PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Historie [zdroj: Michal Urban 6.1.2007]

Komentář/Upřesnění:
Re: Re: Vogeldorf
[vloženo: Daniel Čabrada 13.11.2008 16:22]

Pro upřesnění jenom vycházím z vědomostí, které jsem si postupem času shromáždil a z informací ke kterým jsem se dostal, čili můžu se mýlit.
Souhlasím, že Seifnermühle a Vogeldorf jsou skutečně dva různé názvy a neznamenají to samé. Seifnermühle je původně název skutečného mlýnu (Nr.35), který stál stál při cestě na Zwittermühl. Vogeldorf byla osada u Glück mit Freuden Zeche a je vyobrazená na fotografii, kterou pan Urban nazval Sejfský mlýn a ten dům, co je v popředí se jmenoval Papiermühle (podle toho co já vím). Sejfský mlýn vypadal jinak a stál zhruba o 200m dál(směrem na Zwittermühl). Jen jsem chtěl reagovat na pana Urbana v článku, který píše, že osada Vogeldorf zanikla a ten vychází z různých statistik, kde se někde ke konci 19 stol. objevuje Vogeldorf jako místní část a pak už najednou ne. Myslím si, že je to pouze tím, že se lokalita Vogeldorfu začala vést ve statistikách jako Seifnermühle. O tom svědčí i to, že Seifnermühle ležel mezi Vogeldorfem a Neuvoglem. Čili moje teorie je následující: Vogeldorf je lokalita ve, které se nacházel i Sejfský mlýn. Postupem času, ale prapůvodně pouze název domu Seifnermühle převážil a začal se v oficiálních sttistikách uvádět a Vogeldorf už ne. Zkusím doma najít fotku i toho skutečného Seifského mlýnu a dát jí do archivu.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 53 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist