PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Na Strašidlech (Heinrichstein) - Heinrichstein

Přispěl: Michal Urban

Pod kopcem Heinrichstein (Na Strašidlech, 913 m n.m.) při pravé straně silnice Horní Blatná – Potůčky stával stejnojmenný oblíbený hostinec, který vznikl z objektu patřícího v minulosti k nedalekému mlýnu na kobaltovou barvu. Výroba kobaltové modři skončila v Horní Blatné kolem poloviny 19. století, hostinec Zum Heinrichstein zanikl o sto let poté, když po roce 1945 byly v údolí Blatenského potoka strženy všechny volně stojící budovy. Pozůstatky kobaltového mlýna (obere Farbmühle na mapě z 1. vojenského mapování z 2. poloviny 18. století) u potoka jsou však patrné dodnes.
K vrchu Na strašidlech se váže řada místních legend, které obvykle vypravějí o nálezu zlatého pokladu nebo o očarovaných lidech. Jestli se zde poklad skutečně podařilo najít, není jisté, každopádně však v těchto místech už od 16. století probíhala vydatná těžba cínových rud.


Vloženo: 13.8.2006Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 47 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist