.3.2007Komentáře a upřesňující informace


Rybáře [Jereminn 9.5.2010 21:17] | Reagovat
Dobrý den.jsem rodákem z Karlových Varů-Rybář,pamatuji si kostelík Sv.Urbana,ještě když měl střechu,tašky,schodiště,a nad zvonicí dvojitý kříž,podobně jako dnešní evangelický.Chtěl bych se jen zeptat,z jaké doby pochází kostelík Sv.Urbana na skále v Rybářích.Slyšel jsem,že pochází z doby někdy kolem roku 600 N.L.,a je jich prý okolo 13.takto starých kostelíků,a náš karlovaŕský,je prý skoro nejstaršío?Moje mamina tam prý ser školou chodila pokládat věnce,když byl kostelík sloužící jako odpočinkem se smíšenými hroby vojáků,co procházeli Karlovými Vary?Mamina byla ročník 1942.dále bych se chtěl zeptat,co je pravdy na tom,že Karlovarský Pivovar v Rybářích,byl za 2.sv.války koncentračním táborem.dočetl jsem se to v Karlovarských novinách,když popisovali,V Rybářích zakopávají tanky.Byl to úryvek na Rybářský pivovar,a jeho dějiny,s polu se začátkem výroby piva Baltazar.Tak v tomto úryvku popisovali Pivovar v Karlových Varech-Rybářích,a jeho vzniku 13.12.1869 v sobotu!To si pamatuji,nebot´ přesně za 100 let jsem se narodil,a také byl postaven Chebský most v Rybářích,a založen Plzenský Pivovar.Můžete mne prosím napsat na e-mail:tyto mé otázky a pravdu?Předem mockrát děkuji.S Pozdravem rodák přímo z centra Rybář-majakovské ul.a Šmeralovi ul. pod Pivovarem.Krásný pozdrav z Holandského Vianenu,Vám zasílá Jaromír Černý
kostelík Sv.Urbana [Jereminn 9.5.2010 21:25] | Reagovat
Měl bych zájem o staré fotografie kostelíka Sv.Urbana,v Karlových Varech-Rybářích.Takové fotografie,kde je kostelík ještě v původní celé kráse a se vším všudy!Předem mockrát DěkujiMohli by býti i fotky před a po válečné,starých Karlových Varů-Rybář a okolí.Za nabídky předem mockrát děkuji.Můžete mne je zaslat na můj E-mail:jereminn.stone@centrum.czZ Holandska-Vianenu,posílám srdečný pozdrav.
kostelik [roman 9.5.2010 23:59] | Reagovat
Mrknete na google tam je o kosteliku snad vse a fotek taky dost.
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 36 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist