PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Horní Jiřetín (Ober Georgenthal) - Špinavý obchod s uhlím

Přispěl: Pavel Beran

Převzato z HN.IHNED.CZ 30. 5. 2006
Libor Ambrozek: Spinavy obchod s uhlim


Obchod muze byt spinavy kvuli predmetu podnikani nebo pouzitym metodam. Pripad severoceskeho uhli splnuje zrejme oboji. Sef predstavenstva skupiny Czech Coal v rozhovoru pro Hospodarske noviny (22. kvetna) silacky prohlasil, ze "na vahach prevazi nakonec ta miska", ktera podpori jejich zamer. Tedy vystehovani obyvatel, vytezeni uhli a vyvezeni jeho podstatne casti do zahranici primo ci v podobe elektriny. Zbyva uz "jen", aby vlada zrusila usneseni, ktere zakazuje tezbu za stanovenymi limity a chrani tak severoceske obce a krajinu.
Muzeme se jen dohadovat, co a do ci misky hodlaji tezarske firmy prihodit, ze jsou si svou veci tak jiste. Je dobre pripomenout, ze o tom, kam az v budoucnu bude pokracovat tezba hnedeho uhli, vlada jednoznacne rozhodla uz v roce 1991. Jeji usneseni mimo jine vyslovne zakazuje Ceskemu banskemu uradu udelit povoleni k tezbe za stanovenymi limity. Chrani tak posledni zbytky neznicene krajiny, mistni podnikatelske investice i bytovou vystavbu a zarucuje dlouhodobou perspektivu rozvoje severoceskych obci.

O tom, ze obcane garancim vlady veri, svedci napriklad nove rodinne domy ci opravene kulturni pamatky v Hornim Jiretine, ale take prosperujici mensi firmy, jejichz podnikani primo nesouvisi s tezbou. Kdyz ministr Urban navrhl na jednani vlady pred dvema lety zrusit usneseni o limitech, vzbudil tim velke prekvapeni. Svuj navrh nedokazal vecne zduvodnit a proto ani prosadit. Podnikatelsky zamer tezaru ovsem vehementne propaguji i nekteri dalsi politici CSSD. Jen tesne pred volbami ve svem usili nacas polevili.

Libor Ambrozek, ministr zivotniho prostredi


Vloženo: 30.5.2006



Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 24 do následujícího políčka:

   





Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist