PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Háj - hostinec a řeznictví (Gehae - Gasthaus, Fleischhauerei) - Trocha historie

Přispěl: Zbyněk Kopenec

Hostinec s řeznictvím vlastnil do konce 2. sv. války p.Otto Glatz, který byl v roce 1946 odsunut do Německa. V roce 1929 přistavěl na původní přízemní budovu hostince další patro s tanečním sálem, šatnou a příslušenstvím. V roce 1945 se stal vlastníkem p. František Zelenka. Restaurace sloužila i jako ubytovna - koncem 40. let se zde např. ubytovávali zaměstnanci fy. ODKOLEK Praha, kteří v okolí pracovali na žňových brigádách. V 50. letech se tu vařilo pro vojáky PTP, kteří pracovali v zemědšlství.

V roce 1953 bylo Zelenkům vyvlastněno řeznictví. O restauraci přišli bez náhrady v roce 1962, kdy ji převzala JEDNOTA. Zelenkovi zde byly v nájmu do r. 1969, kdy majitel zemřel a rodina se odstěhovala do Podbořan.
Od této doby začal hostinec postupně chátrat, protože Jednota neinvestovala do oprav žádné peníze. Oblíbené zábavy se zde konaly do konce 70.let. K uzavření došlo začátkem 80. let. Po uzavření začala postupná devastace budovy. Její torzo předala Jednota v r. 1988 obci Radonice, která demoličním výměrem nařídila budovu zbourat do 30.9.89. K tomu došlo až o rok později. Dobrovolní hasiči z Radonic ukončili historii oblíbeného hostince v r. 1990.

Vloženo: 3.2.2007Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 89 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist