PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Baron Offermann'sches Jagdschloss - u Maříže (Baron Offermann'sches Jagdschloss) - Trochu historie.

Přispěl: Antonín Žampach

Asi jeden kilometr západně od obce Maříž (souřadnice kaple v obci Maříž: 48 stupňů 59 minut 15,3 vteřin severní šířky a 15 stupňů 19 minut 2,75 vteřin východní délky) stál lovecký zámeček (Baron Offermann'sches Jagdschloss). Asi jeden kilometr západně od tohoto zámečku je hraniční kámen na Trojmezí (v sedle mezi českým vrchem Čihadlo a rakouským vrchem Höher Stein je na česko-rakouské hranici historický hraniční kámen trojúhelníkového tvaru - stýká se zde hranice Čech, Moravy a Rakouska). Zámeček pozdeji sloužil jako penzion. Byl na něm nápis Brünner Ferienheim "An der Sonnleiten". Zámeček byl po roce 1945 zbořen, protože se ocitl v hraničním pásmu.

Vloženo: 16.3.2006Komentáře a upřesňující informace


Lebensborn? [Zuzana Kulhánková 15.1.2011 05:56] | Reagovat
Jednou jsem na procházce v okolí potkala člověka, který si nesl kus kachle ze zbořeniště a řekl mi, že v zámečku byly za války ubytovány dívky, které měly rodit děti správné rasy. Víte o tom něco?
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 69 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist